PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2016


XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
2016-12-30

Decyzją jury, dwa równorzędne wyróżnienia XIV Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego otrzymują Marcin Antkowiak za utwór Connexion oraz Aleksandra Słyż za utwór Glossy.

Serdecznie gratulujemy!

Muzycznych Świąt!
Muzycznych Świąt!
2016-12-22

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku naszym Klientom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzymy samych radosnych chwil, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. 
 

Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
2016-12-16

W roku obchodów 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy wieloletnie, zapoczątkowane w latach 80. przedsięwzięcie wydawnicze obejmujące publikację Dzieł kompozytora.

Odszedł Profesor Michał Bristiger
Odszedł Profesor Michał Bristiger
2016-12-16

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 16 grudnia 2016 roku zmarł Profesor Michał Bristiger – wybitny polski muzykolog, teoretyk, krytyk muzyczny i publicysta.

Adam Porębski,
Adam Porębski, "Kolby" na małą orkiestrę symfoniczną - PRAWYKONANIE
2016-12-13

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku prawykonanie utworu z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W najbliższy piątek, 16 grudnia orkiestra symfoniczna ZPSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod batutą Andrzeja Kucybały wykona Kolby na małą orkiestrę symfoniczną Adama Porębskiego. Utwór został wyróżniony na XII Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego (2014) organizowanym corocznie przez PWM.

140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
2016-12-12

14 grudnia wraz z Filharmonią w Szczecinie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci i twórczości Mieczysława Karłowicza. W programie m.in. spotkanie dyskusyjne podsumowujące źródłowo-krytyczną edycję Dzieł Mieczysława Karłowicza, premiera albumu "Widok piękny bez zastrzeżeń" i płyty "Karłowicz. Philharmonic. Szczecin" oraz wernisaż wystawy "Mieczysław Karłowicz. Tatrzańskie".

Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
2016-12-09

12 grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy do udziału w spotkaniu dyskusyjnym "Widok piękny bez zastrzeżeń. Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat", które odbędzie się w ramach wydarzenia 5. Dni Muzyki: Mieczysław Karłowicz, organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Album
Album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza"
2016-12-08

W roku 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne podejmuje szereg działań propagujących twórczość oraz postać kompozytora. Jednym z nich jest przygotowanie wyjątkowej publikacji pt. "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
2016-12-07

Dziś w Cieszynie rozpoczyna się II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra. W programie znalazły się koncerty, sesje naukowe, warsztaty artystyczne oraz konkurs chóralny. Festiwal potrwa do 11 grudnia, wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności.

Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
2016-12-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. systemów informatycznych. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!