PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2015 »


Wokół autobiografii Renée Fleming
Wokół autobiografii Renée Fleming "Głos wewnętrzny" - spotkanie promocyjne
2015-11-30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Głos wewnętrzny" autorstwa Renée Fleming, które odbędzie się 8 grudnia w Sali Bankowej PWM przy ul. Fredry 8 w Warszawie. W spotkaniu, które poprowadzi Barbara Schabowska, wezmą udział Dorota Kozińska, Jacek Marczyński, Janusz Ziolko. Fragmenty książki przeczyta Danuta Stenka.  

Warsztaty i wykład dr Bogusławy Hubisz-Sielskiej w Birmingham
Warsztaty i wykład dr Bogusławy Hubisz-Sielskiej w Birmingham
2015-11-30

W dniach 30 listopada – 2 grudnia dr Bogusława Hubisz-Sielska, autorka m.in. zbioru „Gamy i pasaże na altówkę”, będzie prowadziła warsztaty i wygłosi wykład o polskiej muzyce altówkowej w Birmingham Conservatoire przy Uniwersytecie w Birmingham.

Akcja
Akcja "Czytaj lokalnie" z PWM
2015-11-26

Księgarnia PWM, mieszcząca się przy al. Krasińskiego 11 w Krakowie, dołączyła do akcji "Czytaj lokalnie", promującej księgarnie jako centra kultury i miejsca tworzenia się więzi społecznych.

Oferta pracy
Oferta pracy
2015-11-25

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo Pracownika Działu Zarządzania Prawami. Miejsce pracy: Kraków.

Sylwetki laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
Sylwetki laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
2015-11-25

W październiku poznaliśmy laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego, organizowanego przez PWM. Laureatem pierwszej nagrody został Krzysztof Ratajski za utwór "Rebounds" na 5-głosowy chór dziecięcy do oryginalnego tekstu fonetycznego. Wyróżnienie otrzymał Szymon Godziemba-Trytek za utwór "A Wonderer’s Song" na 3-głosowy chór dziecięcy. 

Po premierze
Po premierze "Olimpii z Gdańska" Zygmunta Krauzego
2015-11-23

20 listopada odbyła się prapremiera spektaklu operowego Zygmunta Krauzego „Olimpia z Gdańska”, będącego opowieścią o Stanisławie Przybyszewskiej, przedwojennej pisarce zafascynowanej tematem Rewolucji Francuskiej.

Polska muzyka na Huddersfield Contemporary Music Festival 2015
Polska muzyka na Huddersfield Contemporary Music Festival 2015
2015-11-23

W dniach 20-29 listopada odbywa się Huddersfield Contemporary Music Festival. Podczas tegorocznej edycji szczególna uwaga skierowana została na polską muzykę – w programie znalazły się m.in. utwory Agaty Zubel i Tomasza Sikorskiego.

Urodziny Krzysztofa Pendereckiego
Urodziny Krzysztofa Pendereckiego
2015-11-23


Dzisiaj 82 urodziny świętuje Krzysztof Penderecki – kompozytor, dyrygent i pedagog. Autorytet muzyczny w kraju i na świecie.

100 lat Mistrzu!

"Olimpia z Gdańska" – nowa opera Zygmunta Krauzego
2015-11-18

20 listopada na deskach Opery Bałtyckiej odbędzie się premiera spektaklu operowego „Olimpia z Gdańska” Zygmunta Krauzego. Po sukcesie ostatniej opery („Pułapka” z 2011) kompozytor sięgnął tym razem po fascynującą biografię Stanisławy Przybyszewskiej, by opowiedzieć za pomocą muzyki historię o poszukiwaniu wolności.

