PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2015 »


PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
PWM na sympozjum metodycznym we Wrocławiu
2015-02-28

W dniach 28 lutego - 1 marca odbędzie się Sympozjum metodyczne - nauczanie początkowe gry na instrumentach strunowych. PWM zostało zaproszone przez organizatora tego wydarzenia - Akademię Muzyczną we Wrocławiu - do zaprezentowania nowości wydawniczych uczestnikom sympozjum.

Oferta pracy
Oferta pracy
2015-02-26

Wydawnictwo zatrudni: Specjalistę ds. Promocji

Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

• promocja utworów orkiestrowych i scenicznych w kraju i zagranicą;
• opracowywanie strategii promocyjnej twórczości kompozytorów polskich oraz wypożyczeń materiałów orkiestrowych;
• współpraca z instytucjami muzycznymi i branżowymi mediami;
• analizowanie efektów działań promocyjnych;
• aktywna współpraca z oddziałem Wydawnictwa w Warszawie.
 

„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
„Terpsychora w tenisówkach” nagrodzona Marką Radia Kraków
2015-02-25

Wydana w zeszłym roku książka Terpsychora w tenisówkach Sally Banes została wyróżniona Marką Radia Kraków. Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 24 lutego 2015 roku.

Order dla Tadeusza Wieleckiego
Order dla Tadeusza Wieleckiego
2015-02-20

Kompozytor Tadeusz Wielecki został uhonorowany Krzyżem Zasługi na Wstędze Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. 

Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
Narodowy Order Legii Honorowej dla Maestro Antoniego Wita
2015-02-20

W sobotę 21 lutego podczas koncertu symfonicznego w Filharmonii Krakowskiej Maestro Antoni Wit otrzyma Narodowy Order Legii Honorowej. 

Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
Szczecin słucha Góreckiego i Lutosławskiego
2015-02-20

Szczecińska publiczność po raz pierwszy w nowym gmachu Filharmonii Szczecińskiej wysłucha 20 lutego III Symfonii. Symfonii pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego.

Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII
2015-02-19

Na przełomie stycznia i lutego trwał w Warszawie Festiwal Witolda Lutosławskiego Łańcuch XII. Podczas pięciu koncertów wykonano ponad 30 utworów, ukazujących spuściznę klasyka XX wieku w intrygujących kontekstach.

Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
Polska muzyka podczas „La Folle Journée” w Nantes
2015-02-18

Aż 17 razy orkiestra Sinfonia Varsovia wystąpiła podczas tegorocznej odsłony słynnego festiwalu La Folle Journée. Znana muzyczna impreza, która odbyła się w dniach od 23 stycznia do 1 lutego we francuskim Nantes, przebiegała pod hasłem „Pasje serca i duszy”. 

PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
PWM wspiera kolejną edycję Turnieju Pianistycznego w Żaganiu
2015-02-18

PWM po raz kolejny został zaproszony do grona partnerów XX Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny-Stefańskiej organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Żaganiu.

Zmarł Andrzej Koszewski
Zmarł Andrzej Koszewski
2015-02-18

Z żalem informujemy, że 17 lutego 2015 roku odszedł Andrzej Koszewski – wybitny kompozytor, twórca muzyki chóralnej, muzykolog i pedagog.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.