PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Listopad 2015 »


Wokół autobiografii Renée Fleming
Wokół autobiografii Renée Fleming "Głos wewnętrzny" - spotkanie promocyjne
2015-11-30

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne książki "Głos wewnętrzny" autorstwa Renée Fleming, które odbędzie się 8 grudnia w Sali Bankowej PWM przy ul. Fredry 8 w Warszawie. W spotkaniu, które poprowadzi Barbara Schabowska, wezmą udział Dorota Kozińska, Jacek Marczyński, Janusz Ziolko. Fragmenty książki przeczyta Danuta Stenka.  

Warsztaty i wykład dr Bogusławy Hubisz-Sielskiej w Birmingham
Warsztaty i wykład dr Bogusławy Hubisz-Sielskiej w Birmingham
2015-11-30

W dniach 30 listopada – 2 grudnia dr Bogusława Hubisz-Sielska, autorka m.in. zbioru „Gamy i pasaże na altówkę”, będzie prowadziła warsztaty i wygłosi wykład o polskiej muzyce altówkowej w Birmingham Conservatoire przy Uniwersytecie w Birmingham.

Akcja
Akcja "Czytaj lokalnie" z PWM
2015-11-26

Księgarnia PWM, mieszcząca się przy al. Krasińskiego 11 w Krakowie, dołączyła do akcji "Czytaj lokalnie", promującej księgarnie jako centra kultury i miejsca tworzenia się więzi społecznych.

Oferta pracy
Oferta pracy
2015-11-25

Wydawnictwo zatrudni na zastępstwo Pracownika Działu Zarządzania Prawami. Miejsce pracy: Kraków.

Sylwetki laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
Sylwetki laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego
2015-11-25

W październiku poznaliśmy laureatów XIII Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego, organizowanego przez PWM. Laureatem pierwszej nagrody został Krzysztof Ratajski za utwór "Rebounds" na 5-głosowy chór dziecięcy do oryginalnego tekstu fonetycznego. Wyróżnienie otrzymał Szymon Godziemba-Trytek za utwór "A Wonderer’s Song" na 3-głosowy chór dziecięcy. 

Po premierze
Po premierze "Olimpii z Gdańska" Zygmunta Krauzego
2015-11-23

20 listopada odbyła się prapremiera spektaklu operowego Zygmunta Krauzego „Olimpia z Gdańska”, będącego opowieścią o Stanisławie Przybyszewskiej, przedwojennej pisarce zafascynowanej tematem Rewolucji Francuskiej.

Polska muzyka na Huddersfield Contemporary Music Festival 2015
Polska muzyka na Huddersfield Contemporary Music Festival 2015
2015-11-23

W dniach 20-29 listopada odbywa się Huddersfield Contemporary Music Festival. Podczas tegorocznej edycji szczególna uwaga skierowana została na polską muzykę – w programie znalazły się m.in. utwory Agaty Zubel i Tomasza Sikorskiego.

Urodziny Krzysztofa Pendereckiego
Urodziny Krzysztofa Pendereckiego
2015-11-23


Dzisiaj 82 urodziny świętuje Krzysztof Penderecki – kompozytor, dyrygent i pedagog. Autorytet muzyczny w kraju i na świecie.

100 lat Mistrzu!

"Olimpia z Gdańska" – nowa opera Zygmunta Krauzego
2015-11-18

20 listopada na deskach Opery Bałtyckiej odbędzie się premiera spektaklu operowego „Olimpia z Gdańska” Zygmunta Krauzego. Po sukcesie ostatniej opery („Pułapka” z 2011) kompozytor sięgnął tym razem po fascynującą biografię Stanisławy Przybyszewskiej, by opowiedzieć za pomocą muzyki historię o poszukiwaniu wolności.

Muzyka Lutosławskiego w Słowenii
Muzyka Lutosławskiego w Słowenii
2015-11-18

26 i 27 listopada w centrum kulturalnym Cankarjev dom w Lublanie odbędą się dwa koncerty, na których zostanie zaprezentowany „Koncert na orkiestrę” Witolda Lutosławskiego. Utwór wykonają muzycy Orkiestry Filharmonii Słoweńskiej pod dyrekcją Uroša Lajovica.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

PWM na Warszawskich Targach Książki

Już w najbliższy czwartek po raz kolejny spotkamy się na wielkim święcie literatury – Warszawskich Targach Książki!

Tomasz Konieczny Preludium premierowe: Moniuszki Śpiewnik Symfoniczny

Po sukcesie w Metropolitan Opera, 6 czerwca, Tomasz Konieczny wystąpi na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, wykonując najsłynniejsze pieśni Moniuszki w wersji symfonicznej. To jedyny koncert w Roku Moniuszki z takim programem!

Niezwykłe warsztaty dla niezwykłych dzieci

Po raz pierwszy w historii Polskie Wydawnictwo Muzyczne organizuje warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Mając na uwadze chęć wyjścia naprzeciw potrzebom dzieci posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, PWM organizuje warsztaty muzyczne w oparciu o twórczość i postać Stanisława Moniuszki. 

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.