PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Maj 2014 »


PWM na Targach Książki w Warszawie
PWM na Targach Książki w Warszawie
2014-05-20

W dniach 22-25 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz piąty odbywać się będą Targi Książki. Będziemy na nich również i my – wraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina zaprezentujemy nowości wydawnicze. Na wizytujących czeka wiele atrakcyjnych promocji oraz spotkanie z Julią Hartwig i Aleksandrem Laskowskim!

Przewodnik operowy Józefa Kańskiego - spotkanie promocyjne (fotorelacja)
Przewodnik operowy Józefa Kańskiego - spotkanie promocyjne (fotorelacja)
2014-05-20

Dużym zainteresowaniem wśród miłosników opery cieszyło się, zorganizowane w ramach Nocy Muzeów, spotkanie z Józefem Kańskim w Białymstoku, na którym zaprezentowane zostało nowe, poszerzone o 30 dodatkowych oper, wydanie „Przewodnika operowego” - pozycji wydawniczej kultowej wśród melomanów.

Nowości wydawnicze PWM w Telewizji Katowice
Nowości wydawnicze PWM w Telewizji Katowice
2014-05-20

W dzisiejszym „Poranku z TVP Katowice” gościem Violetty Rotter-Kozery była Sylwia Religa, dyrektor Działu Handlu PWM, która opowiedziała o dwóch nowościach wydawniczych PWM – o nowym wydaniu „Przewodnika operowego” Józefa Kańskiego oraz o „Przewodniku po muzyce fortepianowej” Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.

5-14 września 49. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
5-14 września 49. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
2014-05-20

Od 5 do 14 września 2014 roku po raz 49 uwaga muzycznego świata skupi się na Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans, który przyciągnie do Wrocławia i kilkunastu miast Dolnego Śląska artystów największego formatu. Już drugi raz autorem koncepcji festiwalu jest wybitny włoski dyrygent i instrumentalista, Giovanni Antonini, który poprowadzi słuchaczy muzyczną drogą „Z ciemności w światło”.

Spotkanie z Jadwigą Majewską w Lublinie
Spotkanie z Jadwigą Majewską w Lublinie
2014-05-14

14 maja o godz. 17.30 w Szklarni w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się spotkanie z Jadwiga Majewską, autorką książek "Świadomość ruchu”, „My Taniec. Antologia polskiej krytyki tańca po 1989" oraz tłumaczką książki Sally Banes „Terpsychora w tenisówkach”. 

Promocja nowego wydania
Promocja nowego wydania "Przewodnika operowego" Józefa Kańskiego
2014-05-14

17 maja w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się uroczysta promocja jedenastego wydania „Przewodnika operowego” autorstwa wybitnego krytyka muzycznego Józefa Kańskiego. W prezentacji weźmie udział autor, który podpisze swoje książki. 

30-lecie Sinfonii Varsovii - koncert jubileuszowy
30-lecie Sinfonii Varsovii - koncert jubileuszowy
2014-05-12

Z okazji jubileuszu 30-lecia, Orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła w niedzielę 11 maja z uroczystym koncertem w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Orkiestrę poprowadził znakomity skrzypek i dyrygent Andres Mustonen.

II Konwencja Muzyki Polskiej
II Konwencja Muzyki Polskiej
2014-05-12

W dniach 12-14 maja w Warszawie odbywa się II Konwencja Muzyki Polskiej, celem której jest ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli środowiska muzycznego i dyskusja na temat różnych dziedzin muzyki i infrastruktury polskiej kultury muzycznej, postawienie diagnozy i formułowanie strategii zmian.

Studencka premiera
Studencka premiera "Wesela Figara" W. A. Mozarta
2014-05-12

22 maja o godz. 11.00 zapraszamy na spektakl dyplomowy „Wesele Figara” W. A. Mozarta w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W spektaklu w inscenizacji Laco Adamika, który znają już Państwo z naszego repertuaru, wystąpią dyplomanci Wydziału Wokalno-Aktorskiego. Solistom będą towarzyszyły zespoły Chóru i Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją cenionego dyrygenta i pedagoga, prorektora Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Rafała Jacka Delekty. 

Koncert
Koncert "Tadeusz Paciorkiewicz in memoriam" w Sierpcu
2014-05-07

11 maja w ramach II Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza w Sierpcu odbędzie się koncert polskiej muzyki, który wykona Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!