PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2013 »


Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
Urodziny prof. Jana Ekiera świętują nie tylko Polacy
2013-08-29
Profesor Jan Ekier to postać znana na całym świecie, stąd też Jego setne urodziny nie mogły przejść za granicą bez echa.
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
Ewa Podleś na festiwalu "Chopin i Jego Europa"
2013-08-29
Dziś w ramach festiwalu „Chopin i Jego Europa” odbędzie się koncert z muzyką Szymanowskiego, Lutosławskiego i Brahmsa. „Trzy fragmenty z poematów Jana Kasprowicza” zaśpiewa Ewa Podleś. Transmisja w Dwójce.
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
Setne urodziny prof. Jana Ekiera
2013-08-27
W najbliższy czwartek, 29 sierpnia, prof. Jan Ekier świętował będzie swoje 100. urodziny. Na tak wspaniały jubileusz wespół z NIFCem przygotowaliśmy kilka niespodzianek.
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
Neptun 2013 dla Elżbiety Sikory
2013-08-26
Elżbieta Sikora znalazła się w gronie trójki laureatów nagrody Neptun 2013, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Gdańska w ramach festiwalu Solidarity of Arts. Oprócz kompozytorki nagrodę otrzymali również Janusz Głowacki i Andrzej Dudziński.
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
Piosenki taneczne Derwida w Krakowie
2013-08-22
30 sierpnia w Dworku Białoprądnickim w Krakowie odbędzie się koncert „Piosenek tanecznych” Derwida (Witolda Lutosławskiego), które wykonają Marta Saciuk i Przemysław Branny z akompaniamentem fortepianowym Konrada Mastyły.
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
Nagroda Koryfeusz Muzyki Polskiej –- kolejna edycja
2013-08-14
Do 10 września osoby związane ze środowiskiem muzycznym mogą zgłaszać kandydatów do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Laureaci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: osobowość roku, wydarzenie roku oraz nagroda honorowa.
PWM zaprasza do składania ofert
PWM zaprasza do składania ofert
2013-08-12
Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie, działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 wrześœnia 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z póŸniejszymi zm.), zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2013 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem.
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
2013-08-09
Galą Verdiowską rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 20:00 już 47. Festiwal im. Jana Kiepury. Z okazji 200-lecia urodzin Giuseppe Verdiego wystąpi śpiewająca mezzosopranem Alicja Węgorzewska-Whiskerd oraz sopranistka Joanna Moskowicz. Będzie można też usłyszeć dysponującego sopranem i tenorem Jacka Laszczkowskiego, śpiewającego barytonem Leszka Skrlę, a także Orkiestrę Festiwalową pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego.
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
XVII. Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura
2013-08-08
W najbliższą sobotę (10 sierpnia o godz. 20:00) w ramach toruńskiego Festiwalu odbędzie się koncert Wokół Lutosławskiego – muzyka i spotkanie. W Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi znany skrzypek Krzysztof Jakowicz. Na fortepianie będzie mu akompaniował Robert Morawski.
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
16. edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”
2013-08-07
W œśrodę 7 sierpnia rozpoczyna się II etap ogólnopolskiego Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Leszka Lorenta

Indywidualny rys, jaki nadali swym dziełom wybrani kompozytorzy, świadczy o ich niezwykłym kunszcie muzycznym, wiedzy na temat różnorodnych sposobów wykorzystania perkusji i swego rodzaju wizjonerstwie, torującym drogę dla perkusji w XXI wieku.

 

Które utwory wyznaczyły kierunek perkusyjnego sonoryzmu i poszerzyły tradycyjny aparat wykonawczy? Jak zmieniał się sposób postrzegania przez kompozytorów tej najstarszej grupy instrumentów? Która kompozycja zaklina złe moce? Na pytania odpowiada Leszek Lorent – perkusista, który specjalizuje się w realizacji utworów multiperkusyjnych oraz teatru instrumentalnego. Przygotował on dla nas wybór jego zdaniem najciekawszych utworów perkusyjnych, znajdujących się w katalogu PWM.

