PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2016 »


Oferta pracy
Oferta pracy
2016-05-18

Wydawnictwo zatrudni na czas określony: kierownika Działu Handlu i Marketingu. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar czasu pracy: pełny etat.

'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
'Double Battery' Agaty Zubel – PRAWYKONANIE
2016-05-18

21 maja odbędzie się prawykonanie najnowszego dzieła Agaty ZubelDouble Battery. Skomponowany na zespół instrumentalny, utwór może także być wykonywany w wersji z rozszerzoną projekcją amplifikacji, czyli ‘z poszerzoną przestrzenią dźwiękową’, jak określa to zapis w partyturze.

Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
Zdobywca Oscara Alexandre Desplat kolejnym laureatem Nagrody Kilara!
2016-05-17

Z dumą ogłaszamy laureata drugiej edycji Nagrody Kilara. Rada merytoryczna jednogłośnie zdecydowała o uhonorowaniu tym prestiżowym wyróżnieniem wybitnego francuskiego kompozytora, dyrygenta, zdobywcę Oscara, Złotego Globu i dwóch nagród BAFTA – Alexandre’a Desplata. Autor muzyki do takich filmów jak: „Grand Budapest Hotel”, „Operacja Argo”, „Gra tajemnic”, „Jak zostać Królem”, „Drzewo życia”, a w sumie do ponad 140 soundtracków światowego kina, w tym trzech produkcji filmowych Romana Polańskiego, odwiedzi Polskę po raz pierwszy! Kompozytor odbierze nagrodę podczas gali „Scoring4Polanski” organizowanej w ramach 9. FMF.

Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
Prawykonanie 'Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną' Pawła Mykietyna
2016-05-17

W najbliższy piątek, 20 maja odbędzie się prawykonanie Koncertu podwójnego na dwa flety i orkiestrę symfoniczną Pawła Mykietyna. Utwór powstał na zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i tam zostanie po raz pierwszy wykonany. Orkiestrę PFB poprowadzi Juri Gilbo, a partie solowe wykonają Łukasz Długosz oraz Agata Kielar-Długosz.

Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
Gala Konkursu KROPKA - fotorelacja
2016-05-13

12 maja podczas uroczystej Gali nagrodzono laureatów drugiej edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
IV Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara
2016-05-13

Od 13 do 20 maja w Gorzowie Wielkopolskim trwać będzie Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara. Ideą organizowanego przez Filharmonię Gorzowską wydarzenia jest promocja muzyki XX i XXI wieku – jej twórców i ich dorobku, a także artystów specjalizujących się w jej interpretacji. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Michał Lorenc.

Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców
2016-05-12

W dniach 15-20 maja w Radziejowicach i Warszawie trwać będą ogólnopolskie eliminacje jedenastej edycji Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców.

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
Nowa Muzyka w Starym Ratuszu – „Polska muzyka z różnych stron świata”
2016-05-11

Podczas trzeciego koncertu z cyklu Nowa Muzyka w Starym Ratuszu, który odbędzie się 12 maja o godzinie 19:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, usłyszymy m.in. kompozycje Elżbiety Sikory i Krzysztofa Knittla.

Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
Gala Finałowa 2. edycji Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA
2016-05-10

12 maja o godzinie 18:30 w warszawskim oddziale Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (ul. Fredry 8) odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych KROPKA zorganizowanego przez Fundację MEAKULTURA.

„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
„Muzyka pod Liberatorem”: Koncert muzyki Jana Krenza
2016-05-05

24 maja zapraszamy do Muzeum Powstania Warszawskiego na wieczór z utworami Jana Krenza – wybitnego polskiego kompozytora i wszechstronnego dyrygenta. Wykona je jeden z najbardziej interesujących i utalentowanych kwartetów smyczkowych: Royal String Quartet.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Rezydencje artystyczne na Islandii dla młodych polskich kompozytorów. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 1 lipca

Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.

Koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego

Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).

Czerwcowe premiery polskiej muzyki najnowszej


W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.

Kompozytorka miesiąca: Marta Mołodyńska-Wheeler i jej #biurkokompozytorki

Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.

Samuel Stopford zwycięzcą 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki

W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.

Operowa premiera dekady – Historia pewnego utworu

W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.

Koncertowy finał Konkursu Kompozytorskiego "Piesomen Antropon"

Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.

Warsztaty Młodego Redaktora Muzycznego zakończone!

W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.

Rusza 12. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki

2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.

Nie tylko nauczyciel Chopina. Odkryj historię Józefa Elsnera

Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.