PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2013 »


Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
2013-08-29
Profesor Jan Ekier to postać znana na całym świecie, stąd też Jego setne urodziny nie mogły przejść za granicą bez echa.
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
2013-08-29
Dziś w ramach festiwalu „Chopin i Jego Europa” odbędzie się koncert z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego i Brahmsa. „Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza” zaśpiewa Ewa Podleś. Transmisja w Dwójce.
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
2013-08-27
W najbliższy czwartek, 29 sierpnia, prof. Jan Ekier świętował będzie swoje 100. urodziny. Na tak wspaniały jubileusz wespół z NIFCem przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
2013-08-26
Elżbieta Sikora znalazła się w gronie trójki laureatów nagrody Neptun 2013, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Gdańska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Oprócz kompozytorki nagrodę otrzymali również Janusz Głowacki i Andrzej Dudziński.
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
2013-08-22
30 sierpnia w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się koncert „Piosenek tanecznych” Derwida (Witolda Lutosławskiego), które wykonają Marta Saciuk i Przemysław Branny z akompaniamentem fortepianowym Konrada Mastyły.
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
2013-08-14
Do 10 września osoby związane ze środowiskiem muzycznym mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie roku oraz nagroda honorowa.
PWM zaprasza do składania ofert
PWM zaprasza do składania ofert
2013-08-12
Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie, działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 wrześœnia 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z póŸniejszymi zm.), zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2013 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem.
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
2013-08-09
Galą Verdiowską rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 20:00 już 47. Festiwal im. Jana Kiepury. Z okazji 200-lecia urodzin Giuseppe Verdiego wystąpi śpiewająca mezzosopranem Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz sopranistka Joanna Moskowicz. Będzie można też usłyszeć dysponującego sopranem i tenorem Jacka Laszczkowskiego, śpiewającego barytonem Leszka Skrlę, a także Orkiestrę Festiwalową pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
2013-08-08
W najbliższą sobotę (10 sierpnia o godz. 20:00) w ramach toruńskiego Festiwalu odbędzie się koncert Wokół Lutosławskiego – muzyka i spotkanie. W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi znany skrzypek Krzysztof Jakowicz. Na fortepianie będzie mu akompaniował Robert Morawski.
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
2013-08-07
W œśrodę 7 sierpnia rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.