PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2014


PWM w rankingu kulturalnym
PWM w rankingu kulturalnym
2014-12-31

Grudzień to czas podsumowań. Cieszymy się, że w różnego typu rankingach pojawia się Polskie Wydawnictwo Muzyczne. To najlepszy dowód na to, że nasze działania budzą zainteresowanie środowiska muzycznego i nie tylko.
 

Motion Trio w TVP KULTURA
Motion Trio w TVP KULTURA
2014-12-25

27 grudnia 2014 roku o godz. 22.05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie koncert grupy Motion Trio.

 

ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-22

20 grudnia 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów oraz koncert prawykonań nagrodzonych utworów na XI Konkursie im. T. Ochlewskiego, organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
2014-12-19

Dwuaktowa opera Karola Kurpińskiego Zamek na Czorsztynie czyli Bojomir i Wanda zwieńczy tegoroczną edycję Sceny Młodych. 

Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
2014-12-19

Dziennikarze nowojorskiej rozgłośni radiowej WQXR-FM (105.9 FM) wskazali na Agatę Zubel, jako jedną z dziesięciu najbardziej fascynujących i oryginalnych artystek świata. 

Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
2014-12-19

W Českich Budějovicach (Republika Czeska) na scenie South Bohemian Theatre wystawiany jest balet Kauza Kafka do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego.

 

Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
2014-12-19

W Wilnie na scenie Narodowego Baletu Litewskiego choreografka Anželika Cholina postanowiła opowiedzieć skomplikowane losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich królowych. 

Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
2014-12-18

Monumentalne przedsięwzięcie edytorskie New Johann Strauss Collected Edition pozwoli w najbliższych latach na dostęp do partytur i materiałów wykonawczych najwyższej jakości, przygotowanych zgodnie z najnowszym stanem muzykologicznych badań.

Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-17

Serdecznie zapraszamy na Koncert Laureatów XI Konkursu im. Tadeusza Ochlewskiego, który odbędzie się 20.12.2014 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Oferta smyczkowa!
Oferta smyczkowa!
2014-12-16

Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: kim jest Zbigniew Bargielski?

Dziś swoje 85. urodziny obchodzi Zbigniew Bargielski – twórca, którego działalność przybliżamy w ramach styczniowej edycji akcji Kompozytor miesiąca. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia, a odbiorcom przybliżamy ciekawostki na temat jego muzyki.
 

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu.