PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2013 »


"Kwartet Śląski i jego goście" z muzyką Góreckiego i Pendereckiego
"Kwartet Śląski i jego goście" z muzyką Góreckiego i Pendereckiego
2013-11-26
Od 23 listopada do 8 grudnia 2013 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach odbywa się XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Kwartet Śląski i jego goście” pod hasłem „Na urodziny Mistrzów II”.
Bujarski, Górecki, Penderecki - Pokolenie'33
Bujarski, Górecki, Penderecki - Pokolenie'33
2013-11-26
W dniach 26-28 listopada 2013 Akademia Muzyczna w Krakowie organizuje międzynarodową konferencję ... Pokolenie ’33. Bujarski, Górecki, Penderecki. W ramach konferencji odbędą się wykłady, spotkania i koncerty z utworami Z. Bujarskiego, K. Pendereckiego, H.M. Góreckiego, M. Góreckiego.
Zapraszamy na koncerty kameralne
Zapraszamy na koncerty kameralne
2013-11-25
27 i 28 listopada 2013 r. odbędzie się cykl koncertów kameralnych, realizowanych w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Prawykonanie "Dance of Death" Marcela Chyrzyńskiego w Meksyku
Prawykonanie "Dance of Death" Marcela Chyrzyńskiego w Meksyku
2013-11-21
26 listopada w Ciudad de México będzie miało miejsce prawykonanie utworu Marcela Chyrzyńskiego “Dance of Death” na klarnet i fortepian (2013). Premiera odbędzie się podczas XXI Festival Universitario de Clarinete.
Debata o powszechnej edukacji muzycznej (on-line)
Debata o powszechnej edukacji muzycznej (on-line)
2013-11-21
Dzisiaj o godz. 11:00 w serwisie prezydent.pl transmitowana będzie debata ekspercka poświęcona powszechnej edukacji muzycznej.
Muzyka Szymanowskiego, Kilara i Góreckiego pod batutą Antoniego Wita
Muzyka Szymanowskiego, Kilara i Góreckiego pod batutą Antoniego Wita
2013-11-19
30 listopada i 1 grudnia w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach odbędą się koncerty z muzyką Karola Szymanowskiego, Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego. Akademicką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Antoni Wit.
Pięciolecie Sinfonii Iuventus
Pięciolecie Sinfonii Iuventus
2013-11-19
30 listopada w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji pięciolecia istnienia Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus.
Koncerty "Na polską nutę" w Filharmonii Krakowskiej
Koncerty "Na polską nutę" w Filharmonii Krakowskiej
2013-11-19
21 i 22 listopada Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego oraz Julia Kociuban (fortepian) wykonają utwory Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina.
Spotkanie z Beatą Bolesławską-Lewandowską w Katowicach (fotorelacja)
Spotkanie z Beatą Bolesławską-Lewandowską w Katowicach (fotorelacja)
2013-11-19
15 listopada w Katowicach miało miejsce spotkanie z autorką książki "Górecki. Portret w pamięci" Beatą Bolesławską-Lewandowską. Spotkanie stanowiło część festiwalu Dni Henryka Mikołaja Góreckiego, które potrwają do 6 grudnia.
60 lat Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO
60 lat Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO
2013-11-18
Z okazji 60-lecia Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO, która w tym roku wyróżniła kompozycję Agaty Zubel „Not I”, w Programie 2 Polskiego Radia odbędzie się dzisiaj audycja Joanny Grotkowskiej poświęcona temu opiniotwórczemu forum (Dwójka, godz. 23:35).

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.