PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2014 »


Po prawykonaniu
Po prawykonaniu "Requiem" Pawła Łukaszewskiego w Krakowie. Rozmowa z kompozytorem.
2014-11-28

Wojciech Kilar, John Tavener, Kardynał Józef Glemp, a także przyjaciele i rodzina Pawła Łukaszewskiego to osoby, którym kompozytor zadedykował Requiem

Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
2014-11-28

Profesor Wiolinek i grający Wieloryb

W siódmej przygodzie Profesora Wiolinka (7, 8 grudnia), pochodzącego z Krainy Muzyki, który na prośbę Dyrektora Opery przybywa, aby rozwiązywać trudne i dziwne zadania na strych przypłynie grający wieloryb. Stwór posiada aż 88 zębów i trzy nogi. Skąd on przybył i jak go okiełznać wie tylko Profesor Wiolinek. Na szczęście Profesor potrafi nie tylko leczyć instrumenty, ale również czarować i rozmawiać z operowym Duchem! Spróbuje on odczarować wieloryba i wszystkie pływające na strychu ryby. Wraz z młodymi widzami Wiolinek postara się znaleźć odpowiedź na zagadki i wykonać stawiane przed nimi zadania. Czy jednak uda mu się pokonać czary Królowej Nocy?
 

Spotkanie promocyjne książki
Spotkanie promocyjne książki "Styl klasyczny"
2014-11-28

W imieniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina serdecznie zapraszamy na promocję książki Charlesa Rosena Styl klasyczny: Haydn, Mozart, Beethoven. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w Sali konferencyjnej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (Warszawa, ul. Tamka 43).
 

Retransmisja koncertu Motion Trio na antenie TVP Kultura
Retransmisja koncertu Motion Trio na antenie TVP Kultura
2014-11-27

Serdecznie zapraszamy, Już dzisiaj o godz. 22:05 na antenie TVP Kultura retransmitowany będzie koncert Motion Trio. Muzycy (w składzie Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn, Paweł Baranek) zagrają m.in. Bukoliki  W. Lutosławskiego oraz Orawę W. Kilara. 

Zapraszamy na cykl audycji poświęconych felietonom Andrzeja Chłopeckiego
Zapraszamy na cykl audycji poświęconych felietonom Andrzeja Chłopeckiego
2014-11-25

Od poniedziałku do piątku (24-28 listopada) o godz. 13.00 na antenie radiowej Dwójki będziemy mieli okazję posłuchać fragmentów felietonów Andrzeja Chłopeckiego, zawierających wiele prowokujących opinii oraz celnych spostrzeżeń na temat muzyki współczesnej.

Paweł Łukaszewski laureatem nagrody im. Kurczewskiego
Paweł Łukaszewski laureatem nagrody im. Kurczewskiego
2014-11-25

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wspaniały kompozytor, dyrygent i chórmistrz Paweł Łukaszewski otrzymał nagrodę im. Jerzego Kurczewskiego za wybitne osiągnięcia w twórczości chóralnej. 

Zapraszamy na cykl koncertów z okazji 20. lecia orkiestry Sinfonietta Cracovia
Zapraszamy na cykl koncertów z okazji 20. lecia orkiestry Sinfonietta Cracovia
2014-11-25

W dniach 25-30 listopada, 20 muzyków Sinfonietty wykona na 20-lecie 20 koncertów-niespodzianek w bardzo nietypowych lokalizacjach Krakowa.


 

Felietony Andrzeja Chłopeckiego - Zaproszenie na spotkanie
Felietony Andrzeja Chłopeckiego - Zaproszenie na spotkanie
2014-11-19

Serdecznie zapraszamy na dyskusję o felietonach Andrzeja Chłopeckiego. W gronie rozmówców zasiądą: Rafał Ciesielski, Joanna Grotkowska, Paweł Krzaczkowski, Katarzyna Naliwajek-Mazurek, Kamila Stępień-Kutera oraz Sławomir Wieczorek. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wstęp wolny.
 

Fotorelacja z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego
Fotorelacja z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego
2014-11-19

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Klaudyny Schubert z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego.

II Katowickie Dni Muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego
II Katowickie Dni Muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego
2014-11-18


Za nami już dwa koncerty w ramach Dni Muzyki H. M. Góreckiego. Usłyszeliśmy utwory Henryka Mikołaja Góreckiego – Szeroka woda op. 39, Wieczór ciemny się uniża op. 45 oraz Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Dymitra Szostakowicza – VII Symfonia C-dur "Leningradzka" op. 60 , Wojciecha Kilara – Orawa a także Josefa Suka – Serenada Es-dur op.6 na orkiestrę smyczkową. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!