PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Czerwiec 2013 »


"Z pieśni kościelnych" Henryka M. Góreckiego już w sprzedaży
"Z pieśni kościelnych" Henryka M. Góreckiego już w sprzedaży
2013-06-28
Pierwsze wydanie znakomitego opracowania znanych pieśni religijnych, takich jak "O matko miłościwa" czy "Ludu, mój ludu" jest już gotowe - zapraszamy do naszej księgarni internetowej oraz do księgarni muzycznych.
Wywiad z Martą Ptaszyńską
Wywiad z Martą Ptaszyńską
2013-06-28
W portalu MeaKultura ukazał się wywiad z tegoroczną jubilatką, kompozytorką reprezentowaną przez nasze wydawnictwo. Marta Ptaszyńska opowiada mi.in. o niedawno prawykonanym "Of time and space", obecności czy też nieobecności muzyki w polskich szkołach, pracy na uniwersytecie w Chicago itd. Polecamy!
Miłość i świat, czyli rozrywkowe oblicze Witolda - piosenki Derwida w Katowicach
Miłość i świat, czyli rozrywkowe oblicze Witolda - piosenki Derwida w Katowicach
2013-06-26
7 lipca, w ramach cyklu Koncertów Promenadowych „Od Bacha do Beatlesów” organizowanych przez CKK, będzie miał miejsce koncert utworów rozrywkowych Witolda Lutosławskiego, które napisał dla Polskiego Radia pod pseudonimem Derwid.
13. Festiwal Ogrody Muzyczne  - Litwo, Ojczyzno moja /Tevyne Lietuva...
13. Festiwal Ogrody Muzyczne - Litwo, Ojczyzno moja /Tevyne Lietuva...
2013-06-26
W tym roku naczelną ideą Festiwalu będą związki polskiej kultury z kulturą Litwy. W sposób szczególny będzie też uświetniona setna rocznica urodzin W. Lutosławskiego – jego utwory zabrzmią podczas pięciu koncertów na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.
Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej
Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej
2013-06-26
Z inicjatywy Huberta Rutkowskiego w dniach 2-5 lipca 2013 roku odbędzie się 1. Niemiecki Konkurs Pianistyczny Muzyki Polskiej w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.
Ogłoszenie wyników Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego
Ogłoszenie wyników Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego w 100-lecie urodzin Witolda Lutosławskiego
2013-06-24
Podczas konferencji prasowej 24.06.2013 w warszawskiej siedzibie PWM zostali ogłoszeni laureaci Konkursu. Zostali nimi: Thomas Simaku (I nagroda), Chris Roe (II nagroda) i Natalya Chepelyuk (III nagroda).
Maestro Antoni Wit w Krakowie
Maestro Antoni Wit w Krakowie
2013-06-20
W najbliższym czasie krakowscy melomani będą mieli kilka okazji, aby uczestniczyć w wydarzeniach, w których udział weźmie maestro Antoni Wit – wieloletni dyrektor Filharmonii Narodowej, a od przyszłego roku dyrygent honorowy Filharmonii Krakowskiej i dyrektor artystyczny Orquesta Sinfónica de Navarra w Pampelunie.
Urodziny Romualda Twardowskiego
Urodziny Romualda Twardowskiego
2013-06-17
Kompozytor związany z PWM Romuald Twardowski, którego zbiorek utworów dziecięcych na fortepian ”Mały wirtuoz” wydaliśmy ostatnio, świętuje dzisiaj urodziny. Będzie on również gościem na imieninach Jana Kochanowskiego, które obchodzimy w ten weekend.
Nowa "Scala" dla nauczycieli gry na skrzypcach i altówce
Nowa "Scala" dla nauczycieli gry na skrzypcach i altówce
2013-06-14
Właśnie ukazał się kolejny numer „Scali – Edukacyjnego Magazynu Muzycznego”. Tym razem kierujemy go do nauczycieli gry na skrzypcach i altówce.
Muzyczne pory roku - Wiosna 2013
Muzyczne pory roku - Wiosna 2013
2013-06-11
17 czerwca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert kameralny, zorganizowany przez warszawski oddział Związku Kompozytorów Polskich. Wstęp wolny.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Fryderyk Chopin GRUDNIOWYM Kompozytorem Miesiąca

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. Nie można zatem zapomnieć o Fryderyku Chopinie, którego wspominamy w grudniu.

