PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2011 »


Koncerty w radiowej Dwójce na majowy weekend
Koncerty w radiowej Dwójce na majowy weekend
2011-04-28
Majowy weekend w radiowej Dwójce upłynie pod znakiem wielu utworów z katalogu PWM. Wysłuchać można będzie m.in. utworów Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego, Romana Palestra czy Wojciecha Kilara.
Polska premiera utworu Pawła Łukaszewskiego
Polska premiera utworu Pawła Łukaszewskiego
2011-04-27
W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater 2 maja wykonany zostanie w Bazylice Jasnogórskiej utwór Pawła Łukaszewskiego pt. „Missa de Maria a Magdala”.
Nagroda Pulitzera dla opery Zhou Longa
Nagroda Pulitzera dla opery Zhou Longa
2011-04-27
Opera „Madame White Snake” Zhou Longa, wydana przez Oxford, otrzymała prestiżowe wyróżnienie – Nagrodę Pulitzera w dziedzinie muzyki.
Promocja na Światowy Dzień Książki
Promocja na Światowy Dzień Książki
2011-04-20
Zachęcamy wszystkich miłośników książek o muzyce do skorzystania z naszej oferty promocyjnej. Z okazji Światowego Dnia Książki proponujemy Państwu wiele tytułów i serii dostępnych w niezwykle atrakcyjnych cenach.
Nowak laureatem Gwarancji Kultury 2011
Nowak laureatem Gwarancji Kultury 2011
2011-04-19
Aleksander Nowak został uhonorowany nagrodą Gwarancje Kultury, przyznawaną przez TVP Kultura najważniejszym i najciekawszym artystom minionego roku.
Projekt "Polska Music" we współpracy z PWM SA
Projekt "Polska Music" we współpracy z PWM SA
2011-04-19
Projekt „Polish Music” to nowy projekt realizowany przez Instytut Adama Mickiewicza przy współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym SA. Ma na celu popularyzowanie polskiej muzyki poza granicami kraju.
Mykietyn we
Mykietyn we "Wprost": "Czuję się trochę freakiem"
2011-04-13
- Mykietyn ma pozycję porównywalną z tą, którą na przełomie lat 50. i 60. zdobyli Lutosławski, Penderecki czy Górecki – mówi w artykule „Następca największych” („Wprost” 6/2011) o kompozytorze związanym z PWM Antoni Wit.
Wiosenne zapowiedzi wydawnicze PWM
Wiosenne zapowiedzi wydawnicze PWM
2011-04-13
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych książek i nut, które już niebawem ukażą się nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
"Kisielewski" na XIX Świętokrzyskich Dniach Muzyki
2011-04-07
7 kwietnia o godz. 18.30 w ramach XIX Świętokrzyskich Dni Muzyki odbył się wieczór literacko-muzyczny z kompozycjami i fragmentami tekstów Stefana Kisielewskiego. Podczas spotkania miała miejsce promocja książki Małgorzaty Gąsiorowskiej pt. „Kisielewski”.
Film o Wydaniu Narodowym Dzieł Fryderyka Chopina
Film o Wydaniu Narodowym Dzieł Fryderyka Chopina
2011-04-07
Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt zaprezentować Państwu film o Wydaniu Narodowym Dzieł Fryderyka Chopina. Uroczysta premiera filmu odbyła się 6 kwietnia w ramach Międzynarodowych Targów Muzycznych Musikmesse.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

Grażyna Bacewicz o sobie samej. Poznaj literacką twórczość kompozytorki

Dlaczego czołowa polska artystka XX wieku nie cierpiała radioodbiorników? Czy uważała, że kompozytorka może mieć dzieci? Co myślała o sobie i o otaczającym ją świecie? Życie w słowach i obrazach to najnowsza propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w której odnaleźć można niepublikowaną dotąd prozę Grażyny Bacewicz. To spojrzenie na kompozytorkę z unikatowej perspektywy – jej własnymi oczami.

Instrument miesiąca: puzonowe rekomendacje Mateusza Konopki

Mateusz Konopka, pedagog i puzonista, na stałe związany z Filharmonią Śląska im. H. M. Góreckiego, Orkiestrą Muzyki Nowej oraz Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara, współpracujący m.in. z takimi renomowanymi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia czy AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, przygotował dla nas rekomendacje pięciu publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po które warto sięgnąć, grając na puzonie.

 

Wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, lecz również m.in. kompozycje Kazimierza Serockiego, które każdy puzonista powinien mieć w swoim repertuarze oraz utwory, które weszły do kanonu światowego repertuaru puzonowego.

Konkurs "Twoja ulubiona piosenka Zbigniewa Wodeckiego"

Zapraszamy Was do zabawy! Napisz, która piosenka Zbigniewa Wodeckiego gości w Twoim sercu i dlaczego tak się stało. Śledź naszą stronę na Facebooku i wygraj premierową publikację "Piosenki" Zbigniewa Wodeckiego. 

"Zacznij od Bacha" i inne najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego już w sprzedaży!

Utwory Zbigniewa Wodeckiego stały się standardami polskiej muzyki rozrywkowej. Wielka w tym zasługa jego talentu kompozytorskiego – był bowiem nie tylko ich wykonawcą, ale i kompozytorem. Od 24 czerwca śpiewanie i granie jego piosenek w domu, dla przyjemności staje się możliwe dzięki najnowszej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.