PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2016 »


Edytorstwo muzyczne dzieł z XIX i XX wieku
Edytorstwo muzyczne dzieł z XIX i XX wieku
2016-10-14

Z przyjemnością informujemy, że 14 października w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczyna się kurs pt. „Edytorstwo muzyczne dzieł z XIX i XX wieku”.
 

Henryk Mikołaj Górecki – „Dwa Postludia Tristanowskie i Chorał”
Henryk Mikołaj Górecki – „Dwa Postludia Tristanowskie i Chorał”
2016-10-12

16 października w ramach Tansman Festival 2016 odbędzie się prawykonanie Orfeusza i Eurydyki Mikołaja Góreckiego. Nie jest to jedyna niespodzianka tego wieczoru. Podczas tego samego koncertu zabrzmią Dwa Postludia Tristanowskie i Chorał – ostatnie z niewykonanych dotąd dzieł Henryka Mikołaja Góreckiego. Sinfonię Varsovię poprowadzi Jerzy Maksymiuk.

„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Grażyny Bacewicz
„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Grażyny Bacewicz
2016-10-12

17 października w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu „Muzyka pod Liberatorem”. Kompozycje Grażyny Bacewicz – wybitnej polskiej kompozytorki i skrzypaczki wykona duet w składzie Jakub Jakowicz (skrzypce) i Bartosz Bednarczyk (fortepian).

Premiera „Orfeusza i Eurydyki” Mikołaja Góreckiego
Premiera „Orfeusza i Eurydyki” Mikołaja Góreckiego
2016-10-11

Niedziela, 16 października wyznacza datę prawykonania Orfeusza i Eurydyki Mikołaj Góreckiego. Utwór wykona Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Koncert odbędzie się w Studio Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego, w ramach Tansman Festival 2016.

Odszedł Andrzej Wajda
Odszedł Andrzej Wajda
2016-10-10

W niedzielę 9 października w wieku 90 lat zmarł Andrzej Wajda – wybitny reżyser, sztandarowa postać polskiej kultury.

100. rocznica urodzin Tadeusza Paciorkiewicza
100. rocznica urodzin Tadeusza Paciorkiewicza
2016-10-10

17 października przypada 100. rocznica urodzin Tadeusza Paciorkiewicza – kompozytora, organisty, dyrygenta i pedagoga.

Tadeusz Paciorkiewicz studiował grę na organach i kompozycję. Po wojnie koncertował, ale także był organizatorem życia muzycznego: założył w Płocku szkołę muzyczną oraz liczne chóry, dawał lekcje dyrygowania. W latach 1949-59 wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi. W 1954 rozpoczął również działalność pedagogiczną w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie – od 1968 jako profesor. W latach 1969-71 był rektorem tej uczelni.

„Goplana” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
„Goplana” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej
2016-10-07

21. października na deski Teatru Wielkiego – Opery Narodowej wraca w nowej odsłonie Goplana Władysława Żeleńskiego. Chór i Orkiestrę Opery Narodowej poprowadzi Grzegorz Nowak. W głównych rolach wystąpią Wioletta Chodowicz, Małgorzata Walewska, Arnold Rutkowski i Mariusz Godlewski. Janusz Wiśniewski jest reżyserem, scenografem i autorem projektów kostiumów.

Pamięci Marka Stachowskiego
Pamięci Marka Stachowskiego
2016-10-07

19 października w ramach cyklu „Mistrzowie i ich uczniowie” zaprezentowana zostanie sylwetka Marka Stachowskiego w kontekście twórczości uczniów kompozytora. Podczas koncertu usłyszymy także utwory Wojciecha Ziemowita Zycha, Michała Pawełka oraz Macieja Jabłońskiego.

Wydarzenie towarzyszące DEM 2016: prezentacja aplikacji mobilnej „Orkiestrownik”
Wydarzenie towarzyszące DEM 2016: prezentacja aplikacji mobilnej „Orkiestrownik”
2016-10-06

19 października podczas Dnia Edukacji Muzycznej zapraszamy na prezentację nowej muzycznej aplikacji mobilnej. „Orkiestrownik” to nowoczesny przewodnik po muzyce klasycznej, adresowany przede wszystkim do dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego
Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego
2016-10-05

W dniach 8-23 października w Poznaniu trwać będzie piętnasta edycja Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.