Aktualizacja sklepu internetowego - prace serwisowe 22-24.07.2024

Drodzy klienci!

Zmieniamy się dla Was! Przez pare kolejnych dni na stronie naszego internetowego sklepu wprowadzać będziemy aktualizacje. W związku z tym witryna w dniach 22-24 lipca będzie niedostępna. Wszystkie zamówienia złożone po 18 lipca będą realizowane po 25 lipca.

Przepraszamy za te niedogodnośc i zapraszamy ponownie na zakupy od 25 lipca 2024!

Dlaczego uwielbiano Paderewskiego? O kompozytorze, który stał się celebrytą

Debiutancka opowieść Magdaleny Majewskiej ujrzała właśnie światło dzienne. Do serii Małe Monografie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dołączyła wyczekiwana historia Ignacego Jana Paderewskiego – owoc konkursu pisarskiego, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym i literackim.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Tamary Kurkiewicz

Muzyka współczesna zajmuje główne miejsce w działalności artystycznej Tamary Kurkiewicz. Perkusistka i performerka ceni sobie bliską współpracę z kompozytorami i dąży do nadania osobistego charakteru utworom, w które się angażuje. Dla nas przygotowała rekomendacje czterech najlepszych i najciekawszych utworów na perkusję, które znajdziecie w katalogu naszej Oficyny. Zajrzyjcie po garść inspiracji!

Lato prawykonań. Lipcowe premiery nowych utworów z katalogu PWM

W lipcu polecamy szczególnej uwadze dwa wydarzenia poświęcone twórczości polskich kompozytorów, podczas których po raz pierwszy zabrzmią kompozycje Marcela Chyrzyńskiego i Zygmunta Krauze – Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie oraz 47. Festiwal Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne po raz trzeci na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie to owoc pasji do słowa, a także obowiązkowy przystanek na szlaku wakacyjnych podróży wszystkich miłośników języka polskiego i polskiej sztuki. W tym roku Festiwal świętuje jubileuszową X edycję, która nie mogła obyć się bez aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które już po raz trzeci stało się partnerem wydarzenia. Tym razem bohaterem działań Oficyny stanie się Ignacy Jan Paderewski – postać nietuzinkowa – światowej sławy pianista i kompozytor, polityk, mąż stanu, filantrop, wspaniały mówca, niestrudzony działacz na rzecz niepodległości Polski.

Instrument miesiąca: perkusyjne rekomendacje Łukasza Ciesiołkiewicza

Po które publikacje z katalogu PWM warto sięgnąć, grając na perkusji, podpowiada i rekomenduje Łukasz Ciesiołkiewicz. Sprawdźcie, które utwory zwiększają radość perkusisty z przebywania na scenie, jaką publikację warto uznać za godne polecenia kompendium wiedzy i czyj kunszt kompozytorski w posługiwaniu się fakturą perkusyjną warto docenić. A także… którym utworem zaskoczycie akompaniatora!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP

Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS na nowym nośniku.

Konkurs "Gdzie jest Wally"

Zapraszamy Was do comiesięcznej zabawy z ilustracjami tegorocznego kalendarza PWM. Szukaj atrybutów na ilutracjach i zdobywaj ciekawe nagrody.

Konkurs "Gdzie jest Wally" rozgrywa się w 11 odsłonach. Śledź naszą stronę na Facebooku od lutego do grudnia i wygrywaj. Do zdobycia: nowe publikacje i atrakcyjne rabaty.

Grażyna Bacewicz o sobie samej. Poznaj literacką twórczość kompozytorki

Dlaczego czołowa polska artystka XX wieku nie cierpiała radioodbiorników? Czy uważała, że kompozytorka może mieć dzieci? Co myślała o sobie i o otaczającym ją świecie? Życie w słowach i obrazach to najnowsza propozycja Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, w której odnaleźć można niepublikowaną dotąd prozę Grażyny Bacewicz. To spojrzenie na kompozytorkę z unikatowej perspektywy – jej własnymi oczami.