PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2014 »


Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
2014-09-30

Prof. Mieczysław Tomaszewski otrzymał Nagrodę Honorową Koryfeusz Muzyki Polskiej w uznaniu znamienitych zasług na polu polskiej kultury muzycznej.

Nagroda im. Wojciecha Kilara
Nagroda im. Wojciecha Kilara
2014-09-29

Wojciech Kilar, jeden z najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej, będzie patronem nagrody, przyznawanej twórcom oryginalnych ścieżek muzycznych do filmów za całokształt twórczości. List intencyjny w sprawie nagrody podpisali wczoraj Prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Katowic Piotr Uszok oraz Prezes wytwórni filmowej Alvernia Studios Stanisław Tyczyński.

Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego
Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego "Dziennik ucha. Słuchane na ostro" (fotorelacja)
2014-09-26

22 września w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego zatytułowanego Dziennik ucha. Słuchane na ostro. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. 

XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
2014-09-26

W dniach 29 września – 4 października w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej odbywa się XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014 połączony z VIII Konkursem Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego.
 

Promocja książki
Promocja książki "Panufnik. Architekt emocji"
2014-09-25

Wczoraj w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się uroczysta promocja książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", połączona z inauguracją internetowej kolekcji przygotowanej przez NInA, poświęconej twórczości Andrzeja Panufnika. W spotkaniu udział wzięły Lady Camilla Panufnik i minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska.

Październikowe prawykonania
Październikowe prawykonania
2014-09-24

Jesienią odbędzie się kilka światowych prawykonań utworów kompozytorów związanych z PWM: Pawła Łukaszewskiego, Mikołaja Góreckiego i Pawła Mykietyna.

"Hagith" - zwieńczenie serii wydawniczej Dzieł Karola Szymanowskiego
2014-09-24

Blisko pół wieku zajęła realizacja przedsięwzięcia, jakim było przygotowywanie i publikacja kompletnej kompozytorskiej spuścizny Szymanowskiego: 26 tomów wersji polskiej i 17 wersji niemiecko-angielskiej. Dziś, w 2014 roku, Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy edycję Dzieł Karola Szymanowskiego partyturą opery Hagith

"Panufnik. Architekt emocji" - spotkanie promocyjne książki
2014-09-22

24 września w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie odbędzie się spotkanie promujące książkę Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", będącą zapisem rozmów o kompozytorze. W spotkaniu wezmą udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska i Lady Camilla Panufnik.

Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
2014-09-22

Już dzisiaj w ramach trwającego od piątku 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień zabrzmi wyróżniony w tym roku nagrodą Polonica Nova oraz najwyższą notą na Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO utwór Agaty Zubel Not I.

Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
2014-09-18

Już 22 września 2014 roku o godz. 16.00, w Sali Bankowej PWM w Warszawie (ul. Aleksandra Fredry 8), odbędzie się spotkanie poświęcone publikacji pierwszego tomu pism Andrzeja Chłopeckiego pt. „Dziennik ucha. Słuchane na ostro”

Najczęściej czytane:

KOMPOZYTOR MIESIĄCA: kim jest Zbigniew Bargielski?

Dziś swoje 85. urodziny obchodzi Zbigniew Bargielski – twórca, którego działalność przybliżamy w ramach styczniowej edycji akcji Kompozytor miesiąca. Jubilatowi składamy serdeczne życzenia, a odbiorcom przybliżamy ciekawostki na temat jego muzyki.
 

Zbigniew Bargielski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Jednym ze stałych tematów powracających rok w rok wraz z dobiegającym końca grudniem są noworoczne postanowienia. Jedni z wyprzedzeniem przygotowują plan wytrwania w nich, inni w ogóle rezygnują z nakładania na siebie takich zobowiązań. Naszym zdaniem jednak Nowy Rok to dobry czas, by rozpocząć naukę gry na instrumencie lub podszlifować swoje umiejętności. Dlatego w 2022 roku będziemy motywować Was do ćwiczeń wraz z 12 Kompozytorami miesiąca, których utwory pedagogiczne (i nie tylko!) znajdziecie w katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zaczynamy od Zbigniewa Bargielskiego. 
 

Daniel Cichy dyrektorem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego na kolejną kadencję

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ponownie powołał dr. Daniela Cichego na dyrektora Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Czteroletnia kadencja rozpocznie się 1 stycznia 2022 r. 
 

Przerwa inwentaryzacyjna w Księgarni PWM w Krakowie

W dniach 3–14.01.2022 r. Księgarnia Firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11 a w Krakowie będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji.
 

#Powtórkazmuzyki 12. Muzyka multimedialna / przestrzenna / performance

Ostatni wpis z serii #Powtórkazmuzyki poświęcamy twórczośc z pogranicza muzyki i sztuk audio-wizualnych.
 

Godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym

Pragniemy poinformować, że w Wigilię 24 grudnia księgarnia firmowa PWM przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie będzie nieczynna. Na zakupy zapraszamy po Świętach, w poniedziałek 27 grudnia od godziny 10:00.

PWM 2021: muzyka w liczbach

Po pełnym nieoczekiwanych wyzwań 2020 roku przez ostatnie 12 miesięcy kultura szukała nie tylko nowych, cyfrowych dróg dotarcia do odbiorców, ale wykorzystywała szanse na spotkanie z melomanami w salach koncertowych. Polskie Wydawnictwo Muzyczne wspierało działania artystów-solistów, zespołów i orkiestr, angażując się w podejmowane inicjatywy, wykonania i premiery utworów polskich kompozytorów. Był to też rok świętowania jubileuszu 75-lecia Oficyny. Zobaczcie, jak działało Polskie Wydawnictwo Muzyczne w 2021 roku.
 

Mikołajkowa premiera animacji dla dzieci o Chopinie

Z okazji Mikołajek Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało specjalny prezent dla najmłodszych. Od 6 grudnia na kanale YouTube oficyny będzie można oglądać kolejne filmy z cyklu animacji o wielkich polskich kompozytorach. Bohaterem najnowszej produkcji dla dzieci – Impro Frycek – jest Chopin jakiego nie znacie.
 

Nowa Rada Programowa PWM rozpoczyna swoją kadencję

Po zakończeniu 5-letniej kadencji Rady Programowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński powołał przedstawicieli środowiska muzycznego do współpracy z PWM-em przez najbliższe 5 lat. W listopadzie doświadczeni muzykologowie i teoretycy muzyki, artyści-wykonawcy i menedżerowie kultury spotkali się w siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, by porozmawiać o planach, celach i oczekiwaniach związanych z rozwojem Oficyny. 
 

Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo dla Zygmunta Krauzego

W tym roku niejedno wydarzenie wiązało się z Zygmuntem Krauzem. Trudno się dziwić – 60-lecie pracy twórczej obchodzi się raz w życiu. Zapraszamy na być może ostatni koncert w tym roku poświęcony jubilatowi, podczas którego Kwartet Śląski i Lutosławski Piano Duo prawykonają jego Tren pamięci Krzysztofa Pendereckiego. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem koncertu.