PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

TUTTI.pl - komunikatyTUTTI.pl 


7.10.2019

Ostatni dzień jesiennego naboru wniosków TUTTI.pl 2019

 

 

 

 

Dzisiaj, 7 października o północy mija termin składania wniosków do TUTTI.pl. Zachęcamy do przygotowania dokumentów i dostarczenia ich do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8).

Powodzenia!

 

 

 

 

9.09.2019

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

 

 

 

 

Zaczynamy! Dzisiaj otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.
 

Coraz lepiej się znamy, z każdą kolejną edycją wzajemna współpraca przebiega sprawniej. Efektem jest wzrastająca ilość koncertów i nagrań utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Od pierwszej edycji projektu w roku 2017 do tej pory w ramach TUTTI.pl odbyło się blisko 1000 różnych realizacji: koncertów, spektakli, nagrań i rejestracji, a sam projekt zatacza coraz szersze kręgi: koncerty z muzyką polską sygnowaną znakiem TUTTI.pl odbywają się nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Coraz odważniej wybierane są z katalogu PWM utwory mniej popularne i rzadziej do tej pory wykonywane. To bardzo dobry kierunek!


Zachęcamy do wzięcia udziału w jesiennym otwarciu TUTTI.pl. Na wnioski uwzględniające realizacje odbywające się od 1 marca do 31 sierpnia 2020 roku czekamy do 7 października. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronach PWM z końcem października. Na dofinansowania wypożyczeń materiałów z katalogu PWM przeznaczymy w jesiennym naborze 150 tys. złotych.
 

W zakładce MATERIAŁY DO POBRANIA znajdują się niezbędne do złożenia wniosków dokumenty: regulamin, katalog utworów wraz z ich wyceną oraz aktualne formularze.
 

Przed przystąpieniem do kompletowania dokumentów zachęcamy do obejrzenia tutorialu, który krok po kroku przedstawia etapy ich wypełniania. 

 

W przypadku wątpliwości lub pytań do Państwa dyspozycji pozostaje zespół TUTTI.pl na czele z koordynatorem, Justyną Neuer-Luboradzką (justyna_luboradzka@pwm.com.pl, tel. 22 635 35 50 w. 22).
 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Grajmy TUTTI muzykę polską!

 

 

 

 

 

4.07.2019

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

 

 

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.
To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Jak wyglądają statystyki? Nie będziemy zanudzać długimi zestawieniami liczbowymi. Dla przykładu podamy tylko kilka.

Spośród 61 jeden kompozytorów, których utwory były wykonywane w ramach drugiego sezonu TUTTI.pl niekwestionowanym królem wyborów był Stanisław Moniuszko, którego utwory pojawiły się w rankingu aż 44 razy! Chętnie wskazywani byli także Witold Lutosławski oraz Wojciech Kilar (po 38 razy). Powyżej dziesięciu wskazań odnotowaliśmy także przy nazwiskach Mieczysława Karłowicza (20), Karola Szymanowskiego (16), Ignacego Jana Paderewskiego (15) oraz Grażyny Bacewicz (13).
Jesteście Państwo ciekawi, jak te wykonania przełożyły się na konkretne tytuły? Kto obstawia, że Orawa Wojciecha Kilara była najczęściej wykonywanym utworem w ramach TUTTI.pl? Otóż… nie. Najczęściej, bo siedmiokrotnie wykonywana była Symfonia Odrodzenie Mieczysława Karłowicza. Następne w kolejności są: Koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego, Trio concerto Mikołaja Góreckiego oraz – ponownie Karłowicza – Odwieczne pieśni.

W przełożeniu na udział poszczególnych instytucji wygląda to tak:


Aż 14 koncertów, podczas których wykonano 16 różnych utworów z katalogu PWM zrealizowała w programie TUTTI.pl Elbląska Orkiestra Kameralna. Filharmonicy szczecińscy zagrali 8 koncertów z 19 utworami. 18 różnych utworów zaprogramowała Filharmonia w Koszalinie, dając 8 koncertów oznaczonych programem TUTTI.pl. Serdecznie gratulujemy skuteczności!

