Aktualności
Konkurs architektoniczny #Fredry8
2017-08-12
Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy siedziby PWM, znajdującej się w zabytkowym budynku przy ul. Fredry 8 w Warszawie!
Nowatorskie spojrzenie na znaczenie polskiej kultury muzycznej w świecie, jej różnorodne funkcje oraz rozwijający się potencjał spowodowały, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2017 roku podejmuje się realizacji niezwykłej inwestycji.
Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizując powierzoną ponad 70 lat temu misję gromadzenia, utrwalania i upowszechniania polskiego dziedzictwa muzycznego w różnych jego przejawach, PWM w wyniku podjętych dziś zadań pozyska nową przestrzeń dla promocji muzyki polskiej.
| CEL KONKURSU
Celem konkursu jest wyłonienie autora najlepszej, pod względem funkcjonalnym i użytkowym propozycji architektonicznej przebudowy warszawskiej siedziby PWM wg wyznaczonych w regulaminie kryteriów, a w dalszej kolejności realizacja założeń projektu pod pełnym nadzorem jego twórcy.
| CEL INWESTYCJI
Głównym celem inwestycji jest dostosowanie nieruchomości do czterech filarów aktywności merytorycznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego:
♦ profesjonalnego zabezpieczenia zbiorów i stworzenia nowoczesnej infrastruktury biblioteczno-archiwizacyjnej do przechowywania druków muzycznych z zakresu polskiego dziedzictwa muzycznego,
♦ badania i promocji twórczości muzycznej,
♦ doskonalenia kompetencji edukacyjnych i artystycznych dzieci, młodzieży, pedagogów oraz osób wykluczonych,
♦ stworzenia centrum kulturowego dialogu
| KRYTERIA OCENY
♦ atrakcyjność proponowanych rozwiązań architektonicznych
♦ walory funkcjonalne zaproponowanych rozwiązań
♦ ekonomika przyjętych rozwiązań, szczególnie w kontekście kosztów użytkowania zaprojektowanych powierzchni
| TERMINY
♦ do 25.08.2017 godz. 15:00 - termin składania zapytań o wyjaśnienie treści regulaminu na adres podany przez organizatora
♦ do 04.09.2017 godz. 15:00 - termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
♦ do 23.10.2017, godz. 16:00 - termin składania prac konkursowych zakwalifikowanych uczestników
♦ 6.11.2017 - przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu
| NAGRODY
I. Nagroda pieniężna w wysokości 40 000,00 zł oraz zaproszenie do negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki.
II. Nagroda pieniężna w wysokości 30 000,00 zł
III. Nagroda pieniężna w wysokości 20 000,00 zł
Zgłoszenia prac oraz wszelkie związane z tym zapytania przyjmuje biuro Organizatora:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, ul. Fredry 8, 00-097 Warszawa | fredry8@pwm.com.pl
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konkursu www.fredry8.com.pl
Ogłoszenie zostało opublikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej w dniu 12.08.2017 r. pod numerem 2017/S 154-321044
| PLIKI DO POBRANIA
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.