PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2014 »


Pożegnanie prof. Jana Ekiera
Pożegnanie prof. Jana Ekiera
2014-08-26

Wczoraj w Kościele na Saskiej Kępie odbył się pogrzeb prof. Jana Ekiera. Profesor spoczął na Cmentarzu Powązkowskim. 

Współpraca z Motion Trio
Współpraca z Motion Trio
2014-08-26

Z radością informujemy, że 20 sierpnia w siedzibie PWM w Krakowie podpisana została umowa z Januszem Wojtarowiczem (Motion Trio) dotycząca przygotowania opracowań na trio akordeonowe utworów Lutosławskiego, Bacewicz, Kilara i Góreckiego.

Festiwal Muzyki Filmowej z muzyką Kilara i Zielińskiego
Festiwal Muzyki Filmowej z muzyką Kilara i Zielińskiego
2014-08-20

W dniach 25-28 września w Krakowie odbędzie się po raz siódmy Festiwal Muzyki Filmowej, którego partnerem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Prof. Jan Ekier w oczach swoich uczniów
Prof. Jan Ekier w oczach swoich uczniów
2014-08-18

Zmarły 15 sierpnia prof. Jan Ekier był wybitnym znawcą twórczości Chopina, ale również nieprzeciętnym pedagogiem, spod którego skrzydeł wyszli wybitni artyści i muzykolodzy.

Dzień Edukacji Muzycznej
Dzień Edukacji Muzycznej
2014-08-12

Wracamy do organizowania Dnia Edukacji Muzycznej. W tym roku spotykamy się 7 października w ZPSM w Katowicach, na ul. Ułańskiej 7B. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli-instrumentalistów ze szkół muzycznych z całej Polski.

Dla fachowców i nie tylko
Dla fachowców i nie tylko
2014-08-11

Recenzja nowego Przewodnika po muzyce fortepianowej wydanego w maju 2014 przez PWM została opublikowana na łamach Rzeczpospopiltej.

Urodziny księgarni PWM
Urodziny księgarni PWM
2014-08-08

Z okazji urodzin księgarni firmowej PWM w Krakowie  oferujemy atrakcyjne rabaty. Zapraszamy serdecznie.

Dokumentalny film o Agacie Zubel
Dokumentalny film o Agacie Zubel
2014-08-08

W dniach 9 oraz 13 sierpnia w TVP KULTURA zostanie wyświetlony dokumentalny film GiNoNeWaMo poświęcony Agacie Zubel.

Chór Polskiego Radia w Edynburgu
Chór Polskiego Radia w Edynburgu
2014-08-08

Chór Polskiego Radia 18 sierpnia wystąpi przed publicznością zgromadzoną w Greyfriars Kirk w Edynburgu.

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: kim jest Zbigniew Bargielski?

Dziś swoje 85. urodziny obchodzi Zbigniew Bargielski – twórca, którego działalność przybliżamy w ramach styczniowej edycji akcji Kompozytor miesiąca. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia, a odbiorcom przybliżamy ciekawostki na temat jego muzyki.
 

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu.