PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2018 »


„Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego na obchody Triduum Sacrum
„Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego na obchody Triduum Sacrum
2018-03-29

30 i 31 marca, w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę zostanie wykonana we Wrocławskiej Operze „Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego. To dzieło wzbogaca okres duchowych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Oratorium zakomponowane zgodnie z układem stacji drogi krzyżowej w każdej części kontempluje muzycznie jedną ze scen ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

Prawykonanie nowego utworu Mikołaja Góreckiego
Prawykonanie nowego utworu Mikołaja Góreckiego
2018-03-21

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy koncert kameralny z cyklu „Muzyka polska za mało znana” w siedzibie NOSPR w Katowicach.

W piątek 23 marca, w ramach tego cyklu, swoje prawykonanie będzie miał nowy utwór Mikołaja Góreckiego, „Burlesca” na flet, obój, klarnet, róg, fagot i fortepian. Utwór usłyszymy w wykonaniu Beaty Bilińskiej i muzyków Krakowskiego Kwintetu Dętego w składzie Katarzyna Kurowska-Mleczko (fl), Marek Mleczko (ob), Roman Widaszek (cl), Paweł Solecki (fg), Tadeusz Tomaszewski (cr).

Kompozytor zadedykował utwór jego pierwszym wykonawcom.

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
2018-03-20

Z wielką radością dzielimy się informacją, że Krzysztof Knittel został uhonorowany Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska 2017 za muzykę do opery „Sąd Ostateczny”.

 

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska przyznawana jest od 2008 roku autorom najcenniejszych teatralnych kreacji artystycznych stworzonych w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Laureatów wybiera Kapituła Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska.

Tegoroczna uroczysta gala odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w poniedziałek, 19 marca.

Audycje kontrabasowe
Audycje kontrabasowe
2018-03-20

Przez najbliższy miesiąc w różnych miastach Polski odbywać się będą audycje muzyczne dotyczące nauczania gry na kontrabasie. Poprowadzi je Grzegorz Frankowski – ceniony pedagog i wykonawca, autor wydanej przez PWM „Szkoły na kontrabas – mini, midi, maxi”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 marca o godzinie 15:45 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy podczas X Regionalnego Konkursu Skrzypcowego, Wiolonczelowego i Kontrabasowego „Dźwięki Smyczkiem Malowane”.

Odeszła Anna Papierzowa
Odeszła Anna Papierzowa
2018-03-20

10 lutego 2018 roku zmarła w Krakowie Anna Papierzowa, z domu Tarasin, ur. 26 lipca 1925 roku w Kaliszu. Magister filologii polskiej, w latach 1946-1950 studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim u prof. prof. Stanisława Pigonia, Kazimierza Wyki i Kazimierza Nitscha. 

Oferta pracy: referent ds. administracyjnych
Oferta pracy: referent ds. administracyjnych
2018-03-19


Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. administracyjnych. Miejsce pracy: Kraków.

„Muzyka Naszych Czasów” po raz drugi
„Muzyka Naszych Czasów” po raz drugi
2018-03-19

11 marca 2018 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się koncert otwarcia II edycji programu „Muzyka Naszych Czasów” – 4-letniego programu promocji twórczości młodych kompozytorów polskich XXI wieku.

Oferta pracy: bibliotekarz
Oferta pracy: bibliotekarz
2018-03-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: bibliotekarza. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Wokół TUTTI.pl, zinfonia.com, UIC, nKODA – szczegóły spotkania
Wokół TUTTI.pl, zinfonia.com, UIC, nKODA – szczegóły spotkania
2018-03-14

Niezmiernie się cieszymy na nadchodzący tydzień! Dlaczego?

W najbliższy poniedziałek (19 marca) oraz środę (21 marca) spotykamy się z Państwem, by przedstawić i porozmawiać o wprowadzanych przez PWM zmianach i nowościach, które mają usprawnić wzajemną komunikację.

Dziękujemy za tak duży odzew na nasze zaproszenie.

PWM na Targach Książki w Lipsku
PWM na Targach Książki w Lipsku
2018-03-14

Od 15 do 18 marca Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje swoją ofertę wydawniczą podczas jednych z największych targów książki w Europie – Leipziger Buchmesse.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.