PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2014 »


Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
Koryfeusz Muzyki Polskiej dla prof. Mieczysława Tomaszewskiego
2014-09-30

Prof. Mieczysław Tomaszewski otrzymał Nagrodę Honorową Koryfeusz Muzyki Polskiej w uznaniu znamienitych zasług na polu polskiej kultury muzycznej.

Nagroda im. Wojciecha Kilara
Nagroda im. Wojciecha Kilara
2014-09-29

Wojciech Kilar, jeden z najznakomitszych kompozytorów muzyki filmowej, będzie patronem nagrody, przyznawanej twórcom oryginalnych ścieżek muzycznych do filmów za całokształt twórczości. List intencyjny w sprawie nagrody podpisali wczoraj Prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Katowic Piotr Uszok oraz Prezes wytwórni filmowej Alvernia Studios Stanisław Tyczyński.

Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego
Promocja książki Andrzeja Chłopeckiego "Dziennik ucha. Słuchane na ostro" (fotorelacja)
2014-09-26

22 września w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego zatytułowanego Dziennik ucha. Słuchane na ostro. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania. 

XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014
2014-09-26

W dniach 29 września – 4 października w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej odbywa się XXII Jesienny Festiwal Muzyczny Alkagran 2014 połączony z VIII Konkursem Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego.
 

Promocja książki
Promocja książki "Panufnik. Architekt emocji"
2014-09-25

Wczoraj w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się uroczysta promocja książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", połączona z inauguracją internetowej kolekcji przygotowanej przez NInA, poświęconej twórczości Andrzeja Panufnika. W spotkaniu udział wzięły Lady Camilla Panufnik i minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska.

Październikowe prawykonania
Październikowe prawykonania
2014-09-24

Jesienią odbędzie się kilka światowych prawykonań utworów kompozytorów związanych z PWM: Pawła Łukaszewskiego, Mikołaja Góreckiego i Pawła Mykietyna.

"Hagith" - zwieńczenie serii wydawniczej Dzieł Karola Szymanowskiego
2014-09-24

Blisko pół wieku zajęła realizacja przedsięwzięcia, jakim było przygotowywanie i publikacja kompletnej kompozytorskiej spuścizny Szymanowskiego: 26 tomów wersji polskiej i 17 wersji niemiecko-angielskiej. Dziś, w 2014 roku, Polskie Wydawnictwo Muzyczne kończy edycję Dzieł Karola Szymanowskiego partyturą opery Hagith

"Panufnik. Architekt emocji" - spotkanie promocyjne książki
2014-09-22

24 września w Sali Bankowej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w Warszawie odbędzie się spotkanie promujące książkę Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej "Panufnik. Architekt emocji", będącą zapisem rozmów o kompozytorze. W spotkaniu wezmą udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska i Lady Camilla Panufnik.

Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
Not I Agaty Zubel na Warszawskiej Jesieni
2014-09-22

Już dzisiaj w ramach trwającego od piątku 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień zabrzmi wyróżniony w tym roku nagrodą Polonica Nova oraz najwyższą notą na Międzynarodowej Trybuny Kompozytorów UNESCO utwór Agaty Zubel Not I.

Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
Spotkanie promocyjne zbioru felietonów Andrzeja Chłopeckiego
2014-09-18

Już 22 września 2014 roku o godz. 16.00, w Sali Bankowej PWM w Warszawie (ul. Aleksandra Fredry 8), odbędzie się spotkanie poświęcone publikacji pierwszego tomu pism Andrzeja Chłopeckiego pt. „Dziennik ucha. Słuchane na ostro”

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!