Archiwum aktualności
« Sierpień 2013 »
Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
2013-08-29
Profesor Jan Ekier to postać znana na całym świecie, stąd też Jego setne urodziny nie mogły przejść za granicą bez echa.Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
2013-08-29
Dziś w ramach festiwalu „Chopin i Jego Europa” odbędzie się koncert z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego i Brahmsa. „Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza” zaśpiewa Ewa Podleś. Transmisja w Dwójce.Setne urodziny prof. Jana Ekiera
2013-08-27
W najbliższy czwartek, 29 sierpnia, prof. Jan Ekier świętował będzie swoje 100. urodziny. Na tak wspaniały jubileusz wespół z NIFCem przygotowaliśmy kilka niespodzianek.Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
2013-08-26
Elżbieta Sikora znalazła się w gronie trójki laureatów nagrody Neptun 2013, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Gdańska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Oprócz kompozytorki nagrodę otrzymali również Janusz Głowacki i Andrzej Dudziński.Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
2013-08-22
30 sierpnia w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się koncert „Piosenek tanecznych” Derwida (Witolda Lutosławskiego), które wykonają Marta Saciuk i Przemysław Branny z akompaniamentem fortepianowym Konrada Mastyły.Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej - kolejna edycja
2013-08-14
Do 10 września osoby związane ze środowiskiem muzycznym mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie roku oraz nagroda honorowa.PWM zaprasza do składania ofert
2013-08-12
Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie, działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 września 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z póniejszymi zm.), zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2013 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem.Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
2013-08-09
Galą Verdiowską rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 20:00 już 47. Festiwal im. Jana Kiepury. Z okazji 200-lecia urodzin Giuseppe Verdiego wystąpi śpiewająca mezzosopranem Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz sopranistka Joanna Moskowicz. Będzie można też usłyszeć dysponującego sopranem i tenorem Jacka Laszczkowskiego, śpiewającego barytonem Leszka Skrlę, a także Orkiestrę Festiwalową pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
2013-08-08
W najbliższą sobotę (10 sierpnia o godz. 20:00) w ramach toruńskiego Festiwalu odbędzie się koncert Wokół Lutosławskiego muzyka i spotkanie. W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi znany skrzypek Krzysztof Jakowicz. Na fortepianie będzie mu akompaniował Robert Morawski.16. edycja Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej
2013-08-07
W środę 7 sierpnia rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.