PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2014 »


Letnie zapowiedzi wydawnicze
Letnie zapowiedzi wydawnicze
2014-07-21

Już wkrótce nakładem PWM ukaże się kilka długo oczekiwanych nowości wydawniczych.

17 lipca - 82. rocznica urodzin Wojciecha Kilara
17 lipca - 82. rocznica urodzin Wojciecha Kilara
2014-07-17

82 lata temu urodził się Wojciech Kilar, znakomity kompozytor i przyjaciel Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Agata Zubel z nagrodą Związku Kompozytorów Polskich
Agata Zubel z nagrodą Związku Kompozytorów Polskich
2014-07-17

Agata Zubel dołączyła do grona laureatów nagrody Związku Kompozytorów Polskich. To owocny rok dla kompozytorki – w kwietniu została uhonorowana nagrodą Polonica Nova.

Muzyka Marty Ptaszyńskiej na X Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym
Muzyka Marty Ptaszyńskiej na X Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym
2014-07-16

W dniach 14-25 lipca w Krakowie odbywa się X Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny "Źródła i Inspiracje”. Na koncercie finałowym można będzie usłyszeć m.in. kompozycję Marty Ptaszyńskiej „Siderals” na dwa kwintety perkusyjne i projekcję świetlną. 

Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014
Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014
2014-07-16

Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 września 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z późniejszymi zm.) zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem. 

"Górecki. Portret w pamięci" najlepszą książką na lato
2014-07-03

Miło nam poinformować, że książka „Górecki. Portret w pamięci” zdobyła w plebiscycie „Najlepsza książka na lato” organizowanym przez serwis Granice.pl nagrodę jury w kategorii „biografie, wspomnienia”.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.