PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2013 »


Partytura Canzony  Zygmunta Krauzego do obejrzenia w internecie
Partytura Canzony Zygmunta Krauzego do obejrzenia w internecie
2013-04-26
Już w najbliższą niedzielę (28 sierpnia) o godzinie 18.00 na Festiwalu Prawykonań w Katowicach po raz pierwszy w Polsce zabrzmi Canzona Zygmunta Krauzego. Koncert będzie transmitowany na antenie Radiowej Dwójki. Zachęcamy do zapoznania się z partyturą Canzony jeszcze przed koncertem lub do słuchania transmisji śledząc nuty w domu.
Krystian Brodacki i Stanisław Danielewicz na obchodach Dnia Jazzu
Krystian Brodacki i Stanisław Danielewicz na obchodach Dnia Jazzu
2013-04-25
Krystian Brodacki, autor „Historii jazzu w Polsce” oraz Stanisław Danielewicz, autor „Jazzowiska Trójmiasta” będą gośćmi konferencji "Znaczenie jazzu dla kultury europejskiej XX wieku", która odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30 kwietnia.
Co słychać w PWM? - wywiad z redaktorem naczelnym Danielem Cichym
Co słychać w PWM? - wywiad z redaktorem naczelnym Danielem Cichym
2013-04-25
W najnowszym numerze „Muzyki w Mieście” ukazał się wywiad z redaktorem naczelnym PWM, dr. Danielem Cichym, który mówił o planach wydawniczych i kondycji naszej oficyny.
Nowe otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem
Nowe otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem
2013-04-24
Atma na nowo otwiera podwoje dla turystów i melomanów - uroczyste otwarcie Muzeum Karola Szymanowskiego w Zakopanem nastąpi 10 maja 2013 roku.
Bydgoski Festiwal Operowy i nowa
Bydgoski Festiwal Operowy i nowa "Halka"
2013-04-24
Nowym wykonaniem opery „Halka” Stanisława Moniuszki zainaugurowany zostanie XX Bydgoski Festiwal Operowy „Opera Nova” w Bydgoszczy (27 kwietnia – 12 maja).
PWM i Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
PWM i Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"
2013-04-23
Już po raz dwunasty w dniach 23 i 24 kwietnia odbędą się Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. PWM bierze w nich czynny udział. W tych dniach każdy, kto odwiedzi naszą księgarnię (al. Krasińskiego 11a, Kraków) i zakupi książkę, otrzyma różę oraz rabat na zakupy.
Missa de Maria a Magdala Pawła Łukaszewskiego na CD
Missa de Maria a Magdala Pawła Łukaszewskiego na CD
2013-04-23
W wydawnictwie DUX ukazała się właśnie kolejna płyta Pawła Łukaszewskiego – Musica Sacra 4, na której znalazła się „Missa de Maria a Magdala” w wykonaniu Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej i Śląskiej Orkiestry Kameralnej.
IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce"
IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Śpiewające skrzypce"
2013-04-22
W dniach 24-25 kwietnia w Zespole Szkół Muzycznych im.Czesława Niemena we Włocławku odbędą się IV Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Śpiewające skrzypce”, w trakcie których można będzie zakupić publikacje PWM w atrakcyjnych cenach.
V Festiwal Prawykonań - Polska Muzyka Najnowsza
V Festiwal Prawykonań - Polska Muzyka Najnowsza
2013-04-22
W najbliższy weekend (26-28 kwietnia) odbędzie się w Katowicach jeden z najważniejszych polskich festiwali poświęcony muzyce najnowszej – Festiwal Prawykonań organizowany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie prawykonanych blisko 30 dzieł polskich twórców.
V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki
V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki
2013-04-17
W dniach 19-20 kwietnia w Kielcach odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki. PWM zaprezentuje na niej swoją ofertę pedagogiczną, a gościem specjalnym będzie Grzegorz Turnau.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.