PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2018 »


„Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego na obchody Triduum Sacrum
„Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego na obchody Triduum Sacrum
2018-03-29

30 i 31 marca, w Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę zostanie wykonana we Wrocławskiej Operze „Via Crucis” Pawła Łukaszewskiego. To dzieło wzbogaca okres duchowych przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Oratorium zakomponowane zgodnie z układem stacji drogi krzyżowej w każdej części kontempluje muzycznie jedną ze scen ostatniej drogi Jezusa Chrystusa.

Prawykonanie nowego utworu Mikołaja Góreckiego
Prawykonanie nowego utworu Mikołaja Góreckiego
2018-03-21

Niezwykle ciekawie zapowiada się najbliższy koncert kameralny z cyklu „Muzyka polska za mało znana” w siedzibie NOSPR w Katowicach.

W piątek 23 marca, w ramach tego cyklu, swoje prawykonanie będzie miał nowy utwór Mikołaja Góreckiego, „Burlesca” na flet, obój, klarnet, róg, fagot i fortepian. Utwór usłyszymy w wykonaniu Beaty Bilińskiej i muzyków Krakowskiego Kwintetu Dętego w składzie Katarzyna Kurowska-Mleczko (fl), Marek Mleczko (ob), Roman Widaszek (cl), Paweł Solecki (fg), Tadeusz Tomaszewski (cr).

Kompozytor zadedykował utwór jego pierwszym wykonawcom.

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
Nagroda Teatralna Miasta Gdańska 2017 dla Krzysztofa Knittla
2018-03-20

Z wielką radością dzielimy się informacją, że Krzysztof Knittel został uhonorowany Nagrodą Teatralną Miasta Gdańska 2017 za muzykę do opery „Sąd Ostateczny”.

 

Nagroda Teatralna Miasta Gdańska przyznawana jest od 2008 roku autorom najcenniejszych teatralnych kreacji artystycznych stworzonych w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Laureatów wybiera Kapituła Nagrody Teatralnej Miasta Gdańska.

Tegoroczna uroczysta gala odbyła się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w poniedziałek, 19 marca.

Audycje kontrabasowe
Audycje kontrabasowe
2018-03-20

Przez najbliższy miesiąc w różnych miastach Polski odbywać się będą audycje muzyczne dotyczące nauczania gry na kontrabasie. Poprowadzi je Grzegorz Frankowski – ceniony pedagog i wykonawca, autor wydanej przez PWM „Szkoły na kontrabas – mini, midi, maxi”.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 21 marca o godzinie 15:45 w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy podczas X Regionalnego Konkursu Skrzypcowego, Wiolonczelowego i Kontrabasowego „Dźwięki Smyczkiem Malowane”.

Odeszła Anna Papierzowa
Odeszła Anna Papierzowa
2018-03-20

10 lutego 2018 roku zmarła w Krakowie Anna Papierzowa, z domu Tarasin, ur. 26 lipca 1925 roku w Kaliszu. Magister filologii polskiej, w latach 1946-1950 studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim u prof. prof. Stanisława Pigonia, Kazimierza Wyki i Kazimierza Nitscha. 

Oferta pracy: referent ds. administracyjnych
Oferta pracy: referent ds. administracyjnych
2018-03-19


Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. administracyjnych. Miejsce pracy: Kraków.

„Muzyka Naszych Czasów” po raz drugi
„Muzyka Naszych Czasów” po raz drugi
2018-03-19

11 marca 2018 roku w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się koncert otwarcia II edycji programu „Muzyka Naszych Czasów” – 4-letniego programu promocji twórczości młodych kompozytorów polskich XXI wieku.

Oferta pracy: bibliotekarz
Oferta pracy: bibliotekarz
2018-03-15

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: bibliotekarza. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa na czas określony.

Wokół TUTTI.pl, zinfonia.com, UIC, nKODA – szczegóły spotkania
Wokół TUTTI.pl, zinfonia.com, UIC, nKODA – szczegóły spotkania
2018-03-14

Niezmiernie się cieszymy na nadchodzący tydzień! Dlaczego?

W najbliższy poniedziałek (19 marca) oraz środę (21 marca) spotykamy się z Państwem, by przedstawić i porozmawiać o wprowadzanych przez PWM zmianach i nowościach, które mają usprawnić wzajemną komunikację.

Dziękujemy za tak duży odzew na nasze zaproszenie.

PWM na Targach Książki w Lipsku
PWM na Targach Książki w Lipsku
2018-03-14

Od 15 do 18 marca Polskie Wydawnictwo Muzyczne prezentuje swoją ofertę wydawniczą podczas jednych z największych targów książki w Europie – Leipziger Buchmesse.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!