PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2018 »


Ogłoszenie
Ogłoszenie
2018-06-29

Prezentacja publiczna założeń projektu dotyczącego cyfryzacji zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach poddziałania 2.3.2 PO PC. 

I przejdą deszcze…
I przejdą deszcze…
2018-06-27

Teatr Wielki – Opera Narodowa wznawia w sezonie 2018-2019 produkcję spektaklu do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego „I przejdą deszcze…”. Bazę muzyczną spektaklu tworzą fragmenty utworów „Salve sidus Plonorum”, „Małe Requiem dla pewnej Polki”, „Quasi una fantasia” oraz „Beatus Vir”.

„100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
„100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
2018-06-26

Realizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” pozostaje bez wątpienia największym przedsięwzięciem muzycznym ostatnich lat. Stulecie odzyskania niepodległości celebrować będziemy w ramach „Muzycznych dekad” na wiele sposobów: przygotowujemy wydawnictwa płytowe, książkowe i multimedialne, inicjujemy działania edukacyjne, czy – rzecz bez precedensu – organizujemy podczas tegorocznego Dnia Niepodległości 11 koncertów w Polsce oraz 11 koncertów na świecie!

Festiwal Muzyki Polskiej
Festiwal Muzyki Polskiej
2018-06-26

Zbliża się 14 edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku będzie trwał w dniech 3-22 lipca. Na kulturalnej mapie Krakowa Festiwal istnieje od 2005 roku i jest organizowany przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej. W tym roku zostało zaplanowanych11 koncertów.

Oferta pracy: aktualizacja internetowej bazy danych
Oferta pracy: aktualizacja internetowej bazy danych
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni pracownika do aktualizacji internetowej bazy danych. Rodzaj umowy: umowa zlecenie terminowa.
 

Oferta pracy: pracownik magazynu
Oferta pracy: pracownik magazynu
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni osobę do magazynu.
Miejsce pracy: Kraków.
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
 

Oferta pracy: pracownik księgarni
Oferta pracy: pracownik księgarni
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni osobę do księgarni. Miejsce pracy : Kraków. Rodzaj umowy: umowa zlecenie terminowa.

Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji i procesów cyfrowych
Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji i procesów cyfrowych
2018-06-25


Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Specjalistę ds. digitalizacji i procesów cyfrowych. Miejsce pracy: Kraków. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
 

100 na 100. Muzyczne dekady wolności - konferencja prasowa
100 na 100. Muzyczne dekady wolności - konferencja prasowa
2018-06-20

19 czerwca w warszawskiej siedzibie PWM przy ul. Fredry 8 odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przedsięwzięcie „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą, celebruje 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, organizując największy projekt muzyczny wolnej Polski.

Oferta pracy: specjalista ds. księgowości
Oferta pracy: specjalista ds. księgowości
2018-06-19

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. księgowości. Miejsce pracy: Kraków.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

CANTICUM PROFUGORUM – oratorium Krzysztofa Knittla o uchodźstwie i wojnie na najnowszej płycie ANAKLASIS

Motywem dzieła Krzysztofa Knittla jest uchodźstwo i związana z nim niepewność oraz niepokój przed nieznanym, a także druga strona tego tematu, czyli konieczność udzielenia pomocy i schronienia. Tekst oratorium opiera się na wierszach Tadeusza Sławka. W utworze znajdziemy śpiew, recytacje, partie chóralne oraz improwizacje oparte na tradycjach Bliskiego Wschodu. Premiera albumu już 15 marca podczas 11. Festiwalu Prawykonań.

Muzyczne spotkania. Czas radości i świętowania

Przez dwa dni stolica Dolnego Śląska stała się centrum polskiego świata muzycznego. Jubileusz 80-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zorganizowany we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu to 35 wydarzeń, 28 godzin koncertów, spotkań i warsztatów edukacyjnych. To także występy blisko 500 muzyków zrzeszonych w 8 formacjach artystycznych NFM oraz dzieła 35 kompozytorów związanych z Oficyną. 

Muzyka, której słuchał Jagiełło. Nowe życie słynnego rękopisu

Muzykolodzy nazywają go potocznie „Kras 52” – od sygnatury, jaką nadano mu w Bibliotece Krasińskich. To najcenniejsze polskie źródło średniowiecznej muzyki polifonicznej, która kształtowała dźwiękowy krajobraz ówczesnego Krakowa oraz dworu pierwszych Jagiellonów. Teraz manuskrypt zyskuje nowe życie dzięki wydaniu wykonawczemu w opracowaniu Agnieszki Budzińskiej-Bennett i Marca Lewona. „Kodeks Krasińskich” ukaże się już 20 marca nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Poznaj Moc muzyki – odkryj radość ze słuchania

Moc muzyki to osiem arkuszy sporządzonych według autorskiej metody Michała Moca. Uczą, jak aktywnie słuchać muzyki, rozwijać muzyczną spostrzegawczość i wyobraźnię oraz zwiększać kompetencje w obszarze kształcenia słuchu.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Knittlem i Michałem Mendykiem wokół książki „Granice niczego”

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki Granice niczego. Podczas 11 edycji Festiwalu Prawykonań, 15 marca 2025 o godzinie 13.00 w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Krzysztof Knittel wraz z Michałem Mendykiem opowiedzą o pracy nad książką, o towarzyszących im inspiracjach, a także spróbują odnaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie są granice niczego? 

Muzyczne spotkania PWM na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia

Dołącz do nas we wspólnym świętowaniu dzięki radiowej Dwójce! Zapraszamy do słuchania transmisji radiowej nadawanej na żywo prosto z jubileuszu osiemdziesięciolecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, a także retransmisji koncertów jubileuszowych na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. 

FRYDERYKI 2025: 6 nominacji dla ANAKLASIS!

#wyostrzsłuch na nominowane albumy od ANAKLASIS! Po raz kolejny płyty wydane przez wytwórnię płytową działającą pod auspicjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego nominowano do prestiżowych nagród fonograficznych Fryderyk.

11. Festiwal Prawykonań. Polska Muzyka Najnowsza

Katowice ponownie staną się centrum polskiej muzyki współczesnej. 11. Festiwal Prawykonań, który odbędzie się w dniach 14-16 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, będzie okazją do wyjątkowych odkryć – tych najnowszych, ale także tych, które na swój czas musiały poczekać. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

Marzec 2025 czasem wyjątkowych premier muzycznych

Rozpoczynający się miesiąc ma szansę zapisać się w historii muzyki polskiej nie tylko ze względu na dużą liczbę prawykonań. Uwagę entuzjastów muzyki skupią wydarzenia w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Swoje premiery będą miały tam zarówno utwory najnowsze, jak i dzieła starsze, które po wielu latach zapomnienia zostaną włączone do życia koncertowego. 

Balet ma wielu Ojców. Kto jest autorem „Wesela w Ojcowie”? – Historia pewnego utworu

Bezprecedensowy hit teatralny – w samej Warszawie w ciągu 50 lat od prapremiery doczekał się 800 przedstawień. Kiedy Polacy nie posiadali własnego państwa, rozpowszechniał rodzimą kulturę i tańce, docierając m.in. do Paryża, Pragi, Lwowa, Mińska, Kijowa, Wilna, Petersburga czy Moskwy. W kolejnej odsłonie cyklu Historia pewnego utworu bierzemy pod lupę Wesele w Ojcowie, szukając Ojca (a raczej Ojców!) jego sukcesu.