PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2013


Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
2013-12-19
Wczoraj w Sali Bankowej w PWM w Warszawie (ul. Fredry 8) odbyła się uroczysta promocja najnowszej książki wydanej przez naszą oficynę – wydania specjalnego "Encyklopedii muzycznej" poświęconego Witoldowi Lutosławskiemu.
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
2013-12-19
Nagranie I Symfonii Witolda Lutosławskiego w interpretacji Los Angeles Philharmonic pod batutą Esy-Pekki Salonena zostało nominowane do Grammy Award w kategorii „Best Orchestral Performance”.
Utrudnienia w realizacji zamówień
Utrudnienia w realizacji zamówień
2013-12-18
Informujemy, że w związku z okresem świątecznym zamówienia złożone po 19 grudnia będą realizowane od 30 grudnia.
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
2013-12-18
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych klientów wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej „Górecki. Portret w pamięci” aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 19 grudnia (czwartek).
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
2013-12-17
W dniach 16-21 grudnia 2013 odbywa się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury, noszący imię Adama Kopycińskiego - znakomitego dyrygenta, kompozytora i pianisty, byłego rektora Akademii oraz dyrygenta i dyrektora Opery Wrocławskiej.
Wielka wyprzedaż nut i książek
Wielka wyprzedaż nut i książek
2013-12-12
Do 31 stycznia trwa wyprzedaż nut i książek wydanych przez PWM – niektóre ceny obniżyliśmy nawet o 60%! To doskonała okazja na świąteczne zakupy.
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
2013-12-11
W najbliższą sobotę w Filharmonii Krakowskiej odbędą się dwa koncerty zatytułowane Lutosławski dzieciom – zbieżność z nazwą naszej serii wydawniczej jest nieprzypadkowa.
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
2013-12-10
W listopadzie nakładem wydawnictwa fonograficznego Sarton ukazała się płyta z utworami kameralnymi Pawła Mykietyna.
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
2013-12-10
15 grudnia o godz. 18.00 w Kościele p.w. św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach odbędzie się prawykonanie utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń "Błogosławiony w snach, we łzach szczęśliwy" na chór a cappella.
Wielka promocja muzyki chóralnej
Wielka promocja muzyki chóralnej
2013-12-10
Do końca grudnia 2013 proponujemy wybrane kolędy na chór mieszany, żeński lub chłopięcy w bardzo atrakcyjnych cenach. Nowością są pakiety partytur chóralnych – im więcej ich kupujemy, tym tańszy jest oryginalny egzemplarz przeznaczony dla chórzysty!

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.