W tym miejscu musimy jednak wyraźnie zaznaczyć, że cieszymy się z KAŻDEJ podjętej przez Państwa inicjatywy, która prowadzi do zwiększenia udziału muzyki kompozytorów polskich w programach koncertowych!

Gratulujemy Państwu realizacji wszystkich projektów w ramach TUTTI.pl. Już teraz wyczekujemy nowego sezonu!

Jednocześnie informujemy, że kolejna szansa na pozyskanie dofinansowania w ramach TUTTI.pl pojawi się na jesieni. Drugi nabór wniosków w roku 2019 odbywać się będzie od 9 września do 7 października. Jego wyniki zostaną podane z końcem października. Łączna kwota przeznaczona na dofinansowanie w jesiennym naborze wyniesie 150 tys. zł. Zapraszamy!
 

Grajmy TUTTI muzykę polską!

 

 

 

 

18.04.2019


Wyniki wiosennego naboru do TUTTI.pl

 

 

 

W ramach wiosennego TUTTI.pl 55 wniosków otrzyma dofinansowanie na łączną kwotę 221.082,42 zł.

Z przyjemnością publikujemy listę rankingową wniosków:

 

LISTA RANKINGOWA

 

Serdecznie witamy w gronie wspierających wykonawstwo muzyki polskiej nowe instytucje i organizacje!
Życzymy udanych projektów!

 

Do wiosennego naboru 3. edycji przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej TUTTI.pl zgłoszono 77 wniosków. Do oceny ekspertom przedstawiono tylko dokumenty spełniające wymogi formalne, t.j. 68 wniosków.

Ponieważ kwota dofinansowania wniosków, które osiągnęły minimum 60 punktów przekroczyła przewidywaną pulę środków do rozdysponowania, zwiększony został próg punktowy pozwalający na otrzymanie dofinansowania do 65 punktów.

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

12.03.2019

TUTTI.pl – trwa wiosenny nabór wniosków


 

 

 

Czy Państwo mają już przygotowane do złożenia dokumenty do przedsięwzięcia TUTTI.pl? Czekamy na nie do 18 marca (poniedziałek) aż do godziny 24.00.
 

Jeśli potrzebne jest Państwu wsparcie na etapie kompletowania wniosku, to przypominamy, że przygotowaliśmy tutorial, który krok po kroku pokazuje kolejne etapy wypełniania dokumentów.

 Jeśli preferujecie Państwo kontakt bezpośredni, koordynator TUTTI.pl – Justyna Neuer-Luboradzka pomaga rozwiewać wątpliwości. Kontakt do koordynatora: tutti@pwm.com.pl lub justyna_luboradzka@pwm.com.pl, tel. 22 635 35 50 w. 22.


Grajmy TUTTI muzykę polską!

 

 

27.02.2019

Tutorial TUTTI.pl

 

 

Od dziesięciu dni prowadzimy nabór wniosków do trzeciej edycji TUTTI.pl.

 

Dla wygody, ułatwienia i usprawnienia Państwa pracy, przygotowaliśmy tutorial, który krok po kroku przedstawia etapy wypełniania dokumentów: 

 


Czekamy na Państwa wnioski. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 marca 2019. Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).


W przypadku wątpliwości lub pytań do Państwa dyspozycji pozostaje zespół TUTTI.pl na czele z koordynatorem, Justyną Neuer-Luboradzką (justyna_luboradzka@pwm.com.pl lub tutti@pwm.com.pl, tel. 22 635 35 50 w. 22).
 

Grajmy TUTTI muzykę polską!

 

 

 

 

 

 

18.02.2019

Otwieramy nabór do trzeciej edycji TUTTI.pl

 

 

Od dzisiaj do 18 marca przyjmujemy wnioski do trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywa kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

 

Wszystkie dokumenty niezbędne do przygotowania pełnego zgłoszenia znajdują sięw zakłądce MATERIAŁY DO POBRANIA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.10.2018

TUTTI.pl – i wszystko jasne

 

 

Orkiestra Kameralna PR Amadeus, Filharmonia Poznańska, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Fundacja Przypływ Kultury, Filharmonia Łódzka, Opera Wrocławska, Filharmonia Opolska, krakowski oddział ZKP, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Sinfonia Iuventus, Filharmonia Koszalińska oraz Filharmonia Zielonogórska - to w kolejności liczby otrzymanych punktów instytucje, których projekty dostaną dofinansowanie w ramach drugiego naboru drugiej edycji przedsięwzięcia TUTTI.pl.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Oto lista rankingowa drugiego naboru TUTTI.pl 2018.

