PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2018 »


Ogłoszenie
Ogłoszenie
2018-06-29

Prezentacja publiczna założeń projektu dotyczącego cyfryzacji zasobów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach poddziałania 2.3.2 PO PC. 

I przejdą deszcze…
I przejdą deszcze…
2018-06-27

Teatr Wielki – Opera Narodowa wznawia w sezonie 2018-2019 produkcję spektaklu do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego „I przejdą deszcze…”. Bazę muzyczną spektaklu tworzą fragmenty utworów „Salve sidus Plonorum”, „Małe Requiem dla pewnej Polki”, „Quasi una fantasia” oraz „Beatus Vir”.

„100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
„100 na 100” – nowe materiały wykonawcze
2018-06-26

Realizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne projekt „100 na 100. Muzyczne dekady wolności” pozostaje bez wątpienia największym przedsięwzięciem muzycznym ostatnich lat. Stulecie odzyskania niepodległości celebrować będziemy w ramach „Muzycznych dekad” na wiele sposobów: przygotowujemy wydawnictwa płytowe, książkowe i multimedialne, inicjujemy działania edukacyjne, czy – rzecz bez precedensu – organizujemy podczas tegorocznego Dnia Niepodległości 11 koncertów w Polsce oraz 11 koncertów na świecie!

Festiwal Muzyki Polskiej
Festiwal Muzyki Polskiej
2018-06-26

Zbliża się 14 edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, który w tym roku będzie trwał w dniech 3-22 lipca. Na kulturalnej mapie Krakowa Festiwal istnieje od 2005 roku i jest organizowany przez Stowarzyszenie Muzyki Polskiej. W tym roku zostało zaplanowanych11 koncertów.

Oferta pracy: aktualizacja internetowej bazy danych
Oferta pracy: aktualizacja internetowej bazy danych
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni pracownika do aktualizacji internetowej bazy danych. Rodzaj umowy: umowa zlecenie terminowa.
 

Oferta pracy: pracownik magazynu
Oferta pracy: pracownik magazynu
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni osobę do magazynu.
Miejsce pracy: Kraków.
Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
 

Oferta pracy: pracownik księgarni
Oferta pracy: pracownik księgarni
2018-06-25

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni osobę do księgarni. Miejsce pracy : Kraków. Rodzaj umowy: umowa zlecenie terminowa.

Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji i procesów cyfrowych
Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji i procesów cyfrowych
2018-06-25


Polskie Wydawnictwo Muzyczne - instytucja kultury zatrudni:
Specjalistę ds. digitalizacji i procesów cyfrowych. Miejsce pracy: Kraków. Forma zatrudnienia: umowa zlecenie.
 

100 na 100. Muzyczne dekady wolności - konferencja prasowa
100 na 100. Muzyczne dekady wolności - konferencja prasowa
2018-06-20

19 czerwca w warszawskiej siedzibie PWM przy ul. Fredry 8 odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca przedsięwzięcie „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wraz z zaproszonymi do współpracy instytucjami kultury w kraju i za granicą, celebruje 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, organizując największy projekt muzyczny wolnej Polski.

Oferta pracy: specjalista ds. księgowości
Oferta pracy: specjalista ds. księgowości
2018-06-19

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni specjalistę ds. księgowości. Miejsce pracy: Kraków.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.