PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2015 »


PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
2015-02-28

W dniach 28 lutego - 1 marca odbędzie się Sympozjum metodyczne - nauczanie początkowe gry na instrumentach strunowych. PWM zostało zaproszone przez organizatora tego wydarzenia - Akademię Muzyczną we Wrocławiu - do zaprezentowania nowości wydawniczych uczestnikom sympozjum.

Oferta pracy
Oferta pracy
2015-02-26

Wydawnictwo zatrudni: Specjalistę ds. Promocji

Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

• promocja utworów orkiestrowych i scenicznych w kraju i zagranicą;
• opracowywanie strategii promocyjnej twórczości kompozytorów polskich oraz wypożyczeń materiałów orkiestrowych;
• współpraca z instytucjami muzycznymi i branżowymi mediami;
• analizowanie efektów działań promocyjnych;
• aktywna współpraca z oddziałem Wydawnictwa w Warszawie.
 

„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
2015-02-25

Wydana w zeszłym roku książka Terpsychora w tenisówkach Sally Banes została wyróżniona Marką Radia Kraków. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 24 lutego 2015 roku.

Order dla Tadeusza Wieleckiego
Order dla Tadeusza Wieleckiego
2015-02-20

Kompozytor Tadeusz Wielecki został uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. 

Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
2015-02-20

W sobotę 21 lutego podczas koncertu symfonicznego w Filharmonii Krakowskiej Maestro Antoni Wit otrzyma Narodowy Order Legii Honorowej. 

Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
2015-02-20

Szczecińska publiczność po raz pierwszy w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej wysłucha 20 lutego III Symfonii. Symfonii pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego.

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
2015-02-19

Na przełomie stycznia i lutego trwał w Warszawie Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII. Podczas pięciu koncertów wykonano ponad 30 utworów, ukazujących spuściznę klasyka XX wieku w intrygujących kontekstach.

Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
2015-02-18

Aż 17 razy orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła podczas tegorocznej odsłony słynnego festiwalu La Folle Journée. Znana muzyczna impreza, która odbyła się w dniach od 23 stycznia do 1 lutego we francuskim Nantes, przebiegała pod hasłem „Pasje serca i duszy”. 

PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
2015-02-18

PWM po raz kolejny został zaproszony do grona partnerów XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Żaganiu.

Zmarł Andrzej Koszewski
Zmarł Andrzej Koszewski
2015-02-18

Z żalem informujemy, że 17 lutego 2015 roku odszedł Andrzej Koszewski – wybitny kompozytor, twórca muzyki chóralnej, muzykolog i pedagog.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.