PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2019 »


„Twarze Wotana” w Łodzi. Spotkanie z Tomaszem Koniecznym już 7 września!
„Twarze Wotana” w Łodzi. Spotkanie z Tomaszem Koniecznym już 7 września!
2019-08-30

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Łódzki Dom Kultury zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Już 7 września o godzinie 17.00 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury przy ul. Traugutta 18 odbędzie się spotkanie z Tomaszem Koniecznym. 

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych
Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych
2019-08-29

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!
Box 100 na 100 już w sprzedaży!
2019-08-28

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki dostępne jest już w dobrych księgarniach muzycznych a także w księgarni stacjonarnewj PWM przy al. Ignacego Krasińskiego 11a w Krakowie oraz w sklepie internetowym PWM pod adresem: www.pwm.com.pl/Box-100-na-100. Koszt Boxu wynosi 499 zł.

Pierwsze zwiastuny Warszawskiej Jesieni – polskie prawykonania
Pierwsze zwiastuny Warszawskiej Jesieni – polskie prawykonania
2019-08-27

Zanim zdradzimy szerszy kontekst udziału Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na tegorocznej Warszawskiej Jesieni, dzisiaj informujemy o dwóch pierwszych wykonaniach w Polsce utworów z katalogów zagranicznych partnerów PWM: Rebekki Saunders (*1967) Alba oraz Jonathana Harveya (1939-2012) … towards a pure land. Obydwa utwory zostaną wykonane podczas koncertu 28 września w Filharmonii Narodowej.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków
TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków
2019-08-27

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Prawykonanie „Trzech wezwa­ń” Alka Nowaka w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
Prawykonanie „Trzech wezwa­ń” Alka Nowaka w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej
2019-08-23

1 września 2019 r., w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej będzie miało miejsce prawykonanie utworu Alka Nowaka Trzy wezwa­nia

Co słychać na festiwalu Chopin i jego Europa
Co słychać na festiwalu Chopin i jego Europa
2019-08-23

Od 14 sierpnia odbywa się w Warszawie festiwal Chopin i jego Europa. 15. edycja ‘najeżona’ jest atrakcjami, zarówno za sprawą repertuaru, jak i zaproszonych wykonawców. W tegorocznym festiwalu udział biorą między innymi Marta Argerich, Yulianna Avdeeva, Alena Baeva, Belcea Quartet, Bach Collegium Japan i Masaaki Suzuki, czy Europa Galante z Fabio Biondim. Repertuar obejmuje – oprócz utworów patrona festiwalu prezentowanych podczas recitali, koncertów kameralnych i symfonicznych – dużo utworów kompozytorów współczesnych Chopinowi, w tym Karola Kurpińskiego, Jana Stefaniego, Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!
Stypendia projektu composer.pl przyznane!
2019-08-19

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Czwarta edycja Seminarium Edytorstwa Muzycznego coraz bliżej
Czwarta edycja Seminarium Edytorstwa Muzycznego coraz bliżej
2019-08-05

W tegorocznej edycji udział weźmie 17 osób wyłonionych spośród ponad 30 kandydatów. Będą one zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu korekty i redakcji nutowej, wydań źródłowo-krytycznych oraz obsługi programu Sibelius pod okiem doświadczonych redaktorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym: red. Doroty Leszczyńskiej-Zając, prof. Zofii Chechlińskiej i red. Adama Kukli. 

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.

Operowa premiera dekady – Historia pewnego utworu

W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.

Koncertowy finał Konkursu Kompozytorskiego "Piesomen Antropon"

Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.

Warsztaty Młodego Redaktora Muzycznego zakończone!

W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.

Rusza 12. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki

2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.

Nie tylko nauczyciel Chopina. Odkryj historię Józefa Elsnera

Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.