PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2011 »


"Antiphonae" P. Łukaszewskiego na szwajcarskim festiwalu
2011-07-27
Na Festiwalu Origen w Burg Riom w Szwajcarii zostanie zaprezentowany utwór Pawła Łukaszewskiego „Antiphonae”, wydany przez PWM i ChesterNovello.
O
O "Królu Rogerze" w TVP Kultura
2011-07-22
29 lipca 2011r. o godz. 18:30 TVP Kultura zaprezentuje reportaż o spektaklu „Król Roger” Karola Szymanowskiego wg Davida Pountneya. Premiera spektaklu odbyła się 1 lipca z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki
Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki
2011-07-15
Najbliższy tydzień na antenie radiowej Dwójki (od soboty 16.07. do piątku 22.07.) to wiele utworów z katalogu PWM, autorstwa m.in. Bairda, Kilara, Lasonia czy Blocha. Zapraszamy do zapoznania się z ramówką.
Wywiad z Urszulą Żebrowską-Kacprzak
Wywiad z Urszulą Żebrowską-Kacprzak
2011-07-11
- W Polsce pokutuje szereg bardzo mocnych stereotypów dotyczących flamenco, z którymi chcę walczyć - mówi Urszula Żebrowska-Kacprzak, autorka książki "Flamenco na polskiej scenie" w wywiadzie udzielonym portalowi polskamuza.eu.
Konkurs - do wygrania bilety na VII Festiwal Muzyki Polskiej
Konkurs - do wygrania bilety na VII Festiwal Muzyki Polskiej
2011-07-08
Mamy do rozdania po pięć podwójnych zaproszeń na dwa koncerty, które odbędą się w ramach VII Festiwalu Muzyki Polskiej.
Letnie recitale na Grochowskiej
Letnie recitale na Grochowskiej
2011-07-08
W dniach 2 lipca – 28 sierpnia będą się odbywały recitale organizowane przez Sinfonię Varsovię na ul. Grochowskiej. Program zapowiada się niezwykle ciekawie: już jutro do posłuchania będzie np. „Polonez D-dur op.4” Henryka Wieniawskiego oraz „Nokturn i Tarantela op.28” Karola Szymanowskiego. A to nie koniec.
14 lipca w TVP Kultura
14 lipca w TVP Kultura "Pieśń o ziemi" Gustava Mahlera
2011-07-08
14 lipca o 18:55 wszyscy melomani będą mogli wysłuchać i obejrzeć za pośrednictwem TVP Kultura „Pieśń o ziemi” Gustava Mahlera, którego 100. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.
Listy Andrzeja Czajkowskiego
Listy Andrzeja Czajkowskiego
2011-07-08
6 lipca 2011 r. ukazała się książka „...mój diabeł stróż. Listy Andrzeja Czajkowskiego i Haliny Janowskiej” zawierająca listy kompozytora i jego przyjaciółki.
Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki
Utwory z katalogu PWM na antenie radiowej Dwójki
2011-07-08
Zapraszamy do zapoznania się z ramówką Programu 2 Polskiego Radia na weekend i najbliższy tydzień - a w niej m.in. prawykonanie "Fuori" Macieja Jabłońskiego.
Brodacki na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami
Brodacki na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami
2011-07-06
31 lipca o godz. 18.00, w studiu S-5 im. Romany Bobrowskiej w Radio Kraków odbędzie się spotkanie autorskie z Krystianem Brodackim, autorem książki "Historia jazzu w Polsce".

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

Grażyna Bacewicz o sobie samej. Poznaj literacką twórczość kompozytorki

Dlaczego czołowa polska artystka XX wieku nie cierpiała radioodbiorników? Czy uważała, że kompozytorka może mieć dzieci? Co myślała o sobie i o otaczającym ją świecie? Życie w słowach i obrazach to najnowsza propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w której odnaleźć można niepublikowaną dotąd prozę Grażyny Bacewicz. To spojrzenie na kompozytorkę z unikatowej perspektywy – jej własnymi oczami.

Instrument miesiąca: puzonowe rekomendacje Mateusza Konopki

Mateusz Konopka, pedagog i puzonista, na stałe związany z Filharmonią Śląska im. H. M. Góreckiego, Orkiestrą Muzyki Nowej oraz Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych im. W. Kilara, współpracujący m.in. z takimi renomowanymi orkiestrami jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Sinfonietta Cracovia czy AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, przygotował dla nas rekomendacje pięciu publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po które warto sięgnąć, grając na puzonie.

 

Wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, lecz również m.in. kompozycje Kazimierza Serockiego, które każdy puzonista powinien mieć w swoim repertuarze oraz utwory, które weszły do kanonu światowego repertuaru puzonowego.

Konkurs "Twoja ulubiona piosenka Zbigniewa Wodeckiego"

Zapraszamy Was do zabawy! Napisz, która piosenka Zbigniewa Wodeckiego gości w Twoim sercu i dlaczego tak się stało. Śledź naszą stronę na Facebooku i wygraj premierową publikację "Piosenki" Zbigniewa Wodeckiego. 

"Zacznij od Bacha" i inne najpiękniejsze piosenki Zbigniewa Wodeckiego już w sprzedaży!

Utwory Zbigniewa Wodeckiego stały się standardami polskiej muzyki rozrywkowej. Wielka w tym zasługa jego talentu kompozytorskiego – był bowiem nie tylko ich wykonawcą, ale i kompozytorem. Od 24 czerwca śpiewanie i granie jego piosenek w domu, dla przyjemności staje się możliwe dzięki najnowszej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.