„Muzyka z Kraju Chopina” - tutoriale w języku japońskim

Zaczynamy czwarty tydzień kampanii „Muzyka z Kraju Chopina” promującej twórczość fortepianową kompozytorów polskich. 

Dla odbiorców materiałów w języku japońskim jest to druga odsłona projektu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy cykl spotkań edukacyjnych dla nauczycieli fortepianu w Japonii. Dzisiaj zachęcamy do korzystania z nowopowstałych tutoriali online.

Rozdział 11. 2016 – Instytucja kultury – zataczamy koło

PWM przez lata, nawet te najtrudniejsze finansowo, nie rezygnowało ze swoich najważniejszych przedsięwzięć edytorskich, podążając za misją, wręcz testamentem dyrektora Ochlewskiego, który nadał tej oficynie wydawniczej szeroki wymiar narodowy i kulturowy. Wydawnictwo było już bliskie sprywatyzowania. Mimo pokus natury ekonomicznej stale jednak było więcej obaw o to, czy ta szczególna misja PWM-u obroniłaby się przy obcym właścicielu.

Muzyka z Kraju Chopina - premiera tutoriali w języku włoskim

Zaczynamy trzeci tydzień kampanii międzynarodowego projektu "Muzyka z Kraju Chopina", promującego twórczość fortepianową kompozytorów polskich. W ramach projektu przygotowaliśmy tutoriale w pięciu różnych językach. Po materiałach w języku angielskim i francuskim, dzisiaj udostępniamy lekcje w języku włoskim.

Rok muzyki polskiej w szesnastu odsłonach – ANAKLASIS obchodzi pierwsze urodziny

Szesnaście albumów to wynik, którym może poszczycić się marka płytowa ANAKLASIS, powołana do życia przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaledwie rok temu (dokładnie 22 listopada 2019 roku!). Wydawca nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły.

Agata Igras prawykona „II Koncert na flet i orkiestrę” Marty Ptaszyńskiej

Do instytucji przenoszących życie koncertowe do sieci dołącza Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Jedna z zaplanowanych transmisji obejmuje prawykonanie II Koncertu na flet i orkiestrę Marty Ptaszyńskiej – utworu znajdującego się w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. 
 

Premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina

Podczas tegorocznych targów Music China 2020, które są największymi targami muzycznymi na świecie, odbyła się premiera chińskiego wydania dzieł Fryderyka Chopina z serii Wydania Narodowego w wersji studyjnej. W ten sposób Shanghaj Music Publishing House uczciło 210. rocznicę urodzin kompozytora.

XIII Konkurs Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców – znamy laureatów

W ostatnim tygodniu października odbyły się przesłuchania uczestników XIII Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców 2020 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Jury w składzie: Anna Dorota Władyczka, Dariusz Przybylski i Maciej Żółtowski wytypowało zwycięzców poszczególnych kategorii. Przyznano także specjalną nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

„Pieśń polska” - jedna z ostatnich książek Profesora Mieczysława Tomaszewskiego już w sprzedaży!

17 listopada obchodzimy rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych muzykologów polskich – Mieczysława Tomaszewskiego. Z tej okazji Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało dla wszystkich czytelników i melomanów wyjątkowy tom zatytułowany: „Pieśń polska”. Jak pisze w posłowiu sam autor: „nie jest to monografia ani podręcznik czy kompendium historyczne, lecz wybór tekstów, powstałych przy tym na przestrzeni wielu lat”.

„Muzyka z kraju Chopina” – materiały w języku francuskim

Zaczynamy drugi tydzień kampanii „Muzyka z kraju Chopina”. Od dzisiaj udostępniamy materiały dla odbiorców języka francuskiego. ‘Na warsztat’ wzięliśmy kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego, Juliusza Łuciuka, Karola Kurpińskiego, Zbigniewa Bargielskiego oraz – oczywiście – Fryderyka Chopina.