PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2014 »


Śląskie Dni Muzyki Współczesnej
Śląskie Dni Muzyki Współczesnej
2014-10-31

Śląskie Dni Muzyki Współczesnej organizowane są przez katowicki oddział Związku Kompozytorów Polskich od 1984 r. W ostatnich edycjach wykonywano premiery utworów kompozytorów związanych ze Śląskiem, m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara czy Eugeniusza Knapika.

X edycja Zaduszek Jazzowych w Pińczowie
X edycja Zaduszek Jazzowych w Pińczowie
2014-10-31

Festiwal gościł w pińczowskim Belwederze najwybitniejszych muzyków jazzowych. 

Transmisje Przedstawień z The Metropolitan Opera w Nowym Yorku
Transmisje Przedstawień z The Metropolitan Opera w Nowym Yorku
2014-10-29

Za pośrednictwem kina Kijów.Centrum miłośnicy opery, mogą obejrzeć i usłyszeć na żywo najznamienitsze arie, najdoskonalsze uwertury i mistrzowskie układy choreograficzne. Warto poczuć te emocje i docenić maestrię wykonawców. O wyjątkowej atmosferze związanej z odbiorem wspaniałych muzycznych dzieł na wielkim ekranie przekonali się już uczestnicy poprzednich sezonów transmisji z MET. Warto dodać, że przed każdym Sezonem Operowym w Kijów.Centrum list polecający przesyła Mariusz Kwiecień, światowej sławy śpiewak operowy, pochodzący z Krakowa.
 

Wywiad z Pawłem Łukaszewskim
Wywiad z Pawłem Łukaszewskim
2014-10-29

Karolina Kolinek-Siechowicz: Requiem jest kontynuacją tematyki żałobnej podjętej we wcześniejszych Pana utworach. Czy również w warstwie stylistycznej Requiem podobne jest do Vesperae pro defunctis czy Salve Regina? A może zastosował Pan w nim nowe środki?

Prawykonanie Requiem Pawła Łukaszewskiego w Krakowie
Prawykonanie Requiem Pawła Łukaszewskiego w Krakowie
2014-10-29

31 października w Krakowie Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego i chórmistrzem Teresy Majki-Pacanek oraz z solistami: Martą Boberską (sopran) i Jarosławem Brękiem (baryton) prawykonali symfoniczną wersję „Requiem” – utworu, którego wersja kameralna spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności podczas pierwszego wykonania w Presteigne w sierpniu tego roku.
Kompozycję mieliśmy także okazję usłyszeć w Oxfordzie w wykonaniu Hertford College Choir&Orchestra pod dyrekcją Nicka Grahama. Koncert odbył się w Hertford College Chapel w niedzielę 9 Listopada 2014.

O
O "Stylu klasycznym" Charlesa Rosena w audycji "Wybieram dwójkę"
2014-10-27

"Styl klasyczny. Haydn, Mozart, Beethoven" Charlesa Rosena to kluczowa książka dla współczesnego rozumienia muzyki trzech największych kompozytorów epoki. Jest pozycją niezbędną dla muzyków, dyrygentów, muzykologów, ale i tych, którzy muzykę kochają i chcą ją lepiej poznać.
 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne już po raz 18. na Targach Książki w Krakowie
Polskie Wydawnictwo Muzyczne już po raz 18. na Targach Książki w Krakowie
2014-10-24

Zapraszamy melomanów, muzyków, uczniów i studentów szkół muzycznych oraz dzieci na stoisko PWM nr B35 w Hali Dunaj. W naszej ofercie znajdą Państwo nuty z muzyką klasyczną i rozrywkową, szkoły gry na instrumentach, podręczniki dla uczniów i studentów szkół muzycznych, książki naukowe i popularnonaukowe o tematyce muzycznej, audiobooki, bajki dla dzieci, leksykony, przewodniki i encyklopedie muzyczne. 

Dariusz Czaja gościem Festiwalu Conrada
Dariusz Czaja gościem Festiwalu Conrada
2014-10-24

W ramach tegorocznego Festiwalu Conrada odbędzie się spotkanie z antropologiem kultury, redaktorem, eseistą i recenzentem muzycznym Dariuszem Czają. Serdecznie zapraszamy 26.10.2014 r. na godz. 18:30 do Pałacu Pod Baranami w Krakowie.

Spotkanie promocyjne z udziałem Lady Camilli Panufnik i Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej
Spotkanie promocyjne z udziałem Lady Camilli Panufnik i Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej
2014-10-24

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Lady Camillą Panufnik oraz z Beatą Bolesławską-Lewandowską, autorką książki „Panufnik. Architekt emocji”.

26 października 2014 r. godz. 16:00
Księgarnia Muzyczna „Kurant”
Kraków, Rynek Główny 36
Wstęp wolny 
 

Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
Spotkanie dla dzieci z Profesorem Wiolinkiem
2014-10-24

Profesor Wiolinek i chochlik

Figaro Hokus pokus

Operokus pstryk!


W piątej przygodzie Profesora Wiolinka, pochodzącego z Krainy Muzyki, który na prośbę Dyrektora Opery przybywa, aby rozwiązywać trudne i dziwne zadania, poznamy psotnego chochlika Figara, któremu zła Królowa Nocy zabrała jego dobry charakter. 

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!