PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2015 »


PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
2015-02-28

W dniach 28 lutego - 1 marca odbędzie się Sympozjum metodyczne - nauczanie początkowe gry na instrumentach strunowych. PWM zostało zaproszone przez organizatora tego wydarzenia - Akademię Muzyczną we Wrocławiu - do zaprezentowania nowości wydawniczych uczestnikom sympozjum.

Oferta pracy
Oferta pracy
2015-02-26

Wydawnictwo zatrudni: Specjalistę ds. Promocji

Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

• promocja utworów orkiestrowych i scenicznych w kraju i zagranicą;
• opracowywanie strategii promocyjnej twórczości kompozytorów polskich oraz wypożyczeń materiałów orkiestrowych;
• współpraca z instytucjami muzycznymi i branżowymi mediami;
• analizowanie efektów działań promocyjnych;
• aktywna współpraca z oddziałem Wydawnictwa w Warszawie.
 

„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
2015-02-25

Wydana w zeszłym roku książka Terpsychora w tenisówkach Sally Banes została wyróżniona Marką Radia Kraków. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 24 lutego 2015 roku.

Order dla Tadeusza Wieleckiego
Order dla Tadeusza Wieleckiego
2015-02-20

Kompozytor Tadeusz Wielecki został uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. 

Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
2015-02-20

W sobotę 21 lutego podczas koncertu symfonicznego w Filharmonii Krakowskiej Maestro Antoni Wit otrzyma Narodowy Order Legii Honorowej. 

Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
2015-02-20

Szczecińska publiczność po raz pierwszy w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej wysłucha 20 lutego III Symfonii. Symfonii pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego.

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
2015-02-19

Na przełomie stycznia i lutego trwał w Warszawie Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII. Podczas pięciu koncertów wykonano ponad 30 utworów, ukazujących spuściznę klasyka XX wieku w intrygujących kontekstach.

Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
2015-02-18

Aż 17 razy orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła podczas tegorocznej odsłony słynnego festiwalu La Folle Journée. Znana muzyczna impreza, która odbyła się w dniach od 23 stycznia do 1 lutego we francuskim Nantes, przebiegała pod hasłem „Pasje serca i duszy”. 

PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
2015-02-18

PWM po raz kolejny został zaproszony do grona partnerów XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Żaganiu.

Zmarł Andrzej Koszewski
Zmarł Andrzej Koszewski
2015-02-18

Z żalem informujemy, że 17 lutego 2015 roku odszedł Andrzej Koszewski – wybitny kompozytor, twórca muzyki chóralnej, muzykolog i pedagog.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!