PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Lipiec 2014 »


Letnie zapowiedzi wydawnicze
Letnie zapowiedzi wydawnicze
2014-07-21

Już wkrótce nakładem PWM ukaże się kilka długo oczekiwanych nowości wydawniczych.

17 lipca - 82. rocznica urodzin Wojciecha Kilara
17 lipca - 82. rocznica urodzin Wojciecha Kilara
2014-07-17

82 lata temu urodził się Wojciech Kilar, znakomity kompozytor i przyjaciel Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Agata Zubel z nagrodą Związku Kompozytorów Polskich
Agata Zubel z nagrodą Związku Kompozytorów Polskich
2014-07-17

Agata Zubel dołączyła do grona laureatów nagrody Związku Kompozytorów Polskich. To owocny rok dla kompozytorki – w kwietniu została uhonorowana nagrodą Polonica Nova.

Muzyka Marty Ptaszyńskiej na X Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym
Muzyka Marty Ptaszyńskiej na X Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym
2014-07-16

W dniach 14-25 lipca w Krakowie odbywa się X Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny "Źródła i Inspiracje”. Na koncercie finałowym można będzie usłyszeć m.in. kompozycję Marty Ptaszyńskiej „Siderals” na dwa kwintety perkusyjne i projekcję świetlną. 

Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014
Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014
2014-07-16

Rada Nadzorcza Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA w Krakowie działając na podstawie Zarządzenia nr 34 Ministra Skarbu Państwa z dnia 29 września 2008 r. w sprawie zasad i trybu wyboru biegłych rewidentów do badania sprawozdań finansowych spółek z udziałem Skarbu Państwa (z późniejszymi zm.) zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2014 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem. 

"Górecki. Portret w pamięci" najlepszą książką na lato
2014-07-03

Miło nam poinformować, że książka „Górecki. Portret w pamięci” zdobyła w plebiscycie „Najlepsza książka na lato” organizowanym przez serwis Granice.pl nagrodę jury w kategorii „biografie, wspomnienia”.

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!