PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2016 »


“In the Shade of an Unshed Tear” – nowy utwór Agaty Zubel
“In the Shade of an Unshed Tear” – nowy utwór Agaty Zubel
2016-10-04

27. października w Seattle zostanie prawykonany utwór Agaty Zubel In the Shade of an Unshed Tear. Powstał na zamówienie Seattle Symphony i właśnie ten zespół pod dyrekcją Ludovica Morlota będzie miał przywilej wykonania kompozycji po raz pierwszy.

Po Chapter 13 i Double Battery, to kolejna ‘nowość’, którą Agata Zubel wydaje w bieżącym roku.

Kisielewski i Mykietyn w repertuarze Polskiej Orkiestry Radiowej
Kisielewski i Mykietyn w repertuarze Polskiej Orkiestry Radiowej
2016-10-04

20 października Polska Orkiestra Radiowa kierowana przez Michała Klauzę gościć będzie w sali NOSPR. Na ten wieczór zaplanowano w programie Koncert na orkiestrę kameralną Stefana Kisielewskiego oraz Koncert na flet i orkiestrę Pawła Mykietyna z Łukaszem Długoszem realizującym partię solową.

Polskie prawykonania utworów Korngolda
Polskie prawykonania utworów Korngolda
2016-10-03

14 października odbędzie się polskie prawykonanie utworu Ericha Korngolda: Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod batutą Charlesa Olivieri-Munroe wykona suitę Wiele hałasu o nic.

Wieczór skrzypcowy podczas Festiwalu Młoda Polska
Wieczór skrzypcowy podczas Festiwalu Młoda Polska
2016-10-03

14 października podczas Festiwalu Młoda Polska organizowanego przez filharmonię w Jeleniej Górze zaprezentowany zostanie niezwykle ciekawy program, w lwiej części bazujący na utworach skrzypcowych. Tego wieczoru zabrzmią: Niggunim, Melodie chasydów Romualda Twardowskiego, II Koncert skrzypcowy Karola Szymanowskiego oraz Ricercar sopra Roman Lasocki Witolda Rudzińskiego. Koncert zamknie III Symfonia „Od wiosny do wiosny” Zygmunta Noskowskiego, zaplanowana dla upamiętnienia 170. rocznicy urodzin kompozytora.

Nowy utwór Zygmunta Krauzego – „Exodus 2016”
Nowy utwór Zygmunta Krauzego – „Exodus 2016”
2016-10-03

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od światowej premiery najnowszego utworu Zygmunta Krauzego. 22 października w Zagrzebiu w wykonaniu połączonych zespołów Zagreb Soloists oraz Cantus Ensemble pod dyrekcją Berislava Sipusa zabrzmi Exodus 2016.

Wieczór z muzyką Pawła Łukaszewskiego w Willi Decjusza
Wieczór z muzyką Pawła Łukaszewskiego w Willi Decjusza
2016-10-03

W niedzielny wieczór 9 października krakowska Willa Decjusza wypełni się muzyką Pawła Łukaszewskiego. Spotkanie z kompoztorem i jego twórczością odbędzie się w ramach Salonu Muzycznego Chóru Polskiego Radia.

Październikowe prawykonania PWM
Październikowe prawykonania PWM
2016-10-01

Z wielką przyjemnością, w Międzynarodowym Dniu Muzyki zapowiadamy październikowe prawykonania utworów z katalogu PWM.

Agata Zubel Koryfeuszem Muzyki Polskiej
Agata Zubel Koryfeuszem Muzyki Polskiej
2016-10-01

Międzynarodowy Dzień Muzyki przyniósł rewelacyjne wieści z Instytutu Muzyki i Tańca: Agata Zubel otrzymała nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku!
 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Biblioteka Orkiestr Dętych – nowa seria nutowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim. 

Komunikat

Szanowni Państwo,
w trosce o bezpieczeństwo wszystkich klientów i pracowników Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zdecydowaliśmy, że nasza księgarnia firmowa od dziś będzie pracowała wyłącznie w trybie on-line.

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-COV-2, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrekcja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego podjęła decyzję o wdrożeniu nowych zasad funkcjonowania PWM. Informujemy, że mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pracowników, współpracowników oraz klientów, od dziś, tj. 13 marca br. częściowo pracujemy w trybie zdalnym.
 

„Jesteś twórcą – masz prawo”, komunikat organizacyjny

Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.