PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2014 »


100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego
2014-02-26
Dziś mija 100. rocznica urodzin Witolda Rowickiego − wybitnego dyrygenta, pedagoga i propagatora muzyki.
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
II edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear
2014-02-21
W dniach 7-9 marca odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear, organizowanego przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie (CENSA).
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
Marcel Chyrzyński dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich
2014-02-17
17 stycznia 2014 odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Krakowskiego Związku Kompozytorów Polskich, na którym został wybrany nowy dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów Krakowskich. Został nim Marcel Chyrzyński – sekretarz Oddziału Krakowskiego oraz członek Zarządu Głównego ZKP. Kompozytor od lat związany jest z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
Lutosławski. Skrywany wulkan - recenzja Doroty Szwarcman i fotorelacja ze spotkania
2014-02-17
„Książeczka niedługa, ale smaczna” – napisała Dorota Szwarcman o książce Aleksandra Laskowskiego „Lutosławski. Skrywany wulkan” na swoim blogu „Co w duszy gra”. Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji ze spotkania promocyjnego książki.
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
Nominacje do Fryderyków 2014 - muzyka poważna
2014-02-13
Wczoraj poznaliśmy nominacje do Fryderyków - Nagród Akademii Fonograficznej. Wśród nich są m.in. płyta "Z pieśni kościelnych" Henryka Mikołaja Góreckiego, "V Symphony" Macieja Zielińskiego oraz nominacja dla Pawła Łukaszewskiego w kategorii "Artysta Roku.
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
Jednodniowa promocja książki "Jan Ekier" Anety Teichman
2014-02-13
Dla naszych klientów przygotowaliśmy na dziś wyjątkową niespodziankę – na jeden dzień obniżamy cenę książki Anety Teichman "Jan Ekier" aż o połowę! Oferta jest ważna przez jeden dzień - 13 lutego (czwartek).
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
Spotkanie promocyjne książki "Lutosławski. Skrywany wulkan"
2014-02-11
12 lutego o godz. 18:00 w Sali Bankowej PWM odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Lutosławski. Skrywany wulkan” – zbioru wywiadów z światowej sławy dyrygentami, które przeprowadził Aleksander Laskowski. Gośćmi wieczoru będą Julia Hartwig (autorka wstępu) i Grzegorz Michalski.
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
Muzyka filmowa Macieja Zielińskiego na Walentynki
2014-02-10
Z okazji zbliżającego się Święta Zakochanych oferujemy komplet nut i 2 płyt z romantyczną muzyką filmową Macieja Zielińskiego w atrakcyjnej cenie.
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
Konferencja podsumowująca Rok Lutosławskiego
2014-02-10
7 lutego w Sali Bankowej PWM w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej, podsumowująca wydarzenia związane z obchodami Roku Lutosławskiego.
Konkurs "Poezja Tanga"
Konkurs "Poezja Tanga"
2014-02-10
"Poezja Tanga” to organizowany corocznie ogólnopolski konkurs, w którym mogą wziąć udział poeci i twórcy tekstów tanga.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!