PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2022 »


Zwieńczenie śląskiej trylogii. Premiera albumu „Pokora. Dramma giocoso” już 7 października!
Zwieńczenie śląskiej trylogii. Premiera albumu „Pokora. Dramma giocoso” już 7 października!
2022-09-30

Twórcze starcie artystycznych indywidualistów to przedsięwzięcie wysokiego ryzyka i zdawać się mogło, że uda się tylko raz. Tymczasem współpraca jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XXI wieku, Alka Nowaka, z jednym z najlepszych współczesnych pisarzy, Szczepanem Twardochem, nie tylko trwa, ale przynosi kolejne znakomite owoce. Album z rejestracją trzeciego wspólnego dzieła nagradzanego duetu dołącza do serii OPERA w katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, i już 7 października trafi do dystrybucji.
 

WRZESIEŃ: złota polska jesień
WRZESIEŃ: złota polska jesień
2022-09-28

Złota, polska… Warszawska! Każdy, kto ciekaw jest nowej muzyki, wie, że szukać jej trzeba gdzieś między Filharmonią Narodową, Studiem Lutosławskiego i rozmaitymi nieoczywistymi, często postindustrialnymi przestrzeniami. 
 

„Kazimierz Serocki – wykłady, wypowiedzi, zapiski” od dziś na półkach księgarń
„Kazimierz Serocki – wykłady, wypowiedzi, zapiski” od dziś na półkach księgarń
2022-09-23

Kazimierz Serocki – wykłady, wypowiedzi, zapiski to zbiór refleksji kompozytora na przeróżne: muzyczne i artystyczne tematy. Bez wątpienia miał wiele do powiedzenia, nie lubił jednak występować publicznie. Mimo wszystko na taką okoliczność zawsze był przygotowany, swoje myśli przelewał na papier. Snuł rozważania na temat spraw stricte artystycznych, jak również społeczno-organizacyjnych. Zapiski te stanowią podstawę premierowego zbioru. Myśli kompozytora zostały zebrane i opracowane przez Iwonę Lindstedt.
 

„Muzyka z kraju Chopina” wyrusza w świat!
„Muzyka z kraju Chopina” wyrusza w świat!
2022-09-23

„Muzyka z kraju Chopina” to nie tylko przegląd polskiej literatury muzycznej, pomocne tutoriale oraz nagrania, z których mogą korzystać zarówno nauczyciele, jak i uczący się gry na instrumencie. To także seria wydarzeń towarzyszących, na które złożą się koncerty i master classes z udziałem Agaty Szymczewskiej i Wojciecha Szymczewskiego. Przed nami aż 4 takie wydarzenia, a pierwsze z nich już w najbliższą niedzielę.

Kompozytor miesiąca: muzyczna droga Grażyny Krzanowskiej
Kompozytor miesiąca: muzyczna droga Grażyny Krzanowskiej
2022-09-16

Grażyna Krzanowska to kompozytorka, pedagog i spiritus movens wydarzeń kulturalnych. Choć życiowe okoliczności sprawiły, że w pewnym momencie pisanie muzyki zeszło na dalszy plan, to cały czas jej wyobraźnia kipi od pomysłów, a ręce zajęte są ich realizacją. Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran z międzynarodowym Konkursem Akordeonowym, Ogólnopolski Konkurs Solfeżowy, Mała Akademia Muzyki – to niektóre z inicjatyw, które podjęła i organizowała przez lata. Jak rozwijała się kariera wrześniowej Kompozytorki miesiąca?
 

Zlecenie w zakresie korekta i redakcja językowa tekstów (w języku angielskim) do dwutygodnika Ruch Muzyczny
Zlecenie w zakresie korekta i redakcja językowa tekstów (w języku angielskim) do dwutygodnika Ruch Muzyczny
2022-09-16

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury

powierzy wykonanie zlecenia w zakresie: korekta i redakcja językowa tekstów (w języku angielskim)

do dwutygodnika „Ruch Muzyczny”

 

 

Wieczór z muzyką Karola Szymanowskiego na inaugurację sezonu w Szczecinie
Wieczór z muzyką Karola Szymanowskiego na inaugurację sezonu w Szczecinie
2022-09-14

Dzieła Karola Szymanowskiego w całości wypełnią program koncertu inauguracyjnego nowy sezon artystyczny 2022/2023 w Filharmonii w Szczecinie.

Kurs Edytorstwa Muzycznego 2022/23
Kurs Edytorstwa Muzycznego 2022/23
2022-09-14

Ruszyły zapisy na coroczny Kurs Edytorstwa Muzycznego, organizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Jest to bezpłatne seminarium, adresowane do absolwentów studiów muzycznych I i II stopnia, zainteresowanych edytorstwem muzycznym, a zwłaszcza składem komputerowym nut.

 

Świętujemy 100 rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego - Program Serocki #100!
Świętujemy 100 rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego - Program Serocki #100!
2022-09-08

We wrześniu 2022 r. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną świętują 100. urodziny Kazimierza Serockiego, jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych. Z tej okazji zaplanowano cykl wydarzeń w ramach Festiwalu Serocki #100.
 

