PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2014 »


Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
2014-04-29

8 maja w ramach XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego zaprezentowany zostanie spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego.

Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
2014-04-28

21 kwietnia w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, odbyło się światowe prawykonanie Kyrie op. 83 Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór od 28 kwietnia jest dostępny w portalu NINATEKA.PL.

Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
2014-04-28

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza w maju na następujące koncerty:

Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
2014-04-28

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo: Pracownika Działu Zarządzania Prawami.

Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
2014-04-28

Opera Krakowska serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat na spektakle edukacyjno-muzyczne ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem! Profesor na prośbę Dyrektora Opery pomaga w rozwiązywaniu nietypowych kłopotów operowego świata. 

Program Festiwalu Muzyki Polskiej
Program Festiwalu Muzyki Polskiej
2014-04-28

W dniach 4-20 lipca w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, na której usłyszymy utwory m.in. Pawła Mykietyna, Andrzeja Panufnika, Karola Szymanowskiego, Romana Statkowskiego. Przedostatniego dnia festiwalu z recitalem pieśni Chopina, Karłowicza i Szymanowskiego wystąpi Ewa Podleś.

Spektakl
Spektakl "action/CONTRaction/REaction" oraz spotkanie z Jadwigą Majewską
2014-04-28

Już dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza prezentacja WPT - Warszawski Teatr Tańca pokaże spektakl „action/CONTRaction/REaction”, a rozmowę po spektaklu poprowadzi Jadwiga Majewska, tłumaczka książki „Terpsychora w tenisówkach”.

Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
2014-04-25

Wczorajsza gala Fryderyków przyniosła rozstrzygnięcia w kategoriach związanych z muzyką poważną – doceniona została m.in. muzyka Wojciecha Kilara, Piotra Mossa, Mariana Borkowskiego.

Festiwal Wawel Tango
Festiwal Wawel Tango
2014-04-24

Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego „Wawel Tango” to największy festiwal tanga w Polsce. To wielkie święto kultury tanga, organizowane przez Fundację Tango Argentino pod egidą ambasady Argentyny, w 2014 roku we współpracy z Instytutem Cervantesa, Filharmonią Krakowską, domami kultury, kafejkami, kawiarenkami klubami, ważnymi miejscami, które tworzą przestrzeń miejską.

Promocja religijnej muzyki chóralnej
Promocja religijnej muzyki chóralnej
2014-04-24

Od dzisiaj do 30 kwietnia włącznie każdy, kto kupi w naszym sklepie internetowym 4 komplety partytur chóralnych, otrzyma płytę „Próg nadziei – w hołdzie Janowi Pawłowi II” za darmo.

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.