PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Marzec 2015 »


Prawykonanie „Elegii” Mikołaja Góreckiego – wywiad z Tomaszem Strahlem
Prawykonanie „Elegii” Mikołaja Góreckiego – wywiad z Tomaszem Strahlem
2015-03-30

19 kwietnia w Katowicach, podczas 6. Festiwalu Prawykonań „Polska Muzyka Najnowsza” Tomasz Strahl i Orkiestra AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia przedstawią po raz pierwszy Elegię na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową Mikołaja Góreckiego. O utworze rozmawiała z solistą Karolina Kolinek-Siechowicz.

Muzyka Mistrzów podczas Świętokrzyskich Dni Muzyki
Muzyka Mistrzów podczas Świętokrzyskich Dni Muzyki
2015-03-30

Wykonanie III Symfonii "Symfonii pieśni żałosnych" op.36 Henryka Mikołaja Góreckiego zainauguruje XXIII Świętokrzyskie Dni Muzyki. Podczas festiwalu, którego partnerem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne, między 10 a 24 kwietnia usłyszymy także dzieła innych wybitnych kompozytorów, w tym Witolda Lutosławskiego. 

Polska muzyka najnowsza w Katowicach
Polska muzyka najnowsza w Katowicach
2015-03-30

W dniach 17-19 kwietnia 2015 w Katowicach odbędzie się 6. Festiwal Prawykonań „Polska Muzyka Najnowsza”, organizowany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia.

Misteria Paschalia 2015
Misteria Paschalia 2015
2015-03-30

Dziś rozpoczyna się jeden z najważniejszych europejskich festiwali poświęconych muzyce dawnej – Misteria Paschalia.

V Międzynarodowy Konkurs im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo
V Międzynarodowy Konkurs im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo
2015-03-27

Zakończył się I etap przesłuchań w V Międzynarodowym Konkursie im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo. W kolejnej części konkursu weźmie udział 20 skrzypków (w tym 16 Polaków). Koncert laureatów (31 marca) poprzedzi obchody setnej rocznicy urodzin Patrona konkursu, która przypada na dzień 1 kwietnia 2015 r.

Doktorat honoris causa dla prof. Zygmunta Krauzego
Doktorat honoris causa dla prof. Zygmunta Krauzego
2015-03-27

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że współpracujący z PWM profesor Zygmunt Krauze otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi.

Trwa „Poznańska Wiosna Muzyczna”
Trwa „Poznańska Wiosna Muzyczna”
2015-03-27

W dniach 23-30 marca odbywa się 44. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Podczas Festiwalu usłyszymy wiele dzieł kompozytorów reprezentowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

90. urodziny Pierre’a Bouleza
90. urodziny Pierre’a Bouleza
2015-03-26

26 marca 90. urodziny obchodzi Pierre Boulez - kompozytor i dyrygent reprezentowany przez Universal Edition.

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Bajeczna Miniatura” w Elblągu
Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Bajeczna Miniatura” w Elblągu
2015-03-25

W dniach 25-27 marca odbywa się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Bajeczna Miniatura pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Nowości nutowe na kiermaszach szkolnych
Nowości nutowe na kiermaszach szkolnych
2015-03-25

PWM coraz częściej gości na szkolnych konkursach, podczas których prezentowane są nowości nutowe opublikowane w naszej oficynie oraz u zagranicznych wydawców.

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.