PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2016 »


Oferta pracy
Oferta pracy
2016-05-18

Wydawnictwo zatrudni na czas określony: kierownika Działu Handlu i Marketingu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
2016-05-18

21 maja odbędzie się prawykonanie najnowszego dzieła Agaty ZubelDouble Battery. Skomponowany na zespół instrumentalny, utwór może także być wykonywany w wersji z rozszerzoną projekcją amplifikacji, czyli ‘z poszerzoną przestrzenią dźwiękową’, jak określa to zapis w partyturze.

Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
2016-05-17

Z dumą ogłaszamy laureata drugiej edycji Nagrody Kilara. Rada merytoryczna jednogłośnie zdecydowała o uhonorowaniu tym prestiżowym wyróżnieniem wybitnego francuskiego kompozytora, dyrygenta, zdobywcę Oscara, Złotego Globu i dwóch nagród BAFTA – Alexandre’a Desplata. Autor muzyki do takich filmów jak: „Grand Budapest Hotel”, „Operacja Argo”, „Gra tajemnic”, „Jak zostać Królem”, „Drzewo życia”, a w sumie do ponad 140 soundtracków światowego kina, w tym trzech produkcji filmowych Romana Polańskiego, odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Kompozytor odbierze nagrodę podczas gali „Scoring4Polanski” organizowanej w ramach 9. FMF.

Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
2016-05-17

W najbliższy piątek, 20 maja odbędzie się prawykonanie Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i tam zostanie po raz pierwszy wykonany. Orkiestrę PFB poprowadzi Juri Gilbo, a partie solowe wykonają Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz.

Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
2016-05-13

12 maja podczas uroczystej Gali nagrodzono laureatów drugiej edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
2016-05-13

Od 13 do 20 maja w Gorzowie Wielkopolskim trwać będzie Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Ideą organizowanego przez Filharmonię Gorzowską wydarzenia jest promocja muzyki XX i XXI wieku – jej twórców i ich dorobku, a także artystów specjalizujących się w jej interpretacji. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Michał Lorenc.

Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
2016-05-12

W dniach 15-20 maja w Radziejowicach i Warszawie trwać będą ogólnopolskie eliminacje jedenastej edycji Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców.

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
2016-05-11

Podczas trzeciego koncertu z cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, usłyszymy m.in. kompozycje Elżbiety Sikory i Krzysztofa Knittla.

Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
2016-05-10

12 maja o godzinie 18:30 w warszawskim oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8) odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zorganizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
2016-05-05

24 maja zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego na wieczór z utworami Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Eugeniusz Knapik odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

4 grudnia podczas uroczystości w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Eugeniusz Knapik odebrał z rąk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandy Zwinogrodzkiej Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Kompozytor jest od lat związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym nie tylko jako twórca – piastuje także funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Oficyny.
 

PWM targowo, wyjazdowo!

Polskie Wydawnictwo Muzyczne także w grudniu nie zwalnia tempa. W tym roku wzięliśmy udział w wielu wydarzeniach targowych w kraju i za granicą. Odwiedziliśmy m.in. Poznań, Warszawę, byliśmy także we Frankfurcie, Bolonii, Cremonie czy Chinach. Przed nami Śląskie Targi Książki (6-8 grudnia – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach - stoisko nr 59) oraz Wrocławskie Targi Dobrych Książek (5-8 grudnia - Hala Stulecia – stoisko nr 126.). Odwiedźcie nasze stoisko, serdecznie zapraszamy!

Premiera opery „Anhelli” Dariusza Przybylskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Już jutro, 6 grudnia, w Teatrze Wielkim w Poznaniu będzie mieć premierę najnowsza opera związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym kompozytora Dariusza Przybylskiego.
 

Orkiestra Wojskowa w Krakowie wykona utwory z katalogu PWM

W najbliższy piątek, 6 grudnia, w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się jubileuszowy koncert, podczas którego sto lat działalności świętować będzie Orkiestra Wojskowa w Krakowie. W ramach wydarzenia wykonane będą dwa utwory znajdujące się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, wydane w serii „Biblioteka Orkiestr Dętych”. 
 

Mieczysław Karłowicz grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Trzy lata temu, w 140. rocznicę urodzin Mieczysława Karłowicza Polskie Wydawnictwo Muzyczne zorganizowało bardzo ciepło przyjętą akcję „Cała Polska gra Karłowicza”. Od morza po Tatry przez kilka tygodni rozbrzmiewały utwory kompozytora. W tym roku minęła 110. rocznica śmierci Mieczysława Karłowicza. Niech stanie się to okazją do – tym razem – bardziej osobistych spotkań z twórczością młodopolskiego artysty. W Polskim Wydawnictwie Muzycznym grudzień ogłaszamy miesiącem Mieczysława Karłowicza.

Wystartowała kampania edukacyjna „Muzyka z kraju Chopina"

Konferencją prasową w Ambasadzie RP w Tokio Polskie Wydawnictwo Muzyczne zainaugurowało tygodniowe tournée po Japonii, obejmujące cykl seminariów poświęconych polskiej muzyce fortepianowej. „Muzyka z kraju Chopina” to szeroko zakrojona kampania edukacyjna, skierowana do nauczycieli gry na fortepianowe, której celem jest popularyzacja najlepszej polskiej muzyki w Kraju Kwitnącej Wiśni.
 

Konferencja naukowa poświęcona Romanowi Ryterbandowi

W najbliższą sobotę, 30 listopada w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi odbędzie się konferencja naukowa poświęcona odkrywanemu polskiemu kompozytorowi i pianiście Romanowi Ryterbandowi. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia. 
 

Ruch Muzyczny na nowo!

Od stycznia 2020 roku „Ruch Muzyczny” stanie się ponownie dwutygodnikiem. Właśnie ukazał się bezpłatny numer zerowy zapowiadający przyszłoroczne zmiany w makiecie pisma. Za odnowienie „RM” odpowiada jego dyrektor artystyczny, Marek Knap.

Dzień Edukacji Muzycznej 2019

19 listopada 2019 roku w gościnnych progach współorganizatora wydarzenia – Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu – odbyła się kolejna, 16. edycja Dnia Edukacji Muzycznej, w której wzięło udział ponad 300 uczestników!

Prawykonanie „Koncertu podwójnego na fortepian, wiolonczelę i orkiestrę" Marty Ptaszyńskiej

Tegoroczna jesień należy do Marty Ptaszyńskiej. Po entuzjastycznie przyjętym prawykonaniu cyklu pieśni na głos i fortepian Rozmowy z Aniołem podczas VI Krakowskiej Jesieni Muzycznej, prawykonanie będzie miał utwór na obsadę zdecydowanie bardziej rozbudowaną. Znajdujący się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Koncert podwójny na fortepian, wiolonczelę i orkiestrę zabrzmi już 22 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.