PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2016 »


Oferta pracy
Oferta pracy
2016-05-18

Wydawnictwo zatrudni na czas określony: kierownika Działu Handlu i Marketingu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
2016-05-18

21 maja odbędzie się prawykonanie najnowszego dzieła Agaty ZubelDouble Battery. Skomponowany na zespół instrumentalny, utwór może także być wykonywany w wersji z rozszerzoną projekcją amplifikacji, czyli ‘z poszerzoną przestrzenią dźwiękową’, jak określa to zapis w partyturze.

Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
2016-05-17

Z dumą ogłaszamy laureata drugiej edycji Nagrody Kilara. Rada merytoryczna jednogłośnie zdecydowała o uhonorowaniu tym prestiżowym wyróżnieniem wybitnego francuskiego kompozytora, dyrygenta, zdobywcę Oscara, Złotego Globu i dwóch nagród BAFTA – Alexandre’a Desplata. Autor muzyki do takich filmów jak: „Grand Budapest Hotel”, „Operacja Argo”, „Gra tajemnic”, „Jak zostać Królem”, „Drzewo życia”, a w sumie do ponad 140 soundtracków światowego kina, w tym trzech produkcji filmowych Romana Polańskiego, odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Kompozytor odbierze nagrodę podczas gali „Scoring4Polanski” organizowanej w ramach 9. FMF.

Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
2016-05-17

W najbliższy piątek, 20 maja odbędzie się prawykonanie Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i tam zostanie po raz pierwszy wykonany. Orkiestrę PFB poprowadzi Juri Gilbo, a partie solowe wykonają Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz.

Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
2016-05-13

12 maja podczas uroczystej Gali nagrodzono laureatów drugiej edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
2016-05-13

Od 13 do 20 maja w Gorzowie Wielkopolskim trwać będzie Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Ideą organizowanego przez Filharmonię Gorzowską wydarzenia jest promocja muzyki XX i XXI wieku – jej twórców i ich dorobku, a także artystów specjalizujących się w jej interpretacji. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Michał Lorenc.

Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
2016-05-12

W dniach 15-20 maja w Radziejowicach i Warszawie trwać będą ogólnopolskie eliminacje jedenastej edycji Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców.

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
2016-05-11

Podczas trzeciego koncertu z cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, usłyszymy m.in. kompozycje Elżbiety Sikory i Krzysztofa Knittla.

Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
2016-05-10

12 maja o godzinie 18:30 w warszawskim oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8) odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zorganizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
2016-05-05

24 maja zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego na wieczór z utworami Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Karol Szymanowski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. W lipcu wspominamy Karola Szymanowskiego.
 

Kredki w dłoń! Henryk Wieniawski

Cześć! Pamiętacie kolorowankę z Fryderykiem Chopinem, który pisał utwory na fortepian? Dzisiaj przedstawiamy Wam postać Henryka Wieniawskiego, kompozytora muzyki skrzypcowej.

Z letniego salonu Zygmunta Krauzego – klasyka fortepianowa na nowo już od lipca

Od lipca do września, w co drugi piątek na kanałach YouTube i Facebook Zygmunta Krauzego oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukazywać się będą premierowe odcinki cyklu improwizacji kompozytora na tematy klasyków: od Bacha przez Beethovena, Chopina do Paderewskiego. Gościnnie wystąpi Marcin Masecki. 
 

Kredki w dłoń! Fryderyk Chopin

Cześć! Dzisiaj proponujemy Wam kolorowankę z portretem Fryderyka Chopina. Możliwe, że słyszeliście już nazwisko tego kompozytora (sami wspominaliśmy o nim przy wpisie o Ignacym Feliksie Dobrzyńskim), a może nawet znacie kilka jego utworów. Nie zdziwiłoby nas to – Fryderyk Chopin jest bardzo znanym kompozytorem. Jeżeli jednak nic jeszcze o nim nie wiecie, to oprócz kolorowania, zapraszamy do lektury dzisiejszego wpisu. Dobrej zabawy!

Prestiżowa francuska nagroda dla Zygmunta Krauzego

Wydany w ubiegłym roku przez PWM III Koncert fortepianowy Okruchy pamięci Zygmunta Krauzego otrzymał tegoroczną nagrodę Francuskiego Stowarzyszenia Zawodowego Krytyków w kategorii Najlepsza Premiera sezonu 2019/2020 (Meilleure Création Musicale)!

Nagroda Stowarzyszenia Krytyków (Prix du Syndicat de la Critique) jest przyznawana od 1963 roku i należy do najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk scenicznych we Francji.

Ian Bostridge na Festiwalu Conrada!

25 października podczas finału Festiwalu Conrada usłyszymy inspirującą rozmowę Grzegorza Jankowicza z Ianem Bostridgem - jednym z najznakomitszych śpiewaków operowych oraz autorem książki „Podróż zimowa Schuberta. Anatomia obsesji”, która w ubiegłym roku miała swoją premierę w naszym Wydawnictwie!

Polscy artyści na 90. urodziny Romualda Twardowskiego

Romuald Twardowski, wybitny twórca i ceniony pedagog, wieloletni propagator muzyki polskiej, laureat licznych nagród i wyróżnień, a zarazem jeden z najdłużej współpracujących z Polskim Wydawnictwem Muzycznym kompozytorów obchodzi dziś 90. urodziny. Z tej okazji PWM zaprosiło przedstawicieli świata muzycznego do złożenia mu osobistych życzeń.

Kredki w dłoń! Ignacy Feliks Dobrzyński

Cześć! Cieszymy się, że jesteście z nami i co tydzień poznajecie nową postać z muzycznego świata. Bohaterem dzisiejszej kolorowanki jest Ignacy Feliks Dobrzyński: kompozytor, który żył i tworzył w tym samym czasie co Fryderyk Chopin. W odróżnieniu od Chopina, który pisał prawie wyłącznie utwory na fortepian, Dobrzyński był autorem także symfonii, koncertów i opery. Bierzcie kredki w dłoń i kolorujcie, a przy okazji poczytajcie trochę o kompozytorze i posłuchajcie jego muzyki.

Symfonia na 444 głosy - premiera publikacji 21 czerwca w dzień Święta Muzyki

Muzyka niejedno ma imię – wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale czy wszyscy wiemy jakie to imiona? O tym, dlaczego warto nie tylko słuchać muzyki, ale także o niej myśleć i rozmawiać, przekonuje nas Danuta Gwizdalanka oraz jej współautorzy – 444 głosy z różnych epok, od Pitagorasa przez Bacha, aż do Jimi Hendrixa, Leszka Możdżera i współczesnych blogerów.

Anaklasis z Tomaszem Koniecznym i Lechem Napierałą na 90. urodziny Romualda Twardowskiego

Zwolennik tradycji stroniący od nowości za wszelką cenę. Znawca ludzkiego głosu i jego możliwości, który właśnie muzyce wokalnej poświęcił znamienitą część swojej twórczości. Współpracujący z Polskim Wydawnictwem Muzycznym od ponad 50 lat kompozytor Romuald Twardowski 17 czerwca obchodzi swoje 90. urodziny. W roku tego wyjątkowego jubileuszu w katalogu ANAKLASIS ukaże się specjalny album płytowy, poświęcony kameralnej twórczości wokalno-instrumentalnej Twardowskiego, który zapowiada rejestracja audio-wideo Sonetów Michała Anioła w wykonaniu światowej sławy bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty i kameralisty Lecha Napierały. Premiera Sonetów 17 czerwca na kanale YouTube PWM.