PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2011 »


Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki 1 października 2011 - Ody Safickie Marka Stachowskiego
Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki 1 października 2011 - Ody Safickie Marka Stachowskiego
2011-09-30
W tym tygodniu w Programie Drugim Polskiego Radia oprócz wspomnianych wcześniej audycji poświęconych Stefanowi Kisielewskiemu  zabrzmią Ody safickie Marka Stachowskiego (1936-2004). Jest to utwór przeznaczony na mezzosopran i wielką orkiestrę symfoniczną, napisany do tekstów poetyckich Safony w tłumaczeniu Janiny Brzostowskiej.
Inauguracja sezonu artystycznego 2011/2012 w Filharmonii Narodowej
Inauguracja sezonu artystycznego 2011/2012 w Filharmonii Narodowej
2011-09-29
Uroczyste koncerty w piątek 30 września 2011 o godz. 19:30 i w sobotę 1 października o godz. 18:00 otworzą tegoroczny sezon artystyczny w Filharmonii Narodowej. Będą one dedykowane pamięci wybitnego dyrygenta Bohdana Wodiczki w setną rocznicę jego urodzin.
Muzyka współczesna nie gryzie
Muzyka współczesna nie gryzie
2011-09-29
1 października w Warszawie odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie" organizowane przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.
Projekt
Projekt "Ocalić od zapomnienia - Witold Szalonek i jego dźwięki kombinowane"w dziesiątą rocznicę śmierci kompozytora
2011-09-28
Projektem "Ocalić od zapomnienia – Witold Szalonek i jego dźwięki kombinowane" Sound Factory Orchestra pod dyrekcją Roberta Kurdybachy postanowiła uczcić dziesiątą rocznicę śmierci tego wybitnego kompozytora (1927-2001).
Profesor Michał Bristiger i Sinfonia Varsovia laureatami Dorocznej Nagrody Ministra Kultury
Profesor Michał Bristiger i Sinfonia Varsovia laureatami Dorocznej Nagrody Ministra Kultury
2011-09-28
19 września 2011 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski wręczył Doroczne Nagrody artystom, twórcom, animatorom kultury i menadżerom kultury, których działalność ma wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w Polsce.
Wojciech Ziemowit Zych i III Symfonia Pawła Mykietyna  nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej
Wojciech Ziemowit Zych i III Symfonia Pawła Mykietyna nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej
2011-09-27
1 października 2011, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, poznamy pierwszych laureatów nowej nagrody polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej.
20. rocznica śmierci Stefana Kisielewskiego
20. rocznica śmierci Stefana Kisielewskiego
2011-09-27
Dziś mija dwudziesta rocznica śmierci Stefana Kisielewskiego (1911-1991), wybitnego kompozytora, pisarza, krytyka muzycznego, publicysty, pedagoga i polityka. Z tej okazji w kawiarni PIW-u w Warszawie odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00 spotkanie przyjaciół Kisiela, które poprowadzi jego syn – Jerzy Kisielewski.
II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara  na inaugurację sezonu artystycznego 2011/2012 NOSPR
II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara na inaugurację sezonu artystycznego 2011/2012 NOSPR
2011-09-26
Tegoroczny sezon artystyczny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach otworzy prawykonanie II Koncertu fortepianowego Wojciecha Kilara.
BREAKING NEWS - Aleksandra Nowaka
BREAKING NEWS - Aleksandra Nowaka
2011-09-23
Najnowsza kompozycja Aleksandra Nowaka zabrzmi na koncercie finałowym Warszawskiej Jesieni w sobotę, 24 września 2011.
I Symfonia Andrzeja Krzanowskiego na finał 54. Międzynarodowego Festiwalu  Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
I Symfonia Andrzeja Krzanowskiego na finał 54. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
2011-09-23
Prawykonanie I Symfonii Andrzeja Krzanowskiego (1951-1990), wybitnego kompozytora i akordeonisty będzie z pewnością należało do najważniejszych wydarzeń tegorocznej Warszawskiej Jesieni. Ma ono wymiar szczególny, albowiem dzieło powstało przed 36 laty, do tego czasu pozostając całkowicie nieznane.

Najczęściej czytane:

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

Grażyna Bacewicz o sobie samej. Poznaj literacką twórczość kompozytorki

Dlaczego czołowa polska artystka XX wieku nie cierpiała radioodbiorników? Czy uważała, że kompozytorka może mieć dzieci? Co myślała o sobie i o otaczającym ją świecie? Życie w słowach i obrazach to najnowsza propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w której odnaleźć można niepublikowaną dotąd prozę Grażyny Bacewicz. To spojrzenie na kompozytorkę z unikatowej perspektywy – jej własnymi oczami.

Instrument miesiąca: puzonowe rekomendacje Mateusza Konopki

Mateusz Konopka, pedagog i puzonista, na stałe związany z Filharmonią Śląska im. H. M. Góreckiego, Orkiestrą Muzyki Nowej oraz Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara, współpracujący m.in. z takimi renomowanymi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia czy AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, przygotował dla nas rekomendacje pięciu publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po które warto sięgnąć, grając na puzonie.

 

Wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, lecz również m.in. kompozycje Kazimierza Serockiego, które każdy puzonista powinien mieć w swoim repertuarze oraz utwory, które weszły do kanonu światowego repertuaru puzonowego.