 

 

 

 

 

 

 

24.09.2018

TUTTI.pl – ostatni tydzień przyjmowania wniosków

 

 

Filharmonie, zespoły, fundacje, organizacje, stowarzyszenia, producenci – przypominamy, że jeszcze przez tydzień przyjmujemy wnioski w drugim naborze II edycji TUTTI.pl!
 

Masz pomysł na ciekawy koncert z muzyką polską w programie? TUTTI.pl jest więc dla Ciebie!

 

Jak to działa? Zamieszczamy instrukcję:

 

TUTTI.pl_instrukcja wypełniania wniosków

 

 

 

Na zgłoszenia czekamy do 1 października 2018 (decyduje termin WPŁYNIĘCIA do PWM: Warszawa, ul. Fredry 8).

 

 

 

 

 

 

14.08.2018

Ogłaszamy dodatkowy nabór w ramach projektu TUTTI.pl!

 

 

To dobra wiadomość dla wszystkich, którym w kwietniu czas i los (oraz ścisłe wyliczenia) mniej sprzyjały. Zasady konkursu pozostają bez zmian: po wypełnieniu i przesyłaniu do PWM wymaganych dokumentów, komisja dokona oceny merytorycznej bezbłędnych formalnie wniosków. Instytucje, których wnioski otrzymają punktację pozwalającą na dofinansowanie otrzymają 70% rabat na wypożyczenia materiałów wykonawczych do wskazanych utworów.


Ważne terminy:

Termin składania wniosków: 1 września – 1 października 2018.
Ogłoszenie wyników: 31 października 2018.
Termin realizacji projektów: 1 stycznia – 31 sierpnia 2019.
 

8.05.2018

Wyniki naboru do drugiej edycji TUTTI.pl

 

 

Z przyjemnością ogłaszamy listę rankingową drugiej edycji TUTTI.pl! Lista jest długa. Gratulujemy!

 

 

Lista rankingowa TUTTI.pl_2018

 

 

 

 

9.04.2018

Do północy przyjmujemy wnioski do TUTTI.pl

 

Wciąż przyjmujemy wnioski do projetu promującego wykonawstwo muzyki polskiej TUTTI.pl. Dokumenty można dostarczać do warszawskiego oddziału PWM na ul. Fredry 8 do północy. Do godziny "0" zostało jeszcze kilka godzin! Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

3.04.2018

Ostatni tydzień naboru wniosków do TUTTI.pl

 

Do 9 kwietnia do końca dnia czekamy na Państwa wnioski do drugiej edycji przedsięwzięcia TUTTI.pl. Wnioski można składać osobiście w siedzibie warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do północy. Instytucjom, które zdecydują się na wysłanie dokumentów pocztą/kurierem przypominamy, że o przyjęciu wniosku decyduje DATA WPŁYNIĘCIA do PWM.

 

 

 

 

 

 

 

9.03.2018

Przedłużamy termin naboru wniosków do TUTTI.pl
 

 

Dziękujemy za przerastające nasze oczekiwania (oraz możliwości serwerów) zainteresowanie przedsięwzięciem TUTTI.pl. Duża liczba odwiedzin na stronie www.tutti.pwm.com.pl spowodowała chwilową awarię serwerów PWM. Problem został już usunięty – zapraszamy Państwa do pobierania dokumentów wymaganych do zgłoszeń.

 

Jednocześnie, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom oraz umożliwiając wszystkim zainteresowanym instytucjom terminowe złożenie dokumentów informujemy, że przedłużamy nabór wniosków do TUTTI.pl do 9 kwietnia 2018!

Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).

 

Tym samym, termin ogłoszenia wyników naboru zostaje przesunięty na 7 maja 2018.

Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

1.03.2018

TUTTI.pl - druga edycja!

 

Nie tylko Chopin!

