PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2013 »


IX Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina"
IX Festiwal Muzyczny "W Krainie Chopina"
2013-05-29
31 maja 2013 w Starych Babicach rozpocznie się dziewiąta edycja Festiwalu, w ramach którego na miejsca koncertów wybierane są piękne okolice urodzenia Fryderyka Chopina.
Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego w Operze Śląskiej
Królewna Śnieżka Bogdana Pawłowskiego w Operze Śląskiej
2013-05-29
Z okazji Dnia Dziecka 1, a także 3 i 4 czerwca bytomscy młodzi melomani będą mogli podziwiać balet „Królewna Śnieżka”, a także zgłębić tajniki pracy artystów w teatrze operowym podczas specjalnych lekcji otwartych warsztatów artystycznych “Śpiewam, tańczę – będę artystą”.
Lutosławski dla dzieci w Poznaniu i Kielcach
Lutosławski dla dzieci w Poznaniu i Kielcach
2013-05-27
6 czerwca w Poznaniu, a 10 czerwca w Kielcach odbędą się koncerty z muzyką dziecięcą Witolda Lutosławskiego. Utwory wykona Dorota Miśkiewicz z zespołem Kwadrofonik.
Strona Lutoslawskidzieciom.pl
Strona Lutoslawskidzieciom.pl
2013-05-24
Uruchomiliśmy nową stronę, poświęconą piosenkom dziecięcym Witolda Lutosławskiego. Znaleźć można na niej informacje dotyczące przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych związanych z nowym wydaniem przez PWM dziecięcej twórczości Lutosławskiego.
Imieniny Jana Kochanowskiego z Tuwimem i Lutosławskim
Imieniny Jana Kochanowskiego z Tuwimem i Lutosławskim
2013-05-24
22 czerwca w warszawskim Ogrodzie Saskim odbędzie się wielkie święto kultury, literatury i muzyki. Okazją do tego są obchodzone -  po raz drugi w ten sposób - Imieniny Jana Kochanowskiego, na które zaproszenie otrzymali znakomici „goście”: Witold Lutosławski i Julian Tuwim.
"Paziowie królowej Marysieńki" znów na scenie
"Paziowie królowej Marysieńki" znów na scenie
2013-05-24
25 i 26 maja we wrocławskiej Akademii Muzycznej zostanie wystawiona opera komiczna „Paziowie Królowej Marysieńki” Stanisława Dunieckiego. Wystąpią studenci i absolwenci Wydziału Wokalnego z orkiestrą pod dyrekcją Tadeusza Zatheya.
PWM na 3. Targach Książek dla Dzieci
PWM na 3. Targach Książek dla Dzieci
2013-05-23
W dniach 7-9 czerwca odbywają się w Krakowie Targi Książki dla Dzieci. Wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zaprezentujemy najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom bogatą ofertę edukacyjną.
Witold Lutosławski na Dzień Dziecka
Witold Lutosławski na Dzień Dziecka
2013-05-21
2 czerwca Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na koncert zatytułowany "Lutosławski nie tylko dla dzieci". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00 w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach.
Chicago al fresco Elżbiety Sikory na Multimedialnej Majówce
Chicago al fresco Elżbiety Sikory na Multimedialnej Majówce
2013-05-20
Wczoraj 19 maja odbył się zorganizowany pod auspicjami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina koncert Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej „Multimedialna Majówka”.
Kiermasz PWM na konkursie w Myślenicach
Kiermasz PWM na konkursie w Myślenicach
2013-05-20
W dniach 21-22 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Myślenicach odbędzie się konkurs pianistyczny „Mały pianista”. W ciągu dwóch konkursowych dni będzie można nabyć publikacje PWM w atrakcyjnych cenach.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Instrument miesiąca: trąbkowe rekomendacje Sławomira Cichora

Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.

 

O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.

Oferta pracy

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.

Światowe premiery: polska muzyka współczesna w grudniu!

Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.

Jak zatrzymano dźwięki? O początkach polskiej fonografii

Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.

 

21. Dzień Edukacji Muzycznej za nami

22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!

„Pieśni o Śląsku”. Koncert specjalny PWM w ramach XII Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego

Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.

Co kryje trzeci tom „Pism” Romana Palestra? Zwieńczenie publicystycznej trylogii

Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.

LAETA MUNDUS: Polifonia epok i osobowości na nowym krążku ANAKLASIS

Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.

Krauze spotyka Gombrowicza – absurd życia wyśpiewany

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza 22 listopada na prapremierę opery Ślub z muzyką skomponowaną przez Zygmunta Krauze. Spektakl uświetniający 120-lecie urodzin oraz 55. rocznicę śmierci Witolda Gombrowicza, tuż po premierze zostanie zaprezentowany także w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

WIELKIE DZIEŁA polskiej muzyki współczesnej na EUFONIACH

Elīna Garanča 15 listopada podczas otwarcia festiwalu Eufonie wystąpi w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Wydarzenie wpisuje się w festiwalowy nurt Wielkich Dzieł, który obejmuje wykonanie ważnych dla polskiej muzyki współczesnej kompozycji Krzysztofa Pendereckiego, Karola Szymanowskiego, Pawła Mykietyna oraz Pawła Szymańskiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Dwa ostatnie koncerty mają szczególnych charakter – jubileuszowy.