PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2016


Oferta pracy: redaktor techniczny
Oferta pracy: redaktor techniczny
2016-12-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: redaktora technicznego. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat

Premiera „Personaggi: Euridice” Andrzeja Kwiecińskiego
Premiera „Personaggi: Euridice” Andrzeja Kwiecińskiego
2016-12-06

Miło nam poinformować, że do katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego został wpisany utwór Andrzeja Kwiecińskiego, Personaggi: Euridice na chór solistów i orkiestrę kameralną.

 

Prawykonanie Personaggi: Euridice odbędzie się 11 grudnia w Nowym Teatrze w Warszawie z udziałem Chóru Polskiego Radia oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod batutą Szymona Bywalca.

Jubileusz 95. urodzin profesora Mieczysława Tomaszewskiego w PWM
Jubileusz 95. urodzin profesora Mieczysława Tomaszewskiego w PWM
2016-12-06

Dziś w PWM uczciliśmy jubileusz 95. urodzin prof. Mieczysława Tomaszewskiego, wybitnego muzykologa i wieloletniego dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 

VII Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej     „W stronę polifonii”
VII Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej „W stronę polifonii”
2016-12-05

W dniach 7–10 grudnia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Dyrygentury Chóralnej „W stronę polifonii”. To jedyny tego typu konkurs w Polsce.

VII Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych
VII Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych
2016-12-02

Od 2 do 4 grudnia w krakowskich kościołach rozbrzmiewać będą kolędy oraz świąteczne kompozycje chóralne różnych epok i gatunków. Wszystko za sprawą VII Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych.

Muzyka Chopina na recitalu z cyklu
Muzyka Chopina na recitalu z cyklu "Muzyką kawa słodzona"
2016-12-02

4 grudnia podczas ostatniego w tym roku koncertu z cyklu “Muzyką kawa słodzona” zabrzmią kompozycje Chopina, Schuberta, Liszta oraz Fauré. Wykona je pianista Tobias Borsboom.

Spektakle „Profesor Wiolinek  i Smok Bemolus” w Operze Krakowskiej
Spektakle „Profesor Wiolinek i Smok Bemolus” w Operze Krakowskiej
2016-12-02

5 i 6 grudnia na scenie Opery Krakowskiej ponownie zagości Profesor Wiolinek. Przedstawienia edukacyjno-muzyczne przeznaczone dla najmłodszych widzów w przystępny, zabawny i angażujący sposób wprowadzają dzieci w świat muzyki.

Spotkanie promocyjne poświęcone Romanowi Palestrowi
Spotkanie promocyjne poświęcone Romanowi Palestrowi
2016-12-01

2 grudnia o godzinie 17.00 w warszawskim oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego odbędzie się spotkanie promocyjne płyty CD "Roman Palester. Muzyka kameralna i fortepianowa" oraz prezentacja portalu internetowego poświęconego postaci kompozytora.

PWM na Wrocławskich Targach Dobrych Książek
PWM na Wrocławskich Targach Dobrych Książek
2016-12-01

W dniach 1-4 grudnia odbywają się jubileuszowe 25. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Zachęcamy do odwiedzenia stoiska PWM (nr 11), na którym prezentujemy nasze nowości i bestsellery, a publikacje nabyć można w atrakcyjnych cenach.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.