PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2014


PWM w rankingu kulturalnym
PWM w rankingu kulturalnym
2014-12-31

Grudzień to czas podsumowań. Cieszymy się, że w różnego typu rankingach pojawia się Polskie Wydawnictwo Muzyczne. To najlepszy dowód na to, że nasze działania budzą zainteresowanie środowiska muzycznego i nie tylko.
 

Motion Trio w TVP KULTURA
Motion Trio w TVP KULTURA
2014-12-25

27 grudnia 2014 roku o godz. 22.05 na antenie TVP Kultura wyemitowany zostanie koncert grupy Motion Trio.

 

ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
ELETTROVOCE prawykonało utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-22

20 grudnia 2014 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów oraz koncert prawykonań nagrodzonych utworów na XI Konkursie im. T. Ochlewskiego, organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. 

Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
Młodzi artyści wykonają Kurpińskiego
2014-12-19

Dwuaktowa opera Karola Kurpińskiego Zamek na Czorsztynie czyli Bojomir i Wanda zwieńczy tegoroczną edycję Sceny Młodych. 

Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
Agata Zubel „Przełomową artystką 2014 roku!
2014-12-19

Dziennikarze nowojorskiej rozgłośni radiowej WQXR-FM (105.9 FM) wskazali na Agatę Zubel, jako jedną z dziesięciu najbardziej fascynujących i oryginalnych artystek świata. 

Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
Balet Kauza Kafka z muzyką H.M.Góreckiego
2014-12-19

W Českich Budějovicach (Republika Czeska) na scenie South Bohemian Theatre wystawiany jest balet Kauza Kafka do muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego.

 

Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
Losy Barbary Radziwiłłówny na scenie Narodowego Baletu Litewskiego
2014-12-19

W Wilnie na scenie Narodowego Baletu Litewskiego choreografka Anželika Cholina postanowiła opowiedzieć skomplikowane losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych polskich królowych. 

Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
Schott wyłącznym dystrybutorem materiałów orkiestrowych Johann Strauss Edition
2014-12-18

Monumentalne przedsięwzięcie edytorskie New Johann Strauss Collected Edition pozwoli w najbliższych latach na dostęp do partytur i materiałów wykonawczych najwyższej jakości, przygotowanych zgodnie z najnowszym stanem muzykologicznych badań.

Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
Agata Zubel i Cezary Duchnowski wykonają utwory Marty Śniady i Franciszka Araszkiewicza
2014-12-17

Serdecznie zapraszamy na Koncert Laureatów XI Konkursu im. Tadeusza Ochlewskiego, który odbędzie się 20.12.2014 r. o godz. 19.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. 

Oferta smyczkowa!
Oferta smyczkowa!
2014-12-16

Orkiestra smyczkowa to instrument szczególny. Pod batutą prawdziwego mistrza strunowy organizm może ukazać niezwykle głębokie, spójne, a jednocześnie złożone brzmienie, bogatą paletę kolorystycznych smaków i szeroką gamę wyrazowych niuansów. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!