PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2014 »


Pożegnanie prof. Jana Ekiera
Pożegnanie prof. Jana Ekiera
2014-08-26

Wczoraj w Kościele na Saskiej Kępie odbył się pogrzeb prof. Jana Ekiera. Profesor spoczął na Cmentarzu Powązkowskim. 

Współpraca z Motion Trio
Współpraca z Motion Trio
2014-08-26

Z radością informujemy, że 20 sierpnia w siedzibie PWM w Krakowie podpisana została umowa z Januszem Wojtarowiczem (Motion Trio) dotycząca przygotowania opracowań na trio akordeonowe utworów Lutosławskiego, Bacewicz, Kilara i Góreckiego.

Festiwal Muzyki Filmowej z muzyką Kilara i Zielińskiego
Festiwal Muzyki Filmowej z muzyką Kilara i Zielińskiego
2014-08-20

W dniach 25-28 września w Krakowie odbędzie się po raz siódmy Festiwal Muzyki Filmowej, którego partnerem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Prof. Jan Ekier w oczach swoich uczniów
Prof. Jan Ekier w oczach swoich uczniów
2014-08-18

Zmarły 15 sierpnia prof. Jan Ekier był wybitnym znawcą twórczości Chopina, ale również nieprzeciętnym pedagogiem, spod którego skrzydeł wyszli wybitni artyści i muzykolodzy.

Dzień Edukacji Muzycznej
Dzień Edukacji Muzycznej
2014-08-12

Wracamy do organizowania Dnia Edukacji Muzycznej. W tym roku spotykamy się 7 października w ZPSM w Katowicach, na ul. Ułańskiej 7B. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli-instrumentalistów ze szkół muzycznych z całej Polski.

Dla fachowców i nie tylko
Dla fachowców i nie tylko
2014-08-11

Recenzja nowego Przewodnika po muzyce fortepianowej wydanego w maju 2014 przez PWM została opublikowana na łamach Rzeczpospopiltej.

Urodziny księgarni PWM
Urodziny księgarni PWM
2014-08-08

Z okazji urodzin księgarni firmowej PWM w Krakowie  oferujemy atrakcyjne rabaty. Zapraszamy serdecznie.

Dokumentalny film o Agacie Zubel
Dokumentalny film o Agacie Zubel
2014-08-08

W dniach 9 oraz 13 sierpnia w TVP KULTURA zostanie wyświetlony dokumentalny film GiNoNeWaMo poświęcony Agacie Zubel.

Chór Polskiego Radia w Edynburgu
Chór Polskiego Radia w Edynburgu
2014-08-08

Chór Polskiego Radia 18 sierpnia wystąpi przed publicznością zgromadzoną w Greyfriars Kirk w Edynburgu.

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!