PWM

Szukaj
Zaawansowane
Rzeczpospolita Polska
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2013 »


Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
Parsifal Wagnera - transmisja na żywo z The Metropolitan Opera
2013-02-28
2 marca w KIJÓW.CENTRUM w Krakowie w ramach sezonu operowego transmisji z Metropolitan Opera usłyszymy "Parsifala" Richarda Wagnera, misterium sceniczne w trzech aktach, oparte na motywach legend o Rycerzach Okrągłego Stołu.
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
Spotkanie z Ewą Podleś w radiowej Dwójce
2013-02-27
W ostatni dzień lutego w Programie II Polskiego Radia gościem audycji Anny Skulskiej „Sezon na Dwójkę” będzie Ewa Podleś.
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
Młoda Filharmonia AUKSO - warsztaty orkiestrowe
2013-02-26
W dniach od 19 do 26 kwietnia odbędzie się Młoda Filharmonia AUKSO – tygodniowe warsztaty orkiestrowe, na których młodzi muzycy (w wieku od 16 do 30 lat) mogą podnosić swoje umiejętności wśród wybitnych artystów Orkiestry AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
Najmłodsi melomani w księgarni muzycznej PWM
2013-02-25
20 i 21 lutego księgarnia muzyczna PWM jako Miejsce Przyjazne Maluchom gościła przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola NUTKI.
Fryderyki 2013 - nominacje
Fryderyki 2013 - nominacje
2013-02-25
Wśród nominacji do Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyki 2013 znajduje się wiele płyt z polską muzyką dawną i współczesną.
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
Sześć nominacji do Fryderyków 2013 dla Pawła Łukaszewskiego
2013-02-25
Do Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2013 nominowany został Paweł Łukaszewski w kategorii Artysta Roku - Muzyka Poważna. To nie jedyna nominacja dla kompozytora - łącznie zdobył ich aż sześć.
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
IX Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego
2013-02-20
Dziś 20 lutego 2013 r. o godz. 19:30 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się koncert inauguracyjny odbywającego się w dniach 21-26 lutego IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego.
Projekt mUltimate Chopin
Projekt mUltimate Chopin
2013-02-20
Już za niecałe dwa tygodnie, 1 marca, ruszy portal mUltimate Chopin, poświęcony wszystkim dostępnym źródłom Chopinowskim. Umożliwi on m.in. przeglądanie, analizowanie i porównywanie zdigitalizowanych źródeł.
Sukces koncertu prawykonań
Sukces koncertu prawykonań "Muzyczne obrazy"
2013-02-19
Z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się niedzielny koncert prawykonań „Muzyczne obrazy” w Poznaniu, na którym orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal dokonała prawykonania aż sześciu nowych kompozycji z katalogu PWM.
Muzyka filmowa w naszej księgarni
Muzyka filmowa w naszej księgarni
2013-02-19
Już 24 lutego w Dolby Theatre po raz 85. odbędzie się ceremonia wręczenia Oscarów. Miłośnikom kina, którzy zapewne wśród pięciu nominowanych kompozytorów mają swoich faworytów, polecamy nuty muzyki filmowej w naszej księgarni.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Paweł Malinowski nowym kompozytorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Malinowski dołączył do grona kompozytorów reprezentowanych przez naszą Oficynę. Jego utwory były i są wykonywane m.in. przez członków The London Philharmonic Orchestra. W swojej twórczości, młody kompozytor poszukuje kruchych i wrażliwych dźwięków, jednocześnie eksplorując muzyczną przeszłość.

Matematyczność w muzyce. 36. Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów

Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów promuje i prezentuje współczesną, profesjonalną twórczość kompozytorów krakowskich od klasyków i generacji profesorów, poprzez kompozytorów średniego i młodego pokolenia oraz studentów kompozycji. W programie tegorocznej odsłony zabrzmią utwory m.in. kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Festiwal rusza już 20 kwietnia.

Biblia tańca powraca. Kultowy podręcznik Ireny Turskiej na nowo

Jak tańczono w starożytnych Chinach? Czym jest gawot? Kiedy powstał profesjonalny balet? Krótki zarys historii tańca i baletu Ireny Turskiej to odpowiedź na setki pytań. To także lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika Terpsychory. Polskie Wydawnictwo Muzyczne przedstawia nową, zaktualizowaną edycję książki, która od 1962 roku wychowała całe pokolenia historyków tańca, choreografów i tancerzy.

Instrument miesiąca: klawesynowe rekomendacje Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz

Klawesyn w naturze swej ma blask i czystość, jakich próżno by szukać w innych instrumentach – mawiał François Couperin. Jego intrygujący, wyrazisty i rozwibrowany dźwięk wciąż inspiruje kompozytorów i daje instrumentowi nowe życie w muzyce XX i XXI wieku. Oto 5 publikacji wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne, po które warto sięgnąć według Aleksandry Gajeckiej-Antosiewicz – klawesynistki i pianistki, specjalizującej się w interpretacji muzyki nowej.

Kto napisał „Poloneza Ogińskiego”? Odpowiedź nie jest oczywista

Wzruszająca melodia, chwytliwy tytuł, a do tego legenda o cierpieniu kompozytora opuszczającego kraj pod przymusem. Polonez a-moll Pożegnanie Ojczyzny, potocznie zwany też Polonezem Ogińskiego, to jeden z najsłynniejszych utworów w historii polskiej muzyki. Najnowsze badania muzykologiczne sugerują jednak, że autorem tej kompozycji najprawdopodobniej wcale nie był Ogiński...

Jak brzmi muzyka najnowsza? Premiery w Krakowie i we Wrocławiu

Spośród różnorodnych czynników, które kształtują muzykę najnowszą, można wskazać indywidualne doświadczenia i perspektywy jej twórców, współczesne wydarzenia społeczne czy dziedzictwo kulturowe, niekoniecznie rodzime.

Księgarnia PWM 29 marca 2024 czynna w godzinach 10:00-16:00.

Informujemy, że księgarnia PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie w dniu 29 marca 2024 czynna będzie w godzinach 10:00-16:00. Życzymy spokojnych Świąt Wielkiej Nocy i zapraszamy na zakupy do księgarni stacjonarnej już 2 kwietnia.

Śpiewajmy razem! Muzyczne spotkanie seniorów w Krakowie

Wieczór wokół tradycji wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich pieśni – w teorii
i w praktyce. Już 16 kwietnia o g. 18.00 w Klubie Akademickim ARKA odbędzie się spotkanie pod hasłem „Śpiewajmy razem!”. W programie prelekcja, lekcja śpiewania i koncert krakowskich chórów seniorów. Wstęp wolny.

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej

Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.
 

Instrument miesiąca: harfowe rekomendacje Agnieszki Kaczmarek-Bialic

Jeżeli właśnie rozpoczynasz przygodę z harfą, to warto, byś zapoznała lub zapoznał się z publikacjami wydanymi przez naszą Oficynę. Znajdziesz wśród nich nie tylko atrakcyjny materiał dydaktyczny, ale także barwnie ilustrowane miniaturki, gwarantujące radość z gry na harfie.

 

Agnieszka Kaczmarek-Bialic, harfistka koncertująca jako solistka i kameralistka zarówno w Polsce, jak i za granicą, przygotowała rekomendacje pięciu swoich ulubionych publikacji przeznaczonych na ten instrument. Artystka zdradza również historie, które kryją się za wskazanymi utworami. Która postać z japońskiej gry wideo i filmu anime stała się inspiracją do skomponowania utworu na harfę? Czy Witold Lutosławski potrafił komponować z myślą o „niebiańskim instrumencie”? Kto poprosił Janinę Garścię o nowe kompozycje dla siebie i swojego brata?