PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2015 »


4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
2015-10-29

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 4 i 5 listopada Biblioteka Materiałów Orkiestrowych będzie zamknięta i materiały wypożyczeniowe nie będą wysyłane. Przepraszamy za wynikające z tego powodu utrudnienia.

Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
2015-10-27

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu Targów Książki w Krakowie odwiedzający nasze stoisko mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze życzenia dla PWM i wygrać nagrody, w tym – podwójny bilet na koncert 4 listopada. Niniejszym ogłaszamy, że konkurs został rozstrzygnięty!

Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do
Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do "Quarty"
2015-10-27

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na temat najważniejszych wydarzeń muzycznych tej jesieni, które związane są z działalnością najważniejszych muzycznych wydawców zagranicznych.

Polska muzyka w Rumunii
Polska muzyka w Rumunii
2015-10-26

13 listopada, w Olteńskiej Filharmonii w Rumunii, w ramach cyklu prezentującego zdobycze europejskiej muzyki, odbędzie się koncert poświęcony polskiej muzyce. Zaprezentowane wówczas zostaną trzy utwory „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego, uwertura „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz poemat symfoniczny „Odwieczne pieśni” Mieczysława Karłowicza.

Konferencja naukowa
Konferencja naukowa "Idea-zapis-brzmienie" na 70-lecie PWM
2015-10-26

3 listopada 2015 roku w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Idea – zapis – brzmienie”. Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Jubileuszu 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
2015-10-26

25 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostanie wykonany po raz pierwszy w Polsce „Koncert na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego. Utwór wykonają Gabor Boldoczki (trąbka) i Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała.

Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
2015-10-23

Od 23 do 25 października trwać będzie XI Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”. Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się już dziś o godzinie 19:45 w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Warszawie.

Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer
Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer "Quarty"
2015-10-21

Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Quarta”, poświęconego polskiej muzyce. W roku XVII Konkursu Chopinowskiego nie mogło w nim zabraknąć tematu muzyki Chopina – o swoich preferencjach dotyczących zapisu nutowego oraz o planach artystycznych opowiedział nam Rafał Blechacz. Przyjrzeliśmy się również naszych dwóm seriom dzieł wszystkich Fryderyka Chopina oraz związkom jego muzyki z orkiestrowym aparatem.

Jubileusz 70-lecia PWM
Jubileusz 70-lecia PWM
2015-10-21

Światowa premiera oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego, konferencja naukowa, premiera monografii, wystawa „portrety polskiej muzyki”, spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy tworzyli polską i światową historię muzyki – tak właśnie świętujemy 70-lecie istnienia naszej oficyny.

Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
2015-10-21

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który organizujemy podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie.
Rozpocznie się on 22 października 2015 r. o godz. 10.00. Aby wziąć w nim udział, wystarczy tylko odwiedzić stoisko PWM-u (nr B35), wypełnić kartę „Złóż życzenia PWM-owi” i wrzucić ją do urny.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!