PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2014


PWM w rankingu kulturalnym
PWM w rankingu kulturalnym
2014-12-31

Grudzień to czas podsumowań. Cieszymy się, że w różnego typu rankingach pojawia się Polskie Wydawnictwo Muzyczne. To najlepszy dowód na to, że nasze działania budzą zainteresowanie środowiska muzycznego i nie tylko.
 

Motion Trio w TVP KULTURA
Motion Trio w TVP KULTURA
2014-12-25

27 grudnia 2014 roku o godz. 22.05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie koncert grupy Motion Trio.

 

ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-22

20 grudnia 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów oraz koncert prawykonań nagrodzonych utworów na XI Konkursie im. T. Ochlewskiego, organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
2014-12-19

Dwuaktowa opera Karola Kurpińskiego Zamek na Czorsztynie czyli Bojomir i Wanda zwieńczy tegoroczną edycję Sceny Młodych. 

Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
2014-12-19

Dziennikarze nowojorskiej rozgłośni radiowej WQXR-FM (105.9 FM) wskazali na Agatę Zubel, jako jedną z dziesięciu najbardziej fascynujących i oryginalnych artystek świata. 

Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
2014-12-19

W Českich Budějovicach (Republika Czeska) na scenie South Bohemian Theatre wystawiany jest balet Kauza Kafka do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego.

 

Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
2014-12-19

W Wilnie na scenie Narodowego Baletu Litewskiego choreografka Anželika Cholina postanowiła opowiedzieć skomplikowane losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich królowych. 

Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
2014-12-18

Monumentalne przedsięwzięcie edytorskie New Johann Strauss Collected Edition pozwoli w najbliższych latach na dostęp do partytur i materiałów wykonawczych najwyższej jakości, przygotowanych zgodnie z najnowszym stanem muzykologicznych badań.

Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-17

Serdecznie zapraszamy na Koncert Laureatów XI Konkursu im. Tadeusza Ochlewskiego, który odbędzie się 20.12.2014 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Oferta smyczkowa!
Oferta smyczkowa!
2014-12-16

Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.