PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Październik 2015 »


4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
4-5 listopada - Biblioteka Materiałów Orkiestrowych nieczynna
2015-10-29

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach 4 i 5 listopada Biblioteka Materiałów Orkiestrowych będzie zamknięta i materiały wypożyczeniowe nie będą wysyłane. Przepraszamy za wynikające z tego powodu utrudnienia.

Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
Konkurs „Życzenia dla PWM” rozstrzygnięty!
2015-10-27

Podczas odbywających się w ubiegłym tygodniu Targów Książki w Krakowie odwiedzający nasze stoisko mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze życzenia dla PWM i wygrać nagrody, w tym – podwójny bilet na koncert 4 listopada. Niniejszym ogłaszamy, że konkurs został rozstrzygnięty!

Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do
Jesienne aktualności wydawców zagranicznych - dodatek do "Quarty"
2015-10-27

Zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na temat najważniejszych wydarzeń muzycznych tej jesieni, które związane są z działalnością najważniejszych muzycznych wydawców zagranicznych.

Polska muzyka w Rumunii
Polska muzyka w Rumunii
2015-10-26

13 listopada, w Olteńskiej Filharmonii w Rumunii, w ramach cyklu prezentującego zdobycze europejskiej muzyki, odbędzie się koncert poświęcony polskiej muzyce. Zaprezentowane wówczas zostaną trzy utwory „Concerto-Notturno” Mikołaja Góreckiego, uwertura „Bajka” Stanisława Moniuszki oraz poemat symfoniczny „Odwieczne pieśni” Mieczysława Karłowicza.

Konferencja naukowa
Konferencja naukowa "Idea-zapis-brzmienie" na 70-lecie PWM
2015-10-26

3 listopada 2015 roku w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Idea – zapis – brzmienie”. Konferencja jest wydarzeniem towarzyszącym obchodom Jubileuszu 70-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
Polska premiera „Koncertu na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego
2015-10-26

25 października w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zostanie wykonany po raz pierwszy w Polsce „Koncert na trąbkę i orkiestrę” Krzysztofa Pendereckiego. Utwór wykonają Gabor Boldoczki (trąbka) i Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała.

Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”
2015-10-23

Od 23 do 25 października trwać będzie XI Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Varsovia Cantat”. Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się już dziś o godzinie 19:45 w kościele pod wezwaniem Św. Krzyża w Warszawie.

Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer
Chopin w najlepszym wydaniu - nowy numer "Quarty"
2015-10-21

Zachęcamy do lektury naszego czasopisma „Quarta”, poświęconego polskiej muzyce. W roku XVII Konkursu Chopinowskiego nie mogło w nim zabraknąć tematu muzyki Chopina – o swoich preferencjach dotyczących zapisu nutowego oraz o planach artystycznych opowiedział nam Rafał Blechacz. Przyjrzeliśmy się również naszych dwóm seriom dzieł wszystkich Fryderyka Chopina oraz związkom jego muzyki z orkiestrowym aparatem.

Jubileusz 70-lecia PWM
Jubileusz 70-lecia PWM
2015-10-21

Światowa premiera oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego, konferencja naukowa, premiera monografii, wystawa „portrety polskiej muzyki”, spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy tworzyli polską i światową historię muzyki – tak właśnie świętujemy 70-lecie istnienia naszej oficyny.

Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
Konkurs „Życzenia dla PWM-u”
2015-10-21

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, który organizujemy podczas tegorocznych Targów Książki w Krakowie.
Rozpocznie się on 22 października 2015 r. o godz. 10.00. Aby wziąć w nim udział, wystarczy tylko odwiedzić stoisko PWM-u (nr B35), wypełnić kartę „Złóż życzenia PWM-owi” i wrzucić ją do urny.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.