PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2016


XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
2016-12-30

Decyzją jury, dwa równorzędne wyróżnienia XIV Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego otrzymują Marcin Antkowiak za utwór Connexion oraz Aleksandra Słyż za utwór Glossy.

Serdecznie gratulujemy!

Muzycznych Świąt!
Muzycznych Świąt!
2016-12-22

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku naszym Klientom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzymy samych radosnych chwil, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. 
 

Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
2016-12-16

W roku obchodów 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy wieloletnie, zapoczątkowane w latach 80. przedsięwzięcie wydawnicze obejmujące publikację Dzieł kompozytora.

Odszedł Profesor Michał Bristiger
Odszedł Profesor Michał Bristiger
2016-12-16

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 16 grudnia 2016 roku zmarł Profesor Michał Bristiger – wybitny polski muzykolog, teoretyk, krytyk muzyczny i publicysta.

Adam Porębski,
Adam Porębski, "Kolby" na małą orkiestrę symfoniczną - PRAWYKONANIE
2016-12-13

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku prawykonanie utworu z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W najbliższy piątek, 16 grudnia orkiestra symfoniczna ZPSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod batutą Andrzeja Kucybały wykona Kolby na małą orkiestrę symfoniczną Adama Porębskiego. Utwór został wyróżniony na XII Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego (2014) organizowanym corocznie przez PWM.

140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
2016-12-12

14 grudnia wraz z Filharmonią w Szczecinie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci i twórczości Mieczysława Karłowicza. W programie m.in. spotkanie dyskusyjne podsumowujące źródłowo-krytyczną edycję Dzieł Mieczysława Karłowicza, premiera albumu "Widok piękny bez zastrzeżeń" i płyty "Karłowicz. Philharmonic. Szczecin" oraz wernisaż wystawy "Mieczysław Karłowicz. Tatrzańskie".

Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
2016-12-09

12 grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy do udziału w spotkaniu dyskusyjnym "Widok piękny bez zastrzeżeń. Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat", które odbędzie się w ramach wydarzenia 5. Dni Muzyki: Mieczysław Karłowicz, organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Album
Album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza"
2016-12-08

W roku 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne podejmuje szereg działań propagujących twórczość oraz postać kompozytora. Jednym z nich jest przygotowanie wyjątkowej publikacji pt. "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
2016-12-07

Dziś w Cieszynie rozpoczyna się II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra. W programie znalazły się koncerty, sesje naukowe, warsztaty artystyczne oraz konkurs chóralny. Festiwal potrwa do 11 grudnia, wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności.

Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
2016-12-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. systemów informatycznych. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.