PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2014 »


Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
2014-09-30

Prof. Mieczysław Tomaszewski otrzymał Nagrodę Honorową Koryfeusz Muzyki Polskiej w uznaniu znamienitych zasług na polu polskiej kultury muzycznej.

Nagroda im. Wojciecha Kilara
Nagroda im. Wojciecha Kilara
2014-09-29

Wojciech Kilar, jeden z najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej, będzie patronem nagrody, przyznawanej twórcom oryginalnych ścieżek muzycznych do filmów za całokształt twórczości. List intencyjny w sprawie nagrody podpisali wczoraj Prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Katowic Piotr Uszok oraz Prezes wytwórni filmowej Alvernia Studios Stanisław Tyczyński.

Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego
Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego "Dziennik ucha. Słuchane na ostro" (fotorelacja)
2014-09-26

22 września w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego zatytułowanego Dziennik ucha. Słuchane na ostro. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. 

XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
2014-09-26

W dniach 29 września – 4 października w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej odbywa się XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014 połączony z VIII Konkursem Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego.
 

Promocja książki
Promocja książki "Panufnik. Architekt emocji"
2014-09-25

Wczoraj w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się uroczysta promocja książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", połączona z inauguracją internetowej kolekcji przygotowanej przez NInA, poświęconej twórczości Andrzeja Panufnika. W spotkaniu udział wzięły Lady Camilla Panufnik i minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska.

Październikowe prawykonania
Październikowe prawykonania
2014-09-24

Jesienią odbędzie się kilka światowych prawykonań utworów kompozytorów związanych z PWM: Pawła Łukaszewskiego, Mikołaja Góreckiego i Pawła Mykietyna.

"Hagith" - zwieńczenie serii wydawniczej Dzieł Karola Szymanowskiego
2014-09-24

Blisko pół wieku zajęła realizacja przedsięwzięcia, jakim było przygotowywanie i publikacja kompletnej kompozytorskiej spuścizny Szymanowskiego: 26 tomów wersji polskiej i 17 wersji niemiecko-angielskiej. Dziś, w 2014 roku, Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy edycję Dzieł Karola Szymanowskiego partyturą opery Hagith

"Panufnik. Architekt emocji" - spotkanie promocyjne książki
2014-09-22

24 września w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie odbędzie się spotkanie promujące książkę Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", będącą zapisem rozmów o kompozytorze. W spotkaniu wezmą udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska i Lady Camilla Panufnik.

Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
2014-09-22

Już dzisiaj w ramach trwającego od piątku 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień zabrzmi wyróżniony w tym roku nagrodą Polonica Nova oraz najwyższą notą na Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO utwór Agaty Zubel Not I.

Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
2014-09-18

Już 22 września 2014 roku o godz. 16.00, w Sali Bankowej PWM w Warszawie (ul. Aleksandra Fredry 8), odbędzie się spotkanie poświęcone publikacji pierwszego tomu pism Andrzeja Chłopeckiego pt. „Dziennik ucha. Słuchane na ostro”

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.