PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2014 »


Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale na XXI Bydgoskim Festiwalu Operowym
2014-04-29

8 maja w ramach XXI Bydgoskiego Festiwalu Operowego zaprezentowany zostanie spektakl „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do libretta Wojciecha Bogusławskiego.

Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego do wysłuchania w NINATECE
2014-04-28

21 kwietnia w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, odbyło się światowe prawykonanie Kyrie op. 83 Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór od 28 kwietnia jest dostępny w portalu NINATEKA.PL.

Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
Majowe koncerty w Filharmonii Krakowskiej
2014-04-28

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zaprasza w maju na następujące koncerty:

Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
Oferta pracy - Pracownik Działu Zarządzania Prawami
2014-04-28

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo: Pracownika Działu Zarządzania Prawami.

Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
Profesor Wiolinek - spektakle edukacyjno-muzyczne w Operze Krakowskiej
2014-04-28

Opera Krakowska serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 4 do 9 lat na spektakle edukacyjno-muzyczne ze zwariowanym Profesorem Wiolinkiem! Profesor na prośbę Dyrektora Opery pomaga w rozwiązywaniu nietypowych kłopotów operowego świata. 

Program Festiwalu Muzyki Polskiej
Program Festiwalu Muzyki Polskiej
2014-04-28

W dniach 4-20 lipca w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Muzyki Polskiej, na której usłyszymy utwory m.in. Pawła Mykietyna, Andrzeja Panufnika, Karola Szymanowskiego, Romana Statkowskiego. Przedostatniego dnia festiwalu z recitalem pieśni Chopina, Karłowicza i Szymanowskiego wystąpi Ewa Podleś.

Spektakl
Spektakl "action/CONTRaction/REaction" oraz spotkanie z Jadwigą Majewską
2014-04-28

Już dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się pierwsza prezentacja WPT - Warszawski Teatr Tańca pokaże spektakl „action/CONTRaction/REaction”, a rozmowę po spektaklu poprowadzi Jadwiga Majewska, tłumaczka książki „Terpsychora w tenisówkach”.

Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
Fryderyki 2014 dla Mariana Borkowskiego, Piotra Mossa, Rafała Blechacza i Piotra Beczały
2014-04-25

Wczorajsza gala Fryderyków przyniosła rozstrzygnięcia w kategoriach związanych z muzyką poważną – doceniona została m.in. muzyka Wojciecha Kilara, Piotra Mossa, Mariana Borkowskiego.

Festiwal Wawel Tango
Festiwal Wawel Tango
2014-04-24

Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego „Wawel Tango” to największy festiwal tanga w Polsce. To wielkie święto kultury tanga, organizowane przez Fundację Tango Argentino pod egidą ambasady Argentyny, w 2014 roku we współpracy z Instytutem Cervantesa, Filharmonią Krakowską, domami kultury, kafejkami, kawiarenkami klubami, ważnymi miejscami, które tworzą przestrzeń miejską.

Promocja religijnej muzyki chóralnej
Promocja religijnej muzyki chóralnej
2014-04-24

Od dzisiaj do 30 kwietnia włącznie każdy, kto kupi w naszym sklepie internetowym 4 komplety partytur chóralnych, otrzyma płytę „Próg nadziei – w hołdzie Janowi Pawłowi II” za darmo.

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!