PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2018 »


Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
Trwa rekrutacja do Działu Promocji i Edukacji PWM
2018-02-28

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Obecnie poszukujemy specjalistów do Działu Promocji i Edukacji w Krakowie.

Zamawiaj przez zinfonia.com
Zamawiaj przez zinfonia.com
2018-02-20

Polskie Wydawnictwo Muzyczne oddaje do Państwa dyspozycji najnowszy katalog swoich dzieł. Katalog dostępny jest w formie cyfrowej na portalu zinfonia.com.

 

Przygotowaliśmy dla Państwa blisko 2 tysiące tytułów. Wszystkie utwory z katalogu PWM zyskały dokładny opis w systemie UIC, pozwalającym zarówno na szybką weryfikację składu (zapis skrótowy), jak i na wyświetlenie pełnej listy wymaganych do realizacji utworu instrumentów (pełna informacja o systemie znajduje się tutaj).

Spotkajmy się!
Spotkajmy się!
2018-02-19

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza na spotkanie dla przedstawicieli instytucji muzycznych zajmujących się pozyskiwaniem materiałów orkiestrowych, bibliotekarzy orkiestr i zespołów muzycznych oraz menadżerów. W formie wykładów i prezentacji oraz praktycznych warsztatów poruszymy kilka istotnych zagadnień związanych z realizacją zamówień na materiały wykonawcze oraz przedstawimy nowe programy i akcje PWM.

Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
Komunikat: Księgarnia Firmowa PWM
2018-02-16

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20 lutego Księgarnia Firmowa PWM będzie nieczynna z powodów technicznych.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
Oferta pracy: specjalista ds. promocji i edukacji
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji i edukacji.
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (1)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (1).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
Oferta pracy: specjalista ds. promocji (2)
2018-02-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. promocji (2).
Miejsce pracy: Kraków
Wymiar pracy: pełny etat

Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
Uniwersalny Kod Instrumentacji – pełna informacja o instrumentacji utworów orkiestrowych on-line
2018-02-08

Polskie Wydawnictwo Muzyczne jako pierwsze spośród wydawców zrzeszonych wokół platformy zinfonia.com przeprowadziło modyfikację zapisu WSZYSTKICH UTWORÓW orkiestrowych ze swojego katalogu. Wdrożony został Uniwersalny Kod Instrumentacji – UIC [Universal Instrumentation Code], pozwalający na szczegółową, jednoznaczną identyfikację poszczególnych głosów w utworach orkiestrowych. Podobnie jak platforma zinfonia.com, także UIC posiada kilka wersji językowych. Po zalogowaniu się do systemu w języku polskim, użytkownik tej wersji językowej uzyskuje dostęp do pełnej instrumentacji w języku polskim.

Ogłoszenie
Ogłoszenie
2018-02-02

Polskie Wydawnictwo Muzyczne poszukuje spadkobierców kompozytora Tadeusza Machla (ur. 22.10.1922 r. we Lwowie, zm. 31.08.2003 r. w Krakowie), kompozytora Konstantego Regameya (ur. 28.01.1907 r. w Kijowie, zm. 29.12.1982 r. w Lozannie) oraz Danuty Kucharskiej.

Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
Eugeniusz Knapik KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2018-02-01

Z przyjemnością informujemy, że KOMPOZYTOREM MIESIĄCA w lutym jest Eugeniusz Knapik.

 

Zgodnie z założeniami akcji, twórczość Eugeniusza Knapika do końca lutego objęta zostanie działaniami promocyjnymi, obejmującymi:

– 50% zniżki na wszystkie Jego utwory z księgarni PWM,

– prezentację fotografii kompozytora wykonanych na specjalne zamówienie PWM,

– prezentację ciekawostek dotyczących twórczości i biografii,

– konkursy i zindywidualizowane akcje promocyjne.

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!