Muzyka Lutosławskiego w Słowenii
Muzyka Lutosławskiego w Słowenii
2015-11-18

26 i 27 listopada w centrum kulturalnym Cankarjev dom w Lublanie odbędą się dwa koncerty, na których zostanie zaprezentowany „Koncert na orkiestrę” Witolda Lutosławskiego. Utwór wykonają muzycy Orkiestry Filharmonii Słoweńskiej pod dyrekcją Uroša Lajovica.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Prawykonanie tryptyku „Drach. Dramma per musica” Aleksandra Nowaka

Jedną z osi wydarzeń tegorocznego festiwalu Auksodrone będzie prawykonanie tryptyku Drach. Dramma per musica, Alka Nowaka do libretta Szczepana Twardocha. Podczas każdego z trzech dni festiwalu zaprezentowany zostanie jeden z trzech aktów dzieła. Drach wykonywany będzie codziennie, od 4 do 6 października w tyskiej Mediatece.

W partiach solowych usłyszymy Joannę Freszel, Jana Jakuba Monowida i Sebastiana Szumskiego. Śpiewakom akompaniować będzie orkiestra AUKSO z Marcinem Świątkiewiczem (basso continuo) pod batutą Marka Mosia.

Otwieramy jesienny nabór trzeciej edycji TUTTI.pl

Zaczynamy! Od dzisiaj przyjmujemy wnioski do jesiennej odsłony trzeciej edycji TUTTI.pl – przedsięwzięcia wspierającego wykonawstwo muzyki polskiej. Inicjatywa niezmiennie kierowana jest do orkiestr i zespołów muzycznych, szkół i akademii oraz instytucji, fundacji i stowarzyszeń zajmujących się organizowaniem koncertów, festiwali i nagrań.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne partnerem 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”

62. „Warszawska Jesień” to ponad 50 festiwalowych wydarzeń. Współpraca Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z „Warszawską Jesienią” trwa od 1956 roku, jednak podczas tegorocznej edycji będzie wyjątkowo intensywna. PWM jako partner festiwalu obecne będzie podczas prawykonań utworów kompozytorów z katalogu Wydawnictwa, spotkań z twórcami, pokazów filmowych, a także wydarzeń skierowanych do najmłodszych melomanów.

Wojciech Widłak wrześniowym kompozytorem miesiąca PWM

Wrześniowym kompozytorem miesiąca jest Wojciech Widłak. Artysta mieszka i pracuje w Krakowie. Więcej szczegółów nie zdradzamy, ponieważ kompozytor przedstawił siebie i swoje życie w alfabecie, który zamieszczamy poniżej.

Agata Zubel nominowana do Nagrody Mediów Publicznych

Nagrody Mediów Publicznych – Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej przyznane zostaną w trzech kategoriach: Obraz, Muzyka i Słowo. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 września w Teatrze Polskim w Warszawie. Listę nominowanych ogłoszono 27 sierpnia. Nagrodę w kategorii Muzyka przyzna Polskie Radio.

Box 100 na 100 już w sprzedaży!

Ekskluzywne wydawnictwo dokumentujące ostatnie 100 lat polskiej muzyki już od dziś znaleźć można w księgarni stacjonarnej PWM i w krakowskiej księgarni muzycznej Kurant, a także w księgarni muzycznej Sawart w Warszawie.

TUTTI.pl 2019 – jesienny nabór wniosków

9 września otwieramy drugi i ostatni w tym roku nabór do projektu TUTTI.pl. Szkoły i uczelnie muzyczne, zespoły, producenci koncertów i festiwali oraz instytucje muzyczne ponownie zapraszamy do składania wniosków i dołączenia do grona wykonawców promujących muzykę kompozytorów polskich. Najciekawsze propozycje uzyskają wsparcie PWM w postaci rabatu na wypożyczenia materiałów wykonawczych.

Stypendia projektu composer.pl przyznane!

Agata Zubel i Michał Moc – fundatorzy stypendiów kompozytorskich na Islandii ogłosili nazwiska dwóch pierwszych beneficjentów programu composer.pl. Pierwszymi rezydentami projektu będą Kamil Kruk oraz Andrzej Ojczenasz. Serdecznie gratulujemy!

Józef Świder sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Józef Świder – ceniony pedagog, kompozytor i pianista – to kolejny Artysta, który w sierpniu dołącza do grona naszych KOMPOZYTORÓW MIESIĄCA!