PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2015 »


Konkurs Chopinowski 2015
Konkurs Chopinowski 2015
2015-09-30

Już niebawem będziemy świadkami zmagań najbardziej utalentowanych młodych pianistów, którzy walczyć będą o zwycięstwo w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszenia nadesłała rekordowa liczba 450 pianistów z 45 krajów świata.

Dzień Edukacji Muzycznej w Warszawie - ostatni dzień zapisów
Dzień Edukacji Muzycznej w Warszawie - ostatni dzień zapisów
2015-09-30

Tylko jeszcze dzisiaj czekamy na zgłoszenia nauczycieli szkół muzycznych, którzy chcą uczestniczyć w Dniu Edukacji Muzycznej - cyklu szkoleń, wykładów, warsztatów i lekcji pokazowych, przeznaczonych dla nauczycieli instrumentów solowych i kameralistyki. 

Brytyjska premiera
Brytyjska premiera "Not I" Agaty Zubel
2015-09-30

Kompozytorka i wokalistka Agata Zubel wystąpi ze słynnym zespołem Klangforum Wien podczas koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal muzyki współczesnej w Haddersfield.

Prawykonanie
Prawykonanie "Veni Sancte Spiritus" Pawła Łukaszewskiego
2015-09-30

Podczas koncertu oratoryjnego 2 października w Filharmonii Krakowskiej prawykonany zostanie nowy utwór chóralny Pawła Łukaszewskiego pt. Veni Sancte Spiritus na dwa chóry mieszane a cappella, dedykowany pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego.

Paweł Mykietyn z nominacją do Koryfeusza Muzyki Polskiej
Paweł Mykietyn z nominacją do Koryfeusza Muzyki Polskiej
2015-09-24

Paweł Mykietyn został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 11 listopada w Warszawie.

Koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego
Koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego
2015-09-23

25 września, w najbliższy piątek w ramach 53. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego odbędzie się koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego, podczas którego zostaną wykonane O gloriosa Virginum, Hymn do św. Wojciecha na chór mieszany i orkiestrę, Hymn do św. Daniiła na chór mieszany i orkiestrę, De profundis z Siedmiu bram Jerozolimy oraz Dies illa.

Dwa żywioły – koncert Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego
Dwa żywioły – koncert Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego
2015-09-23

27 września – w dzień po premierze książki „Si, Amore” - Aleksandra Kurzak wystąpi w Hali Stulecia. Artystka spotka się na scenie z Krzysztofem Cugowskim, liderem Budki Suflera. Podczas koncertu usłyszymy hity operowe, operetkowe, musicalowe oraz utwory muzyki popularnej w aranżacjach na orkiestrę symfoniczną.

PWM na targach Ateneum
PWM na targach Ateneum
2015-09-21

W dniach 23-24 września PWM zaprezentuje swoją ofertę na targach organizowanych przez hurtownię Ateneum. Na naszym stoisku pokażemy nowości książkowe i nutowe, podręczniki dla szkół muzycznych, a także gadżety muzyczne.

58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
2015-09-17
W dniach 18-26 września 2015 po raz 58. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "
53. Bydgoski Festiwal Muzyczny
53. Bydgoski Festiwal Muzyczny
2015-09-17

Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego upływa pod hasłem „Europejskie dziedzictwo. Chopin – Paderewski – Górecki - Penderecki” i odbywa się w dniach 12 września – 4 października.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.