PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2013 »


Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
2013-08-29
Profesor Jan Ekier to postać znana na całym świecie, stąd też Jego setne urodziny nie mogły przejść za granicą bez echa.
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
2013-08-29
Dziś w ramach festiwalu „Chopin i Jego Europa” odbędzie się koncert z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego i Brahmsa. „Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza” zaśpiewa Ewa Podleś. Transmisja w Dwójce.
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
2013-08-27
W najbliższy czwartek, 29 sierpnia, prof. Jan Ekier świętował będzie swoje 100. urodziny. Na tak wspaniały jubileusz wespół z NIFCem przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
2013-08-26
Elżbieta Sikora znalazła się w gronie trójki laureatów nagrody Neptun 2013, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Gdańska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Oprócz kompozytorki nagrodę otrzymali również Janusz Głowacki i Andrzej Dudziński.
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
2013-08-22
30 sierpnia w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się koncert „Piosenek tanecznych” Derwida (Witolda Lutosławskiego), które wykonają Marta Saciuk i Przemysław Branny z akompaniamentem fortepianowym Konrada Mastyły.
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
2013-08-14
Do 10 września osoby związane ze środowiskiem muzycznym mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie roku oraz nagroda honorowa.
PWM zaprasza do składania ofert
PWM zaprasza do składania ofert
2013-08-12
Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie, działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 wrześœnia 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z póŸniejszymi zm.), zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2013 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem.
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
2013-08-09
Galą Verdiowską rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 20:00 już 47. Festiwal im. Jana Kiepury. Z okazji 200-lecia urodzin Giuseppe Verdiego wystąpi śpiewająca mezzosopranem Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz sopranistka Joanna Moskowicz. Będzie można też usłyszeć dysponującego sopranem i tenorem Jacka Laszczkowskiego, śpiewającego barytonem Leszka Skrlę, a także Orkiestrę Festiwalową pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
2013-08-08
W najbliższą sobotę (10 sierpnia o godz. 20:00) w ramach toruńskiego Festiwalu odbędzie się koncert Wokół Lutosławskiego – muzyka i spotkanie. W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi znany skrzypek Krzysztof Jakowicz. Na fortepianie będzie mu akompaniował Robert Morawski.
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
2013-08-07
W œśrodę 7 sierpnia rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Co nowego w TUTTI.pl?

W TUTTI.pl przygotowujemy się już do roku 2022. Zachęcamy do planowania przyszłorocznych działań z uwzględnieniem złożenia wniosków do tego projektu – to może przynieść same korzyści!

Do 17 października b.r. czekamy na Państwa zgłoszenia dotyczące wykonań muzyki polskiej od 1. stycznia 2022. Oceny wniosków zostaną podane do wiadomości po spotkaniu zespołu ekspertów, najpóźniej 8 listopada 2021.

Ignacy Lisiecki prawykona „Reflection No. 8” Marcela Chyrzyńskiego

Polska muzyka współczesna zabrzmi w ten weekend w Japonii. Wszystko dzięki Ignacemu Lisieckiemu – wybitnemu pianiście, który nie od dziś propaguje rodzimą muzykę w Kraju Kwitnącej Wiśni. 25 lipca w Himawari no Sato Concert Hall w Yokohamie prawykona on Reflection No. 8 na fortepian solo Marcela Chyrzyńskiego.
 

#Powtórkazmuzyki 7. Muzyka ekologiczna / zaangażowana społecznie

Spośród nurtów zaangażowanych społecznie nurt eko w ostatnim czasie stał się dużo bardziej zauważalny zarówno w szerszym dyskursie publicznym, jak i w dziedzinie sztuki. Pojawia się on nie tylko jako ważny temat społeczny, ale również choćby literacki, filmowy, a także muzyczny. Ten ostatni interesuje nas oczywiście najbardziej. O czym więc szumią wierzby i na jaką melodię?
 

Warsztaty krytyki muzycznej pod okiem Jacka Marczyńskiego

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Polskim Wydawnictwem Muzycznym zaprasza na warsztaty krytyki muzycznej, które odbędą się podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie w dniach 14–18 września 2021. Dla najlepszych przewidziane są: staż w redakcji i publikacje na łamach „Ruchu Muzycznego”.
 

Śpiewajmy Polskę! - Bogurodzica

15 lipca 1410 roku odbyła się jedna z największych bitew w historii średniowiecznej Europy, stoczona na polach pod Grunwaldem. Dzisiaj mija 611 lat od tego wydarzenia.

To jedna z ważniejszych dat w historii Polski – Bitwa pod Grunwaldem zakończyła się zwycięstwem wojsk polsko-litewskich i pogromem sił krzyżackich. Dzięki temu zwycięstwu, dynastia jagiellońska została podniesiona do rangi najważniejszych w Europie.

Morze, góry i Dunaj: lipcowe prawykonania utworów z katalogu PWM

Już pod koniec lipca polska muzyka najnowsza będzie brzmiała od Bałtyku do Tatr. Nie zabraknie też zagranicznych atrakcji. Korzystając z nadmorskich uroków będzie można usłyszeć nową kompozycję Mikołaja Piotra Góreckiego, zaś po spacerze górskimi szlakami – uczestniczyć w premierowym wykonaniu dzieła Aleksandra Lasonia. Natomiast na odwiedzających Wiedeń czeka prawykonanie kompozycji Aleksandra Nowaka inspirowanej twórczością Stanisława Lema. A to wszystko w przeciągu zaledwie trzech dni.
 

17. Festiwal Muzyki Polskiej

8 lipca rusza 17. edycja Festiwalu Muzyki Polskiej. Na wielkie otwarcie zabrzmi opera Hagith Karola Szymanowskiego w wersji koncertowej. Dzieło wykonają: Joanna Zawartko (Hagith, sopran), Wojciech Parchem (Stary Król, tenor), Stanisław Napierała (Młody Król, tenor), Jakub Borgiel (Arcykapłan, bas), Patryk Wyborski (Lekarz, baryton) oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej (Jarosław Wolanin, chórmistrz) pod batutą Macieja Tworka. Wykonawcy korzystać będą ze źródłowo-krytycznej wersji materiałów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

TUTTI.pl – wyniki i nowości

Podczas ostatniego posiedzenia panelu ekspertów, które odbyło się 30.06.2021, rozpatrzono 25 wniosków o dofinansowanie wypożyczeń w ramach TUTTI.pl. Wszystkie wnioski zyskały pozytywne oceny, co oznacza, że wszystkie zgłoszone projekty otrzymają dofinansowanie na wypożyczenie materiałów orkiestrowych w ramach TUTTI.pl.

Zygmunt Krauze lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku zwracamy uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Lipiec poświęcony jest muzyce będącej odpowiedzią na sytuację społeczną i komentującej rzeczywistość. Reprezentantem miesiąca jest Zygmunt Krauze – artysta, który w tym roku świętuje 60-lecie pracy twórczej.
 

Nominacja dla PWM w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku

Z radością dzielimy się informacją o kolejnym wyróżnieniu dla projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego: w plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku w kategorii ‘edukacja’ nominację otrzymał portal Polska Biblioteka Muzyczna.