PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2014 »


Festiwal Musica Polonica Nova
Festiwal Musica Polonica Nova
2014-03-31

W dniach 4-12 kwietnia we Wrocławiu odbywać się będzie 29. Musica Polonica Nova, festiwal będący prawdziwym świętem polskiej muzyki współczesnej. Na koncertach zabrzmią utwory m.in. Agaty Zubel, Pawła Mykietyna, Aleksandra Nowaka, Wojciecha Kilara i Tadeusza Wieleckiego.

Srebrny Kluczyk dla Sławomira Kupczaka
Srebrny Kluczyk dla Sławomira Kupczaka
2014-03-31

Srebrny Kluczyk – nagrodę Kapituły i Nowin Jeleniogórskich - otrzymał w tym roku Sławomir Kupczak za „za osiągnięcia twórcze i edukacyjne oraz kreowanie muzyki, która łączy i uszlachetnia”.

Festiwal
Festiwal "KRoki" i promocja "Terpsychory w tenisówkach" Sally Banes
2014-03-31

W dniach 22-30 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, w ramach którego zaprezentowane zostanie polskie tłumaczenie fundamentalnej książki z dziedziny tańca współczesnego „Terpsychora w tenisówkach” Sally Banes.

Książka na wiosnę? Może
Książka na wiosnę? Może "Lutosławski. Skrywany wulkan"
2014-03-27

Książka „Lutosławski. Skrywany wulkan” Aleksandra Laskowskiego została nominowana przez Internautów i Jury do kolejnego etapu plebiscytu na „Najlepszą książkę na wiosnę". 

Nominacje do Gwarancji Kultury 2014
Nominacje do Gwarancji Kultury 2014
2014-03-27

TVP Kultura ogłosiła nominowanych do tegorocznej nagrody „Gwarancje kultury”. W kategorii „muzyka poważna” są to: Apollon Musagete Quartett, Mariusz Kwiecień i Motion Trio.

Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi
Wystawa poświęcona Oskarowi Kolbergowi
2014-03-24

W związku z obchodami Roku Oskara Kolberga Instytut Muzyki i Tańca przygotował wystawę poświęconą wybitnemu etnografowi i folkloryście na 2,3 i 4 piętrze budynku należącego do PWM przy ul. Fredry 8 w Warszawie. 

21-25 marca - Poznańska Wiosna Muzyczna
21-25 marca - Poznańska Wiosna Muzyczna
2014-03-20

W dniach 21-25 marca w Poznaniu odbędzie się 43. Międzynarodowy festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”. W tym roku w programie znalazły się utwory m.in. Wojciecha Kilara, Andrzeja Koszewskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Aleksandra Nowaka, Witolda Szalonka, Kazimierza Serockiego, Jana Astriaba czy Tadeusza Wieleckiego.

Konkurs mYear oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
Konkurs mYear oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
2014-03-19

Podczas Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear we Wrocławiu Katarzyna Broj (PSM I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Koninie) zaprezentowała lekcję „Od Epitafium Witolda Lutosławskiego do komórkowego ronda”. Wykorzystując początek utworu polskiego kompozytora jako refren (zapis poniżej), podczas zajęć nagrano rondo za pomocą dźwięków telefonów komórkowych jako kupletów.

Utwory Witolda Lutosławskiego na naszym kanale na YouTube
Utwory Witolda Lutosławskiego na naszym kanale na YouTube
2014-03-05
Na naszym kanale na YouTube można wysłuchać 10 pieśni ludowych na tematy żołnierskie Witolda Lutosławskiego w wykonaniu zespołu pro MODERN.
3 marca - rocznica urodzin Kazimierza Serockiego
3 marca - rocznica urodzin Kazimierza Serockiego
2014-03-04
Wczoraj minęła 92. rocznica urodzin Kazimierza Serockiego. W jego dorobku najważniejszą pozycję stanowią utwory orkiestrowe, w tym także z udziałem instrumentów solowych, jak fortepian, organy, czy flet. Istotnym nurtem odzwierciedlającym jego zainteresowania twórcze są cykle pieśni do tekstów współczesnych poetów polskich.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.