PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Wrzesień 2015 »


Konkurs Chopinowski 2015
Konkurs Chopinowski 2015
2015-09-30

Już niebawem będziemy świadkami zmagań najbardziej utalentowanych młodych pianistów, którzy walczyć będą o zwycięstwo w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszenia nadesłała rekordowa liczba 450 pianistów z 45 krajów świata.

Dzień Edukacji Muzycznej w Warszawie - ostatni dzień zapisów
Dzień Edukacji Muzycznej w Warszawie - ostatni dzień zapisów
2015-09-30

Tylko jeszcze dzisiaj czekamy na zgłoszenia nauczycieli szkół muzycznych, którzy chcą uczestniczyć w Dniu Edukacji Muzycznej - cyklu szkoleń, wykładów, warsztatów i lekcji pokazowych, przeznaczonych dla nauczycieli instrumentów solowych i kameralistyki. 

Brytyjska premiera
Brytyjska premiera "Not I" Agaty Zubel
2015-09-30

Kompozytorka i wokalistka Agata Zubel wystąpi ze słynnym zespołem Klangforum Wien podczas koncertu inaugurującego tegoroczny festiwal muzyki współczesnej w Haddersfield.

Prawykonanie
Prawykonanie "Veni Sancte Spiritus" Pawła Łukaszewskiego
2015-09-30

Podczas koncertu oratoryjnego 2 października w Filharmonii Krakowskiej prawykonany zostanie nowy utwór chóralny Pawła Łukaszewskiego pt. Veni Sancte Spiritus na dwa chóry mieszane a cappella, dedykowany pamięci Henryka Mikołaja Góreckiego.

Paweł Mykietyn z nominacją do Koryfeusza Muzyki Polskiej
Paweł Mykietyn z nominacją do Koryfeusza Muzyki Polskiej
2015-09-24

Paweł Mykietyn został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii Osobowość Roku. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbędzie się 11 listopada w Warszawie.

Koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego
Koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego
2015-09-23

25 września, w najbliższy piątek w ramach 53. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego odbędzie się koncert monograficzny Krzysztofa Pendereckiego, podczas którego zostaną wykonane O gloriosa Virginum, Hymn do św. Wojciecha na chór mieszany i orkiestrę, Hymn do św. Daniiła na chór mieszany i orkiestrę, De profundis z Siedmiu bram Jerozolimy oraz Dies illa.

Dwa żywioły – koncert Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego
Dwa żywioły – koncert Aleksandry Kurzak i Krzysztofa Cugowskiego
2015-09-23

27 września – w dzień po premierze książki „Si, Amore” - Aleksandra Kurzak wystąpi w Hali Stulecia. Artystka spotka się na scenie z Krzysztofem Cugowskim, liderem Budki Suflera. Podczas koncertu usłyszymy hity operowe, operetkowe, musicalowe oraz utwory muzyki popularnej w aranżacjach na orkiestrę symfoniczną.

PWM na targach Ateneum
PWM na targach Ateneum
2015-09-21

W dniach 23-24 września PWM zaprezentuje swoją ofertę na targach organizowanych przez hurtownię Ateneum. Na naszym stoisku pokażemy nowości książkowe i nutowe, podręczniki dla szkół muzycznych, a także gadżety muzyczne.

58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
58. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”
2015-09-17
W dniach 18-26 września 2015 po raz 58. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "
53. Bydgoski Festiwal Muzyczny
53. Bydgoski Festiwal Muzyczny
2015-09-17

Tegoroczna edycja Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego upływa pod hasłem „Europejskie dziedzictwo. Chopin – Paderewski – Górecki - Penderecki” i odbywa się w dniach 12 września – 4 października.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.