PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2015 »


4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
2015-10-29

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 4 i 5 listopada Biblioteka Materiałów Orkiestrowych będzie zamknięta i materiały wypożyczeniowe nie będą wysyłane. Przepraszamy za wynikające z tego powodu utrudnienia.

Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
2015-10-27

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu Targów Książki w Krakowie odwiedzający nasze stoisko mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze życzenia dla PWM i wygrać nagrody, w tym – podwójny bilet na koncert 4 listopada. Niniejszym ogłaszamy, że konkurs został rozstrzygnięty!

Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do
Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do "Quarty"
2015-10-27

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na temat najważniejszych wydarzeń muzycznych tej jesieni, które związane są z działalnością najważniejszych muzycznych wydawców zagranicznych.

Polska muzyka w Rumunii
Polska muzyka w Rumunii
2015-10-26

13 listopada, w Olteńskiej Filharmonii w Rumunii, w ramach cyklu prezentującego zdobycze europejskiej muzyki, odbędzie się koncert poświęcony polskiej muzyce. Zaprezentowane wówczas zostaną trzy utwory „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego, uwertura „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz poemat symfoniczny „Odwieczne pieśni” Mieczysława Karłowicza.

Konferencja naukowa
Konferencja naukowa "Idea-zapis-brzmienie" na 70-lecie PWM
2015-10-26

3 listopada 2015 roku w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Idea – zapis – brzmienie”. Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Jubileuszu 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
2015-10-26

25 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostanie wykonany po raz pierwszy w Polsce „Koncert na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego. Utwór wykonają Gabor Boldoczki (trąbka) i Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała.

Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
2015-10-23

Od 23 do 25 października trwać będzie XI Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”. Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się już dziś o godzinie 19:45 w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Warszawie.

Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer
Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer "Quarty"
2015-10-21

Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Quarta”, poświęconego polskiej muzyce. W roku XVII Konkursu Chopinowskiego nie mogło w nim zabraknąć tematu muzyki Chopina – o swoich preferencjach dotyczących zapisu nutowego oraz o planach artystycznych opowiedział nam Rafał Blechacz. Przyjrzeliśmy się również naszych dwóm seriom dzieł wszystkich Fryderyka Chopina oraz związkom jego muzyki z orkiestrowym aparatem.

Jubileusz 70-lecia PWM
Jubileusz 70-lecia PWM
2015-10-21

Światowa premiera oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego, konferencja naukowa, premiera monografii, wystawa „portrety polskiej muzyki”, spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy tworzyli polską i światową historię muzyki – tak właśnie świętujemy 70-lecie istnienia naszej oficyny.

Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
2015-10-21

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który organizujemy podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie.
Rozpocznie się on 22 października 2015 r. o godz. 10.00. Aby wziąć w nim udział, wystarczy tylko odwiedzić stoisko PWM-u (nr B35), wypełnić kartę „Złóż życzenia PWM-owi” i wrzucić ją do urny.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.