PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2016


XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
XIV Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty!
2016-12-30

Decyzją jury, dwa równorzędne wyróżnienia XIV Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego otrzymują Marcin Antkowiak za utwór Connexion oraz Aleksandra Słyż za utwór Glossy.

Serdecznie gratulujemy!

Muzycznych Świąt!
Muzycznych Świąt!
2016-12-22

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku naszym Klientom i Przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzymy samych radosnych chwil, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. 
 

Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
Wydanie źródłowo-krytyczne Dzieł Mieczysława Karłowicza
2016-12-16

W roku obchodów 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy wieloletnie, zapoczątkowane w latach 80. przedsięwzięcie wydawnicze obejmujące publikację Dzieł kompozytora.

Odszedł Profesor Michał Bristiger
Odszedł Profesor Michał Bristiger
2016-12-16

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 16 grudnia 2016 roku zmarł Profesor Michał Bristiger – wybitny polski muzykolog, teoretyk, krytyk muzyczny i publicysta.

Adam Porębski,
Adam Porębski, "Kolby" na małą orkiestrę symfoniczną - PRAWYKONANIE
2016-12-13

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku prawykonanie utworu z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W najbliższy piątek, 16 grudnia orkiestra symfoniczna ZPSM im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej pod batutą Andrzeja Kucybały wykona Kolby na małą orkiestrę symfoniczną Adama Porębskiego. Utwór został wyróżniony na XII Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego (2014) organizowanym corocznie przez PWM.

140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
140. rocznica urodzin Mieczysława Karłowicza – spotkanie w Szczecinie
2016-12-12

14 grudnia wraz z Filharmonią w Szczecinie zapraszamy na spotkanie poświęcone postaci i twórczości Mieczysława Karłowicza. W programie m.in. spotkanie dyskusyjne podsumowujące źródłowo-krytyczną edycję Dzieł Mieczysława Karłowicza, premiera albumu "Widok piękny bez zastrzeżeń" i płyty "Karłowicz. Philharmonic. Szczecin" oraz wernisaż wystawy "Mieczysław Karłowicz. Tatrzańskie".

Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat – spotkanie dyskusyjne w Krakowie
2016-12-09

12 grudnia o godzinie 16:00 zapraszamy do udziału w spotkaniu dyskusyjnym "Widok piękny bez zastrzeżeń. Mieczysław Karłowicz: kompozytor, fotograf, literat", które odbędzie się w ramach wydarzenia 5. Dni Muzyki: Mieczysław Karłowicz, organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Album
Album "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza"
2016-12-08

W roku 140. rocznicy urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne podejmuje szereg działań propagujących twórczość oraz postać kompozytora. Jednym z nich jest przygotowanie wyjątkowej publikacji pt. "Widok piękny bez zastrzeżeń. Fotografia tatrzańska Mieczysława Karłowicza". 

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra
2016-12-07

Dziś w Cieszynie rozpoczyna się II Międzynarodowy Festiwal Muzyki im. Józefa Świdra. W programie znalazły się koncerty, sesje naukowe, warsztaty artystyczne oraz konkurs chóralny. Festiwal potrwa do 11 grudnia, wszystkie wydarzenia są otwarte dla publiczności.

Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
Oferta pracy: specjalista ds. systemów informatycznych
2016-12-06

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zatrudni: specjalistę ds. systemów informatycznych. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Ruszają warsztaty w ramach kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo”

Kim jest twórca? Czym jest utwór, a czym inspiracja? Co to jest prawo autorskie? Niemal co drugi uczeń szkoły podstawowej nie wie, że wytwory jego kreatywnych działań są chronione. Bycie twórcą nie ma związku z wiekiem, o czym przekonuje kampania edukacyjna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego „Jesteś twórcą – masz prawo”. Podczas szkoleń organizowanych w pięciu miastach Polski zaproszeni eksperci opowiedzą nauczycielom, jak skutecznie zachęcić dzieci do poznawania meandrów prawa autorskiego.
 

Premiera „Halki” w TW-ON

Dzisiaj w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej wydarzenie, o którym jest głośno od kilku tygodni – premiera Halki w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Prapremiera owej bodaj najbardziej popularniej opery Stanisława Moniuszki odbyła się 1 stycznia 1858 roku. 162 lata później TW-ON proponuje inscenizację powstałą w koprodukcji z Theater an der Wien (w Wiedniu ta wersja została wystawiona 15 grudnia 2019).

„Aisthetikos” Hanny Kulenty i jej nowy początek w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

21 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbędzie się prawykonanie najnowszego utworu Hanny Kulenty Aisthetikos na saksofon sopranowy, fortepian i orkiestrę. Tym utworem kompozytorka powraca pod skrzydła Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
 

Lutowe rekomendacje TUTTI.pl

Poszukiwacze dobrych koncertów – mamy dla Was w lutym mnóstwo rekomendacji. To koncerty, na których wypada być, utwory, które trzeba znać i wykonawcy, których warto posłuchać. Pierwsze koncerty w ramach TUTTI.pl odbędą się w tym miesiącu w niedzielę, 9 lutego.

Grażyna Bacewicz lutowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W lutym zwracamy się ku Grażynie Bacewicz.
 

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”. 
 

Agata Zubel i composer.pl

Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.