„Połączenia”: 16 września rusza 65. „Warszawska Jesień”
„Połączenia”: 16 września rusza 65. „Warszawska Jesień”
2022-09-06

„Warszawska Jesień” to największy rangą festiwal muzyki współczesnej w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Od 1956 roku przedstawia międzynarodowej publiczności bieżące dokonania artystyczne, inspirując i dokumentując rozwój sztuki dźwięków. 16 września startuje kolejna, 65. już odsłona festiwalu, tym razem pod hasłem „Połączenia”. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Elżbieta Sikora - kompozytorka na fali sukcesu

W październiku 2023 roku Elżbieta Sikora skończyła 80 lat. W jubileuszowym sezonie 2023/2024 i w roku 2024, na całym świecie odbywają się liczne wykonania muzyki tej jednej z ważniejszych postaci polskiej muzyki elektroakustycznej. W najbliższych miesiącach dzieła Sikory będzie można usłyszeć w Zielonej Górze, Warszawie, Berlinie, Paryżu oraz Krakowie.

Czarny charakter czy ofiara czarnego pr-u? Wszystko o Eugeniuszu Morawskim

Śmiertelny wróg Szymanowskiego, mierny kompozytor oraz zły człowiek, którego należy potępić i wymazać z powszechnej świadomości. Kim był Eugeniusz Morawski i dlaczego tak mało o nim wiemy? W najnowszej Małej Monografii Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Oskar Łapeta obnaża prawdę o kompozytorze, niszcząc utrwalony przez oponentów wizerunek.

FRYDERYKI 2024: 5 NOMINACJI DLA ANAKLASIS!

Trzy albumy wydawnictwa ANAKLASIS powalczą w tym roku o Fryderyka w czterech kategoriach. To kolejny rok, kiedy możemy pochwalić się nominacjami do najważniejszej nagrody fonograficznej w Polsce.

Instrument miesiąca: obojowe rekomendacje Arkadiusza Krupy

Wybór trudny, ale nie niemożliwy. Oto 5 utworów, które Arkadiusz Krupa, pierwszy oboista orkiestry Sinfonia Varsovia oraz wykładowca UMFC szczególnie poleca zarówno adeptom, jak i dojrzałym muzykom, którzy chcieliby uatrakcyjnić swój repertuar.

Urodziny Chopina. Spotkanie autorskie z cyklu Małe Monografie w Kurancie

Świętuj z nami urodziny najsłynniejszego polskiego kompozytora! Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Puchalskim już 29 lutego 2024 r. o godz. 18.00 r. w Księgarni Muzycznej Kurant (Rynek Główny 24).

4 utwory muzyki najnowszej, które warto poznać w lutym

Historie o miłości i zbrodni oraz ludzkich przywarach. Nieoczywiste środki wykonawcze i hołd składany Mistrzowi. Cztery najnowsze utwory kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zabrzmią w Krakowie, Kielcach i Strasbourgu. Oto dlaczego warto je usłyszeć.

Spółdzielnia Muzyczna contemporary ensemble ogłasza PLAYGROUND 2024: call for collaborations

Po dwóch latach intensywnej wymiany doświadczeń z utalentowanymi kompozytorkami i kompozytorami, projekt PLAYGROUND prowadzony przez Spółdzielnię Muzyczną contemporary ensemble z dumą ogłasza rozpoczęcie kolejnej edycji. Zespół zaprasza w podróż w głąb dzisiejszej muzyki i do świata, w którym największą wartością są ludzie i współpraca – dotychczasowe doświadczenia zespołu jednoznacznie wskazują, że za każdym utworem kryje się silna relacja między kompozytorką/kompozytorem a wykonawczynią/wykonawcą.

 

Księgarnia PWM zamknięta w dniu 2 lutego

Informujemy, że w piątek, 2 lutego 2024 roku biura i księgarnia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego będą nieczynne. Na zakupy do stacjonarnej księgarni przy alei Krasińskiego 11a w Krakowie zapraszamy w poniedziałek (5 lutego br.) w godz. od 10:00 do 18:00. 

Zdobądź Podróż zimową z autografem Iana Bostridge`a

W dniu urodzin Franza Schuberta ogłaszamy zimowy konkurs, w którym wygrać można podpisaną książkę "Podróż zimowa Schuberta. Anatomia obsesji" autorstwa Iana Bostridge`a. Aby wygrać taki wyjątkowy egzemplarz, wystarczy zrobić zimowe zdjęcie i napisać o jakiej zimowej eskapadzie się marzy, a swoje odpowiedzi opublikować na swoim instagramowym profilu.

Na wszystkie Wasze zdjęcia i odpowiedzi czekamy na Instagramie!

Instrument miesiąca: kontrabasowe rekomendacje Tadeusza Wieleckiego

Gdy kontrabas gra główną rolę… To myśl przewodnia rekomendacji kompozytora i kontrabasisty Tadeusza Wieleckiego, które przygotował dla nas w ramach akcji „Instrument Miesiąca”. Oto jego wybór top 5 utworów XX i XXI wieku, wydanych przez PWM na ten największy instrument smyczkowy.