PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2013 »


Lutosławski XXI. Warsztaty dla nauczycieli
Lutosławski XXI. Warsztaty dla nauczycieli
2013-10-31
W dniach 7,8 oraz 14,15 listopada w Warszawie odbywają się warsztaty dla nauczycieli Lutosławski XXI organizowane przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich”. W programie - prezentacja naszej serii „Lutosławski dzieciom.”
Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory
Koncert symfoniczny z okazji Jubileuszu Elżbiety Sikory
2013-10-31
Prawykonaniem „Pięciu miniatur” na orkiestrę Elżbiety Sikory Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego uczci jubileusz 70. urodzin Kompozytorki.
Prawykonania utworów Pawła Łukaszewskiego
Prawykonania utworów Pawła Łukaszewskiego
2013-10-30
20 października w Lipsku prawykonany został utwór Pawła Łukaszewskiego „Lux aeterna”, a już 14 listopada w Warszawie odbędzie się premiera utworu „Idiom” na flet i organy.
Całodobowe maratony z muzyką Lutosławskiego i Kilara
Całodobowe maratony z muzyką Lutosławskiego i Kilara
2013-10-30
31 października słuchacze amerykańskiego radia Q2 Music będą mogli wysłuchać utworów Wojciecha Kilara (m.in. do filmów „Dracula” i „Dziewiąte wrota”), zaś 12 listopada – Witolda Lutosławskiego.
Koncert jubileuszowy Elżbiety Sikory
Koncert jubileuszowy Elżbiety Sikory
2013-10-30
8 listopada 2013 r. odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku koncert jubileuszowy Krzysztofa Pendereckiego i Elżbiety Sikory pt. „Mistrzowie współczesności”, na którym zaprezentowany zostanie m.in. Koncert na saksofon i orkiestrę "Michelangelo" Sikory.
Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego
Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego
2013-10-30
W dniach 12 listopada – 6 grudnia odbywać się będą Katowickie Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. Daty ramowe festiwalu nie zostały wybrane przypadkowo – 12 listopada przypada 3. rocznica śmierci Kompozytora, zaś 6 grudnia – rocznica Jego 80. urodzin.
Agata Szymczewska gra Wieniawskiego w Chile
Agata Szymczewska gra Wieniawskiego w Chile
2013-10-29
12 listopada w Teatro Municipal de Las Condes w Santiago w Chile odbędzie się koncert, na którym Agata Szymczewska wraz z Orquesta de Conservatorio de Música Universidad Mayor wykona II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego.
Film o Encyklopedii Muzycznej w TVP Historia
Film o Encyklopedii Muzycznej w TVP Historia
2013-10-29
W czwartek 7 listopada o godz. 11:00 TVP Historia wyemituje film w reżyserii Maliny Malinowskiej-Wollen, opowiadający o dziejach jednego z najbardziej ambitnych przedsięwzięć wydawniczych w Europie - Encyklopedii Muzycznej PWM pod redakcją Elżbiety Dziębowskiej.
Jubileusz prof. Adama Walacińskiego
Jubileusz prof. Adama Walacińskiego
2013-10-28
Dziś w siedzibie PWM w Krakowie gościliśmy prof. Adama Walacińskiego. Okazją do spotkania był jubileusz 85. urodzin Profesora, który uczciliśmy tortem, zaś prezes naszej oficyny Adam Radzikowski wręczył Jubilatowi medal Ad Honorem.
17. Targi Książki w Krakowie
17. Targi Książki w Krakowie
2013-10-24
W dniach 24-27 października w Krakowie odbędą się organizowane po raz siedemnasty Targi Książki. Na stoisku PWM (A24) miłośnicy muzyki znajdą wiele nowych publikacji w atrakcyjnych cenach, w ramach zaś imprez towarzyszących będa mogli wziąc udział w spotkaniu autorskim oraz koncercie muzyki z lat 50. i 60.

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

Grażyna Bacewicz o sobie samej. Poznaj literacką twórczość kompozytorki

Dlaczego czołowa polska artystka XX wieku nie cierpiała radioodbiorników? Czy uważała, że kompozytorka może mieć dzieci? Co myślała o sobie i o otaczającym ją świecie? Życie w słowach i obrazach to najnowsza propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w której odnaleźć można niepublikowaną dotąd prozę Grażyny Bacewicz. To spojrzenie na kompozytorkę z unikatowej perspektywy – jej własnymi oczami.