PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2014 »


Po prawykonaniu
Po prawykonaniu "Requiem" Pawła Łukaszewskiego w Krakowie. Rozmowa z kompozytorem.
2014-11-28

Wojciech Kilar, John Tavener, Kardynał Józef Glemp, a także przyjaciele i rodzina Pawła Łukaszewskiego to osoby, którym kompozytor zadedykował Requiem

Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
2014-11-28

Profesor Wiolinek i grający Wieloryb

W siódmej przygodzie Profesora Wiolinka (7, 8 grudnia), pochodzącego z Krainy Muzyki, który na prośbę Dyrektora Opery przybywa, aby rozwiązywać trudne i dziwne zadania na strych przypłynie grający wieloryb. Stwór posiada aż 88 zębów i trzy nogi. Skąd on przybył i jak go okiełznać wie tylko Profesor Wiolinek. Na szczęście Profesor potrafi nie tylko leczyć instrumenty, ale również czarować i rozmawiać z operowym Duchem! Spróbuje on odczarować wieloryba i wszystkie pływające na strychu ryby. Wraz z młodymi widzami Wiolinek postara się znaleźć odpowiedź na zagadki i wykonać stawiane przed nimi zadania. Czy jednak uda mu się pokonać czary Królowej Nocy?
 

Spotkanie promocyjne książki
Spotkanie promocyjne książki "Styl klasyczny"
2014-11-28

W imieniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina serdecznie zapraszamy na promocję książki Charlesa Rosena Styl klasyczny: Haydn, Mozart, Beethoven. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2014 r. o godz. 17:00 w Sali konferencyjnej Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina (Warszawa, ul. Tamka 43).
 

Retransmisja koncertu Motion Trio na antenie TVP Kultura
Retransmisja koncertu Motion Trio na antenie TVP Kultura
2014-11-27

Serdecznie zapraszamy, Już dzisiaj o godz. 22:05 na antenie TVP Kultura retransmitowany będzie koncert Motion Trio. Muzycy (w składzie Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn, Paweł Baranek) zagrają m.in. Bukoliki  W. Lutosławskiego oraz Orawę W. Kilara. 

Zapraszamy na cykl audycji poświęconych felietonom Andrzeja Chłopeckiego
Zapraszamy na cykl audycji poświęconych felietonom Andrzeja Chłopeckiego
2014-11-25

Od poniedziałku do piątku (24-28 listopada) o godz. 13.00 na antenie radiowej Dwójki będziemy mieli okazję posłuchać fragmentów felietonów Andrzeja Chłopeckiego, zawierających wiele prowokujących opinii oraz celnych spostrzeżeń na temat muzyki współczesnej.

Paweł Łukaszewski laureatem nagrody im. Kurczewskiego
Paweł Łukaszewski laureatem nagrody im. Kurczewskiego
2014-11-25

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wspaniały kompozytor, dyrygent i chórmistrz Paweł Łukaszewski otrzymał nagrodę im. Jerzego Kurczewskiego za wybitne osiągnięcia w twórczości chóralnej. 

Zapraszamy na cykl koncertów z okazji 20. lecia orkiestry Sinfonietta Cracovia
Zapraszamy na cykl koncertów z okazji 20. lecia orkiestry Sinfonietta Cracovia
2014-11-25

W dniach 25-30 listopada, 20 muzyków Sinfonietty wykona na 20-lecie 20 koncertów-niespodzianek w bardzo nietypowych lokalizacjach Krakowa.


 

Felietony Andrzeja Chłopeckiego - Zaproszenie na spotkanie
Felietony Andrzeja Chłopeckiego - Zaproszenie na spotkanie
2014-11-19

Serdecznie zapraszamy na dyskusję o felietonach Andrzeja Chłopeckiego. W gronie rozmówców zasiądą: Rafał Ciesielski, Joanna Grotkowska, Paweł Krzaczkowski, Katarzyna Naliwajek-Mazurek, Kamila Stępień-Kutera oraz Sławomir Wieczorek. Spotkanie odbędzie się 22 listopada o godz. 17:00 w Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Wstęp wolny.
 

Fotorelacja z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego
Fotorelacja z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego
2014-11-19

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Klaudyny Schubert z prawykonania Requiem Pawła Łukaszewskiego.

II Katowickie Dni Muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego
II Katowickie Dni Muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego
2014-11-18


Za nami już dwa koncerty w ramach Dni Muzyki H. M. Góreckiego. Usłyszeliśmy utwory Henryka Mikołaja Góreckiego – Szeroka woda op. 39, Wieczór ciemny się uniża op. 45 oraz Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Dymitra Szostakowicza – VII Symfonia C-dur "Leningradzka" op. 60 , Wojciecha Kilara – Orawa a także Josefa Suka – Serenada Es-dur op.6 na orkiestrę smyczkową. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.