PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2014 »


PWM na Targach Książki w Warszawie
PWM na Targach Książki w Warszawie
2014-05-20

W dniach 22-25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz piąty odbywać się będą Targi Książki. Będziemy na nich również i my – wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zaprezentujemy nowości wydawnicze. Na wizytujących czeka wiele atrakcyjnych promocji oraz spotkanie z Julią Hartwig i Aleksandrem Laskowskim!

Przewodnik operowy Józefa Kańskiego - spotkanie promocyjne (fotorelacja)
Przewodnik operowy Józefa Kańskiego - spotkanie promocyjne (fotorelacja)
2014-05-20

Dużym zainteresowaniem wśród miłosników opery cieszyło się, zorganizowane w ramach Nocy Muzeów, spotkanie z Józefem Kańskim w Białymstoku, na którym zaprezentowane zostało nowe, poszerzone o 30 dodatkowych oper, wydanie „Przewodnika operowego” - pozycji wydawniczej kultowej wśród melomanów.

Nowości wydawnicze PWM w Telewizji Katowice
Nowości wydawnicze PWM w Telewizji Katowice
2014-05-20

W dzisiejszym „Poranku z TVP Katowice” gościem Violetty Rotter-Kozery była Sylwia Religa, dyrektor Działu Handlu PWM, która opowiedziała o dwóch nowościach wydawniczych PWM – o nowym wydaniu „Przewodnika operowego” Józefa Kańskiego oraz o „Przewodniku po muzyce fortepianowej” Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.

5-14 września 49. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
5-14 września 49. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
2014-05-20

Od 5 do 14 września 2014 roku po raz 49 uwaga muzycznego świata skupi się na Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, który przyciągnie do Wrocławia i kilkunastu miast Dolnego Śląska artystów największego formatu. Już drugi raz autorem koncepcji festiwalu jest wybitny włoski dyrygent i instrumentalista, Giovanni Antonini, który poprowadzi słuchaczy muzyczną drogą „Z ciemności w światło”.

Spotkanie z Jadwigą Majewską w Lublinie
Spotkanie z Jadwigą Majewską w Lublinie
2014-05-14

14 maja o godz. 17.30 w Szklarni w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się spotkanie z Jadwiga Majewską, autorką książek "Świadomość ruchu”, „My Taniec. Antologia polskiej krytyki tańca po 1989" oraz tłumaczką książki Sally Banes „Terpsychora w tenisówkach”. 

Promocja nowego wydania
Promocja nowego wydania "Przewodnika operowego" Józefa Kańskiego
2014-05-14

17 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się uroczysta promocja jedenastego wydania „Przewodnika operowego” autorstwa wybitnego krytyka muzycznego Józefa Kańskiego. W prezentacji weźmie udział autor, który podpisze swoje książki. 

30-lecie Sinfonii Varsovii - koncert jubileuszowy
30-lecie Sinfonii Varsovii - koncert jubileuszowy
2014-05-12

Z okazji jubileuszu 30-lecia, Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła w niedzielę 11 maja z uroczystym koncertem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Orkiestrę poprowadził znakomity skrzypek i dyrygent Andres Mustonen.

II Konwencja Muzyki Polskiej
II Konwencja Muzyki Polskiej
2014-05-12

W dniach 12-14 maja w Warszawie odbywa się II Konwencja Muzyki Polskiej, celem której jest ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego i dyskusja na temat różnych dziedzin muzyki i infrastruktury polskiej kultury muzycznej, postawienie diagnozy i formułowanie strategii zmian.

Studencka premiera
Studencka premiera "Wesela Figara" W. A. Mozarta
2014-05-12

22 maja o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl dyplomowy „Wesele Figara” W. A. Mozarta w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W spektaklu w inscenizacji Laco Adamika, który znają już Państwo z naszego repertuaru, wystąpią dyplomanci Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Solistom będą towarzyszyły zespoły Chóru i Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją cenionego dyrygenta i pedagoga, prorektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Rafała Jacka Delekty. 

Koncert
Koncert "Tadeusz Paciorkiewicz in memoriam" w Sierpcu
2014-05-07

11 maja w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu odbędzie się koncert polskiej muzyki, który wykona Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.