PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2013


Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
Spotkanie promocyjne wydania specjalnego Encyklopedii muzycznej PWM (fotorelacja)
2013-12-19
Wczoraj w Sali Bankowej w PWM w Warszawie (ul. Fredry 8) odbyła się uroczysta promocja najnowszej książki wydanej przez naszą oficynę – wydania specjalnego "Encyklopedii muzycznej" poświęconego Witoldowi Lutosławskiemu.
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
Płyta z muzyką Lutosławskiego nominowana do Grammy
2013-12-19
Nagranie I Symfonii Witolda Lutosławskiego w interpretacji Los Angeles Philharmonic pod batutą Esy-Pekki Salonena zostało nominowane do Grammy Award w kategorii „Best Orchestral Performance”.
Utrudnienia w realizacji zamówień
Utrudnienia w realizacji zamówień
2013-12-18
Informujemy, że w związku z okresem świątecznym zamówienia złożone po 19 grudnia będą realizowane od 30 grudnia.
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
Jednodniowa promocja książki "Górecki. Portret w pamięci"
2013-12-18
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych klientów wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej „Górecki. Portret w pamięci” aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 19 grudnia (czwartek).
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego
2013-12-17
W dniach 16-21 grudnia 2013 odbywa się w Akademii Muzycznej we Wrocławiu I Ogólnopolski Konkurs Studentów Dyrygentury, noszący imię Adama Kopycińskiego - znakomitego dyrygenta, kompozytora i pianisty, byłego rektora Akademii oraz dyrygenta i dyrektora Opery Wrocławskiej.
Wielka wyprzedaż nut i książek
Wielka wyprzedaż nut i książek
2013-12-12
Do 31 stycznia trwa wyprzedaż nut i książek wydanych przez PWM – niektóre ceny obniżyliśmy nawet o 60%! To doskonała okazja na świąteczne zakupy.
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
Koncerty Lutosławski dzieciom w Filharmonii Krakowskiej
2013-12-11
W najbliższą sobotę w Filharmonii Krakowskiej odbędą się dwa koncerty zatytułowane Lutosławski dzieciom – zbieżność z nazwą naszej serii wydawniczej jest nieprzypadkowa.
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
Nowa płyta z muzyką Pawła Mykietyna
2013-12-10
W listopadzie nakładem wydawnictwa fonograficznego Sarton ukazała się płyta z utworami kameralnymi Pawła Mykietyna.
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
Prawykonanie nowego utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń
2013-12-10
15 grudnia o godz. 18.00 w Kościele p.w. św. Szczepana w Katowicach-Bogucicach odbędzie się prawykonanie utworu Justyny Kowalskiej-Lasoń "Błogosławiony w snach, we łzach szczęśliwy" na chór a cappella.
Wielka promocja muzyki chóralnej
Wielka promocja muzyki chóralnej
2013-12-10
Do końca grudnia 2013 proponujemy wybrane kolędy na chór mieszany, żeński lub chłopięcy w bardzo atrakcyjnych cenach. Nowością są pakiety partytur chóralnych – im więcej ich kupujemy, tym tańszy jest oryginalny egzemplarz przeznaczony dla chórzysty!

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Dr Daniel Cichy w Radzie Polskiej Izby Książki

Dr Daniel Cichy, Dyrektor – Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, został członkiem Rady Polskiej Izby Książki na kadencję 2024-2028. Gratulujemy! 

W zielonej tonacji G-dur. Wiele barw Marty Ptaszyńskiej

Silny, współczesny kompozytor, który przypadkiem jest kobietą. Tak o Marcie Ptaszyńskiej, cieszącej się od dekad międzynarodowym uznaniem, napisał pewien krytyk muzyczny. Nie był on wcale daleki od podsumowania jej charyzmatycznej osobowości. Dziś tę kompozytorkę i perkusistkę możemy bliżej poznać za sprawą książki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, która właśnie trafiła na półki księgarń. Literacki portret dopełni w najbliższych dniach wyczekiwana premiera najnowszego dzieła Ptaszyńskiej.

Gala urodzinowa Joanny Wnuk-Nazarowej

Wybitna kompozytorka, pedagog, dyrygentka i polityk, dyrektorka instytucji kulturalnych, w latach 1997–1999 minister kultury i sztuki w tym roku obchodzi jubileusz 75-lat. Z tej okazji, wraz z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego zapraszamy na galę urodzinową z udziałem solenizantki, która odbędzie się 28 maja w Katowicach.

Konkurs Recenzencki Filharmonii Śląskiej i PWM

Filharmonia Śląska we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza studentów studiów I i II stopnia kierunków Muzykologia oraz Kompozycja i Teoria Muzyki do udziału w Konkursie Recenzenckim.

Tae-Yon Kim zwyciężczynią 12. Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego

Jedenaście dni konkursowych zmagań zakończyło się triumfem Koreanki Tae-Yon Kim. Decyzją jury w gronie laureatów znaleźli się także Polacy: Maria Leszczyńska, Antoni Wrona i Gustaw Bafeltowski. Polskie Wydawnictwo Muzyczne i „Ruch Muzyczny” byli partnerami wydarzenia.

Książka pełna muzyki. Muzyczny hit na Dzień Dziecka

Słynny „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa uchwycony w zabawne wierszyki to najświeższa propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dla małych melomanów. Do tego specjalnie przygotowana aplikacja mobilna oraz audiobook mistrzowsko czytany przez Piotra Fronczewskiego. Innymi słowy pakiet pełen wrażeń, którego nie można przegapić! Premiera już 23 maja br.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Polskim Wydawnictwie Muzycznym

Już 10 i 11 maja 2024 roku odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. XI edycja DOFE jest wyjątkowa – wpisuje się w obchody 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej!

IL TEMPO PASSA. Pierwsza monograficzna płyta Joanny Wnuk-Nazarowej

Czas płynie nieustannie, zmieniając wokół świat i jego pejzaż dźwiękowy. Tytuł IL TEMPO PASSA może być zarówno refleksją nad nietrwałością życia, świata i rzeczy, jak i wskazówką, by cieszyć się trwającą chwilą. Najnowszy album wydawnictwa ANAKLASIS przedstawia plon twórczości kameralnej i symfonicznej Joanny Wnuk-Nazarowej z ostatnich lat. Premiera 28 maja 2024 roku, w dniu 75. urodzin kompozytorki.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.MAJ: czwarta odsłona konkursu

Daj znać w komentarzu, ile klawiszy fotepianu widzisz na ilustracji i w jakich miejscach się znajdują. Na najbardziej spostrzegawczych czekają trzy egzemplarze książki Moniuszko z serii Małe Monografie .

Fryderyki 2024 rozdane. Statuetka dla ANAKLASIS

Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne Fryderyki zostały przyznane podczas Gali Muzyki Poważnej, która odbyła się w niedzielę 28 kwietnia w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wśród laureatów ponownie zatriumfowała marka fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego – ANAKLASIS.

 

Przyznano również nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości w kategorii Muzyka Poważna. Laureatem został Krzysztof Meyer.