PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2010


Wydawnictwo zatrudni Bibliotekarza
Wydawnictwo zatrudni Bibliotekarza
2010-12-27
Miejsce Pracy:  Biblioteka Materiałów Orkiestrowych w Warszawie
Nowy cennik książek i podręczników
Nowy cennik książek i podręczników
2010-12-23

Szanowni Państwo, w zakładce Katalogi i Materiały promocyjne znajduje się nowy cennik książek i podręczników, który będzie obowiązywał od dnia 1.01.2011 roku. Zmiana cennika spowodowana jest zmianami stawki VAT na ksiązki z 0 na 5%. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

"Kochankowie z klasztoru Valldemosa" - wywiad z Martą Ptaszyńską przed prapremierą
2010-12-16
„Bardzo wrażliwy człowiek, który z jednej strony szalenie kpił ze wszystkiego, a z drugiej szalenie przejmował się wszystkim, co się wokół dzieje” – mówiła w wywiadzie udzielonym PWM o bohaterze swojej opery, Fryderyku Chopinie, Marta Ptaszyńska.
"Jestem w Palmie, między palmami", czyli o pobycie Chopina i Sand na Majorce
2010-12-15
Podziwiam odwagę pani Marty Ptaszyńskiej – mówił w wywiadzie udzielonym dla PWM profesor Mieczysław Tomaszewski, odnosząc się do stopnia trudności, związanych z przygotowaniem opery o pobycie Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce.
Janusz Krasny-Krasiński o operze
Janusz Krasny-Krasiński o operze "Kochankowie z klasztoru Valldemosa"
2010-12-14
"Jakby to powiedział Gałczyński nic się nie dzieje, nic się nie dzieje, a tu nagle niezwykły telefon od pani Marty Ptaszyńskiej, że dawno dawno temu przeczytała moją sztukę Kochankowie z klasztoru Valldemosa i już wtedy postanowiła zrobić z tego operę" – mówi Janusz Krasny-Krasiński o okolicznościach powstania libretta opery.
Światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej
Światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej "Kochankowie z klasztoru Valldemosa"
2010-12-13
18 grudnia na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi odbędzie się światowa premiera opery Marty Ptaszyńskiej, kompozytorki związanej z PWM, pt. „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” do libretta Janusza Krasnego-Krasińskiego. Osnową opowiadanej historii są wydarzenia związane z pobytem Fryderyka Chopina i George Sand na Majorce.
Koncert
Koncert "Henryk Mikołaj Górecki in memoriam"
2010-12-02
Fundacja Panteon Narodowy i Polskie Wydawnictwo Muzyczne zapraszają na szczególne wydarzenie - koncert poświęcony pamięci niedawno zmarłego wybitnego polskiego kompozytora Henryka Mikołaja Góreckiego.
Spotkanie autorskie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim
Spotkanie autorskie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim
2010-12-02
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na spotkanie z prof. Mieczysławem Tomaszewskim, które odbędzie się 10 grudnia 2010 r. w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina.

Najczęściej czytane:

Słuchaj „Króla Narcyza” w Audiotece!

Pięcioodcinkowe słuchowisko o Karolu Szymanowskim w reżyserii Mateusza Pakuły dostępne jest w sprzedaży. Odnaleźć je można na www.pwm.sklep.pl oraz w serwisie Audioteka. Premiera słuchowiska odbyła się w czerwcu na antenie Radia Kraków, wywołując poruszenie w środowisku muzycznym. 

„Odkryjemy miłość nieznaną” — najpiękniejsze piosenki Alicji Majewskiej

Alicja Majewska to ikona polskiej sceny muzycznej. Od ponad pół wieku artystka zachwyca słuchaczy swoim głosem, koncertując w kraju i za granicą. Jej utwory są ponadczasowe i stały się standardami muzyki rozrywkowej. Od 8 lipca śpiewanie i granie jej piosenek w domu staje się możliwe dzięki najnowszej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 

Kompozytor miesiąca: Dariusz Przybylski i jego #biurkokompozytora

Organista i kompozytor wszechstronny, który może pochwalić się znaczącym pod względem liczby kompozycji portfolio, imponującym również pod względem różnorodności form. Dariusz Przybylski jest autorem oper, utworów symfonicznych, kameralnych oraz wokalnych. W lipcu, jako kompozytor miesiąca, zdradza nam m.in., co trzyma na swoim biurku, przy którym komponuje.

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.

Operowa premiera dekady – Historia pewnego utworu

W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.

Koncertowy finał Konkursu Kompozytorskiego "Piesomen Antropon"

Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.

Ważne! Nasza strona internetowa stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Dowiedz się więcej Zamknij