Wrobel, Wisłocki, Turski, Ścigalski, Rudziński, Pniewski, Natanson, Kolasiński, Bukowski – po muzykę tych kompozytorów także warto sięgać!
Z programem TUTTI.pl, wspierającym wykonawstwo muzyki polskiej, jest to bajecznie proste.

TUTTI.pl jest przedsięwzięciem promującym twórczość kompozytorów polskich: od najstarszych, znanych nam utworów, po kompozycje powstające współcześnie. Bardzo duże zainteresowanie środowiska muzycznego pierwszą odsłoną programu potwierdza, że TUTTI.pl jest niezwykle potrzebną i wyczekiwaną inicjatywą. W pierwszej edycji rozpatrzyliśmy blisko 70 wniosków, rozdysponowaliśmy pulę 200 tysięcy złotych, a z listy 1700 utworów zostało wybranych do wykonań blisko 100.

Te liczby cieszą! Wszyscy jednak mamy ochotę na więcej!

 


Dlatego z przyjemnością OGŁASZAMY DRUGĄ EDYCJĘ Promocji wspierania muzyki polskiej TUTTI.pl!

 


W ramach TUTTI.pl 2018/2019 PWM dofinansuje wypożyczenia utworów wielkoobsadowych, zaplanowane do realizacji w formie koncertów, festiwali, przedstawień i nagrań pomiędzy 1 września 2018 a 30 czerwca 2019 roku. Instytucje, które zgłoszą najciekawsze propozycje repertuarowe uwzględniające utwory z listy dostępnych tytułów, mogą liczyć na rabat sięgający 70% kosztów wypożyczeń!

 


Czekamy na Państwa zgłoszenia. Premiowane będą wybory nieoczywiste: utwory rzadko rejestrowane i wykonywane, ciekawie „skomponowane” programy koncertowe, przedsięwzięcia o walorach edukacyjnych.

 

 

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 kwietnia 2018. Decyduje data wpłynięcia do oddziału PWM w Warszawie (ul. Fredry 8).

 

 

 

 

 

 

 

 

26.10.2017

Znamy wyniki naboru do TUTTI.pl!

 

22 instytucje, 68 złożonych wniosków, niemal 100 wybranych utworów, na łączną kwotę dofinansowania blisko 200 tysięcy złotych. Tak w liczbach wygląda pierwsza edycja Promocji wspierania muzyki polskiej TUTTI.pl!
 

 

24 października 2017 roku odbyło się posiedzenie zespołu sterującego, oceniającego merytoryczną wartość zgłoszonych wniosków do przedsięwzięcia TUTTI.pl. Do grona ekspertów zostali zaproszeni:
Jacek Rogala – przedstawiciel Zarządu Zrzeszenia Filharmonii Polskich
Mieczysław Kominek – przedstawiciel Związku Kompozytorów Polskich
Iwona Lindstedt – przedstawiciel środowiska muzykologicznego
Michał Klauza – przedstawiciel zespołów artystycznych Polskiego Radia
Obradom przewodniczył Dyrektor – Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, Daniel Cichy.
 

Ze zgłoszonych do konkursu 68 wniosków z powodu uchybień formalnych zdyskwalifikowany został jeden.
 

Najważniejszą i – mamy nadzieję – cieszącą Państwa informacją jest, że wsparcie w ramach inicjatywy TUTTI.pl otrzymają... WSZYSTKIE zgłoszone w tym naborze wnioski, które spełniły wymogi formalne! Gratulujemy!

 

Dziękujemy wszystkim instytucjom, które stanęły do konkursu.

 

 

Lista rankingowa wg ocen.

 

 

                                                                                                         16.10.2017


Przypominamy: dzisiaj mija termin składania wniosków do programu TUTTI.pl.

Wnioski należy przesłać / dostarczyć do warszawskiego oddziału PWM (ul. Fredry 8) do końca dnia, czyli do godz. 24:00. Decyduje data wpłynięcia, NIE data stempla pocztowego.

Lista wniosków, które otrzymają dofinansowania w ramach projektu zostanie ogłoszona nie później niż 30 października.

Koncerty w ramach TUTTI.pl mogą odbywać się między 1. listopada 2017 a 31. sierpnia 2018.


Powodzenia!

 

tutti.pl