PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

TUTTI.pl – i wszystko jasne
TUTTI.pl – i wszystko jasne
2018-10-31

Już wiemy. Z trzydziestu trzech wniosków zgłoszonych w jesiennym naborze TUTTI.pl dofinansowanie otrzyma dwadzieścia pięć.

 

Docenione przez jury projekty zgłoszone zostały przez Orkiestrę Kameralną PR Amadeus, Filharmonię Poznańską, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Fundację Przypływ Kultury, Filharmonię Łódzką, Operę Wrocławską, Filharmonię Opolską, krakowski oddział ZKP, Filharmonię Szczecińską, Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Sinfonię Iuventus, Filharmonię Koszalińską oraz Filharmonię Zielonogórską (w kolejności liczby otrzymanych punktów).

 

Gratulujemy!

Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
2018-10-31

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 listopada Księgarnia Firmowa PWM będzie nieczynna.

100 na 100. Muzyczne dekady wolności
100 na 100. Muzyczne dekady wolności
2018-10-31

Największy projekt muzyczny wolnej Polski wkracza w decydującą fazę! 11 listopada zbliża się wielkimi krokami, a my raz jeszcze zachęcamy Państwa do zapoznania się z bogatą ofertą projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. 

Uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
Uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
2018-10-30

Dzisiaj, 30 października 2018 odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej uroczysty koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Gospodarzem koncertu będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

 

W programie wieczoru znalazły się dwa utwory: Ignacego Jana Paderewskiego „Fantazja polska gis-moll” na fortepian i orkiestrę oraz zamówiony specjalnie na tę okazję przez Prezydenta RP „Te Deum Polonia” Pawła Łukaszewskiego na bas solo, chór i orkiestrę. Zespoły TW-ON poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski. Solistami będą Julia Kociuban (fortepian) oraz Wojtek Gierlach (bas).

Dzień Edukacji Muzycznej 2018 za nami!
Dzień Edukacji Muzycznej 2018 za nami!
2018-10-30

W tym roku w gościnnych progach Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach przy ul. Ułańskiej 7b gościliśmy prawie 300 nauczycieli i chórmistrzów z całej Polski! 

Film Violetty Rotter-Kozery nagrodzony!
Film Violetty Rotter-Kozery nagrodzony!
2018-10-29

Film dokumentalny „Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood” został nagrodzony aż w dwóch kategoriach podczas 13th FilmAT Festival - Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych w Warszawie.

„Te Deum Polonia” Pawła Łukaszewskiego na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
„Te Deum Polonia” Pawła Łukaszewskiego na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości
2018-10-25

Najnowszy wielkoobsadowy utwór Pawła Łukaszewskiego „Te Deum Polonia” powstał na szczególną okazję: został zamówiony przez Prezydenta RP dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. „Te Deum Polonia” na bas solo, chór i orkiestrę zostanie prawykonane 30 października, podczas uroczystego koncertu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Utwór zabrzmi w interpretacji Wojtka Gierlacha (B) oraz Chóru i Orkiestry TW-ON pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

Zapraszamy na Targi Książki w Krakowie!
Zapraszamy na Targi Książki w Krakowie!
2018-10-25

Już dziś ruszają Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, które potrwają do 28 października 2018. Zapraszamy na stoisko B32!
 

Uroczysty Koncert z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
Uroczysty Koncert z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej
2018-10-22

30 października w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się uroczysty koncert, którym Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uświetnia obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie wieczoru znalazły się „Fantazja polska gis-moll” na fortepian i orkiestrę Ignacego Jana Paderewskiego oraz – zamówiony specjalnie na tę okazję przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – nowy utwór Pawła Łukaszewskiego, „Te Deum Polonia”.

„super[P|PE]s DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego w Radio France
„super[P|PE]s DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego w Radio France
2018-10-22

Od dzisiaj do końca tygodnia radio France Musique emituje „super[P|PE]s DEMO” Andrzeja Kwiecińskiego. Trzy razy dziennie można posłuchać kilkuminutowych fragmentów utworu. Całość zostanie zaprezentowana w sobotę, 27 października.

To wszystkie aktualne wiadomości. Pozostałe aktualności znajdziesz w archiwum.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.