PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2014 »


Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
2014-04-29

8 maja w ramach XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego zaprezentowany zostanie spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego.

Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
2014-04-28

21 kwietnia w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, odbyło się światowe prawykonanie Kyrie op. 83 Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór od 28 kwietnia jest dostępny w portalu NINATEKA.PL.

Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
2014-04-28

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza w maju na następujące koncerty:

Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
2014-04-28

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo: Pracownika Działu Zarządzania Prawami.

Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
2014-04-28

Opera Krakowska serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat na spektakle edukacyjno-muzyczne ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem! Profesor na prośbę Dyrektora Opery pomaga w rozwiązywaniu nietypowych kłopotów operowego świata. 

Program Festiwalu Muzyki Polskiej
Program Festiwalu Muzyki Polskiej
2014-04-28

W dniach 4-20 lipca w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, na której usłyszymy utwory m.in. Pawła Mykietyna, Andrzeja Panufnika, Karola Szymanowskiego, Romana Statkowskiego. Przedostatniego dnia festiwalu z recitalem pieśni Chopina, Karłowicza i Szymanowskiego wystąpi Ewa Podleś.

Spektakl
Spektakl "action/CONTRaction/REaction" oraz spotkanie z Jadwigą Majewską
2014-04-28

Już dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza prezentacja WPT - Warszawski Teatr Tańca pokaże spektakl „action/CONTRaction/REaction”, a rozmowę po spektaklu poprowadzi Jadwiga Majewska, tłumaczka książki „Terpsychora w tenisówkach”.

Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
2014-04-25

Wczorajsza gala Fryderyków przyniosła rozstrzygnięcia w kategoriach związanych z muzyką poważną – doceniona została m.in. muzyka Wojciecha Kilara, Piotra Mossa, Mariana Borkowskiego.

Festiwal Wawel Tango
Festiwal Wawel Tango
2014-04-24

Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego „Wawel Tango” to największy festiwal tanga w Polsce. To wielkie święto kultury tanga, organizowane przez Fundację Tango Argentino pod egidą ambasady Argentyny, w 2014 roku we współpracy z Instytutem Cervantesa, Filharmonią Krakowską, domami kultury, kafejkami, kawiarenkami klubami, ważnymi miejscami, które tworzą przestrzeń miejską.

Promocja religijnej muzyki chóralnej
Promocja religijnej muzyki chóralnej
2014-04-24

Od dzisiaj do 30 kwietnia włącznie każdy, kto kupi w naszym sklepie internetowym 4 komplety partytur chóralnych, otrzyma płytę „Próg nadziei – w hołdzie Janowi Pawłowi II” za darmo.

Najczęściej czytane:

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu. 
 

Tadeusz Wielecki grudniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. Ostatni miesiąc roku to zwrot w kierunku muzyki wykraczającej poza dźwięki ku multimediom, angażowaniu przestrzeni w utworach i performance’owi, a także spojrzenie na twórczość Tadeusza Wieleckiego.
 

Startuje III Wirtualna Akademia Smyczkowa

Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz partnerzy wydarzenia: Katedra Instrumentów Smyczkowych i Gitary AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu zapraszają do udziału w III Wirtualnej Akademii Smyczkowej – konferencji w formule online. Polskie Wydawnictwo Muzycznej jest partnerem wydarzenia.

#Powtórkazmuzyki 11. Konstruktywizm

Przedostatni z naszych kalendarzowych wpisów w 2021 roku poświęcamy konstruktywizmowi. Na czym polega i gdzie na polskim podwórku muzycznym można go najlepiej usłyszeć?
 

Fantastyczne (i nie tylko) grudniowe prawykonania

To był rok ważnych postaci: oprócz Stanisława Lema, którego twórczość była inspiracją dla wielu współczesnych kompozytorów, jubileusz 60-lecia pracy artystycznej obchodził Zygmunt Krauze. W grudniu powrócimy jeszcze do obu tych wybitnych osobistości podczas koncertów. Przed nami prawykonanie Trenu Zygmunta Krauzego oraz inspirowanego twórczością Lema Koncertu fortepianowego Pawła Hendricha, ale też utworów Pawła Łukaszewskiego i Krzysztofa Wołka.
 

Cracow Duo: koncert na 20. urodziny zespołu

Muzyka potrafi połączyć na lata. Wiedzą o tym Jan Kalinowski i Marek Szlezer, którzy od 20 lat współtworzą Cracow Duo – jeden z najaktywniejszych zespołów promujących na świecie polską muzykę. Artyści zapraszają do wspólnego świętowania jubileuszu podczas koncertu 4 grudnia w Auli Florianka w Krakowie. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny

„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie
i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej
z najwyższej półki.

PWM z Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego

Samorząd województwa małopolskiego jak co roku docenił tych, którzy swoją pracą i pasją zmieniają Małopolskę na lepsze. Uroczyste wręczenie nagród i medali zasłużonym dla lokalnej społeczności odbyło się w Filharmonii Krakowskiej 19 listopada. Z dumą informujemy o uhonorowaniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Brązowym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego!
 

91. urodziny Jerzego Artysza

18 listopada obchodzimy 91. urodziny wybitnego pedagoga i śpiewaka - Jerzego Artysza. Naszemu wspaniałemu Barytonowi składamy najlepsze życzenia!