PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2013 »


4. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej z muzyką Wojciecha Kilara
4. Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej z muzyką Wojciecha Kilara
2013-07-31
W dniach 1-3 sierpnia w Toruniu odbędzie się po raz czwarty Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej, na której można będzie usłyszeć m.in. muzykę filmową Wojciecha Kilara do produkcji takich jak „Dracula” i „Dziewiąte wrota”.
Lutosławski Retuned
Lutosławski Retuned
2013-07-31
8 sierpnia w Starej Zajezdni w Krakowie w ramach projektu „LUTOSŁAWSKI-RETUNED” odbędzie się koncert muzyki Witolda Lutosławskiego w nowych, jazzowych aranżacjach.
Jesienne festiwale muzyczne w Polsce
Jesienne festiwale muzyczne w Polsce
2013-07-23
Wrzesień w kalendarzu muzycznym w Polsce to trzy renomowane festiwale muzyki poważnej. W tym roku jako pierwszy odbędzie się festiwal Wratislavia Cantans (6-15 IX), potem Sacrum Profanum (15-22 IX), zaś w dniach 20-28 września będzie miała miejsce 56. edycja Warszawskiej Jesieni.
3-10 sierpnia - XIV Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2013
3-10 sierpnia - XIV Letnia Filharmonia AUKSO Wigry 2013
2013-07-23
Podczas tegorocznej edycji festiwalu usłyszymy m.in. muzykę Witolda Lutosławskiego i Henryka Mikołaja Góreckiego, odbędą się również koncerty, warsztaty i spotkania z udziałem m.in.: znakomitej flecistki – Jadwigi Kotnowskiej, Marcina Bogusławskiego – spadkobiercy Witolda Lustosławskiego i Giedré Šiaulyté – litewskiej harfistki.
Drugi weekend z Festiwalem Muzyki Polskiej
Drugi weekend z Festiwalem Muzyki Polskiej
2013-07-19
W najbliższą niedzielę zakończy się kolejna edycja krakowskiego Festiwalu Muzyki Polskiej. Ale zanim na koncercie finałowym zabrzmi „Credo” K. Pendereckiego, melomani będą mogli wysłuchać polskiej muzyki dawnej w wykonaniu Collegium 1704 oraz utworów Chopina, które zagra Jewgienij Bożanow.
Pracownia Register wyróżniona
Pracownia Register wyróżniona
2013-07-18
Krakowska Pracownia Register, która przygotowuje dla naszego wydawnictwa m.in. czasopisma „Kwarta”, „Quarta”, „Scala” oraz katalogi, została wyróżniona przez „Dziennik Polski” jako „firma z sukcesem”.
Hurtownia Ateneum nowym dystrybutorem PWM
Hurtownia Ateneum nowym dystrybutorem PWM
2013-07-17
Hurtownia Ateneum jest nowym dystrybutorem oferującym książki i nuty publikowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. To ogólnopolski dystrybutor zajmujący się hurtową sprzedażą książek, puzzli oraz zabawek dla dzieci.
Koncert wiolonczelowy Lutosławskiego na BBC Proms - transmisja w Dwójce
Koncert wiolonczelowy Lutosławskiego na BBC Proms - transmisja w Dwójce
2013-07-16
Już jutro o 20:30 w Programie 2 Polskiego Radia będzie można wysłuchać transmisji koncertu, odbywającego się w ramach festiwalu BBC Proms, na którym zabrzmi m.in. „Koncert wiolonczelowy” Witolda Lutosławskiego.
"Credo" - film dokumentalny o Wojciechu Kilarze
"Credo" - film dokumentalny o Wojciechu Kilarze
2013-07-10
W czerwcu miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o życiu i twórczości Wojciecha Kilara, zatytułowanego „Wojciech Kilar. Credo” w reżyserii Violetty Rotter-Kozery i Zdzisława Sowińskiego.
Wawel o zmierzchu
Wawel o zmierzchu
2013-07-10
W tym roku Festiwal „Wawel o zmierzchu” odbywa się pod znakiem trzech jubileuszy: 100-lecia urodzin Witolda Lutosławskiego, 80-lecia urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego i 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.