PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Krzysztof Knittel

Krzysztof Knittel

*1947

                                                                                      #TUTTIwdomu – wyniki naboru
#TUTTIwdomu – wyniki naboru
2020-06-04
31 maja zamknęliśmy nabór wniosków do specjalnej edycji TUTTI.pl, #TUTTIwdomu. Reagując na bieżące wydarzenia Polskie Wydawnictwo Muzyczne zmieniło formułę jednego ze swoich flagowych projektów. Dzięki #TUTTIwdomu od kilku tygodni możemy się cieszyć zawieszonymi w Internecie wyśmienitymi nagraniami muzyki polskiej. Do końca roku będzie tych zawieszeń jeszcze więcej!
                                                                                      #TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku
#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku
2020-05-26
Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.
                                                                                      Warszawska Jesień 2018
Warszawska Jesień 2018
2018-09-16
Tegoroczna Warszawska Jesień startuje 21 września i trwać będzie do 29 września. Przed nami 9 dni wypełnionych muzyką, spotkaniami, wystawami i warsztatami. Wśród proponowanych utworów mnóstwo prawykonań i pierwszych polskich wykonań. Warto zarezerwować końcówkę miesiąca na ten festiwal!
                                                                                      Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
2018-03-20
Z wielką radością dzielimy się informacją, że Krzysztof Knittel został uhonorowany Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska 2017 za muzykę do opery „Sąd Ostateczny”.   Nagroda Teatralna Miasta Gdańska przyznawana jest od 2008 roku autorom najcenniejszych teatralnych kreacji artystycznych stworzonych w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Laureatów wybiera Kapituła Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska. Tegoroczna uroczysta gala odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w poniedziałek, 19 marca.
                                                                                      Krzysztof Knittel KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w marcu
Krzysztof Knittel KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w marcu
2018-03-06
W marcu zapraszamy w niezwykłą podróż, której przewodnikiem jest Krzysztof Knittel. Kompozytor opowiada o postaciach, miejscach i sprawach Jemu najbliższych, najdroższych i najważniejszych. Alfabet kompozytora jest lekturą wymagającą skupienia. Skłania do refleksji i zachęca do zgłębiania poruszanych tematów. Bon voyage!
                                                                                      O „Sądzie ostatecznym”
O „Sądzie ostatecznym”
2017-11-06
Odliczamy dni do premiery „Sądu ostatecznego” Krzysztofa Knittla. Dzieło powstało na zamówienie Opery Bałtyckiej jako trzecia z oper (po „Madame Curie” Elżbiety Sikory oraz „Olimpii z Gdańska” Zygmunta Krauzego) nawiązujących do historii, kultury i dziedzictwa Gdańska.
                                                                                      „Sąd ostateczny” Krzysztofa Knittla – premiera 8 listopada
„Sąd ostateczny” Krzysztofa Knittla – premiera 8 listopada
2017-11-03
Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery opery do Krzysztofa Knittla „Sąd ostateczny”. 8 listopada zapraszamy do Opery Bałtyckiej! Chór, orkiestrę i balet Opery Bałtyckiej w Gdańsku poprowadzi Szymon Morus. W rolach solowych wystąpią Robert Gierlach, Piotr Lempa, Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk oraz Magdalena Chmielecka.
                                                                                      Już wkrótce „Sąd ostateczny”
Już wkrótce „Sąd ostateczny”
2017-10-18
Grabieże, gwałty i mroczne tajemnice wpisują się w historię tryptyku Hansa Memlinga „Sąd ostateczny”. Owiana mistycyzmem historia malowidła stała się osnową libretta najnowszej opery Krzysztofa Knittla pod tym samym tytułem.   Premiera „Sądu ostatecznego” wg libretta Mirosława Bujko odbędzie się 8 listopada w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Chór, orkiestrę i balet Opery Bałtyckiej w Gdańsku poprowadzi Szymon Morus. W rolach solowych wystąpią Robert Gierlach, Piotr Lempa, Jan Jakub Monowid, Anna Mikołajczyk oraz Magdalena Chmielecka.
                                                                                      FOCUS! Festival: polska muzyka w Nowym Jorku
FOCUS! Festival: polska muzyka w Nowym Jorku
2011-01-18
Wielki festiwal muzyki polskiej rozpoczyna się w najbliższą sobotę w Nowym Jorku.