PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2015


Oferta pracy
Oferta pracy
2015-12-31

Wydawnictwo zatrudni Specjalistę ds. Promocji. Miejsce pracy: Kraków.

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
2015-12-29

We wtorek 29 grudnia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się spektakl operowy "Rigoletto". W postać Gildy wcieli się światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak. Po spektaklu artystka będzie podpisywać zbiór rozmów, które przeprowadził z nią Aleksander Laskowski. Publikacja będzie do kupienia na stoisku we Foyer Głównym Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne
2015-12-22
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy złożyć Naszym Klientom i Przyjaciołom serdeczne życzenia sukcesów, radości i uśmiechów.
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
2015-12-22

W dniach 9-15 grudnia 2015 roku w stolicy Peru odbył się III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Sergio Escalera z Boliwii.

Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
2015-12-18

18 grudnia w Rektoracie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja prasowa związana z premierą płyty z kolędami „Gloria, gloria in excelsis Deo”, nagranej przez Chór Psalmodia pod dyrekcją profesora Włodzimierza Siedlika.

PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
2015-12-18

Miło nam poinformować, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne podpisało nową umowę na reprezentowanie w Polsce katalogu oficyny Josef Weinberger LTD oraz Glocken Verlag i Octava Music. Do tej pory byliśmy wyłącznym reprezentantem wspomnianych wydawnictw w zakresie wykonań koncertowych. Od kilku tygodni PWM posiada także prawa do obsługi przedstawień scenicznych tych wydawców zarówno w zakresie wypożyczeń, jak i w zakresie udzielania licencji na nie (czyli w zakresie tzw. Wielkich Praw).

Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
2015-12-16

Alberto Ginastera (1916–1983) jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. W 2016 roku mija setna rocznica urodzin kompozytora. Z tej okazji cały muzyczny świat włącza się w celebrację, organizując koncerty, festiwale, spotkania, konferencje i wykłady poświęcone jego muzyce.

Zamówienia w okresie świątecznym
Zamówienia w okresie świątecznym
2015-12-16

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci! Informujemy, że w okresie świątecznym zamówienia złożone do 23 grudnia do godziny 10:00 zostaną wysłane przed Świętami, natomiast zamówione po godz. 10:00 będą wysyłane 28 i 29 grudnia.

24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
2015-12-16

Szanowni Państwo, informujemy, że decyzją Zarządu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA 24 grudnia jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu wydawnictwo oraz księgarnia firmowa będą nieczynne.

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
2015-12-16

Daniele Gasparini z Włoch zwyciężył w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA – komplet polskich partytur współczesnych – otrzymał Polak Andrzej Karałow.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Podsumowanie drugiego sezonu TUTTI.pl

Koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Wojciecha Kilara i Pawła Łukaszewskiego, zamykamy dzisiaj drugi sezon TUTTI.pl – programu promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

To był niezwykle ciekawy sezon, podczas którego ponadtrzystukrotnie wykonywane były utwory z oznaczeniem TUTTI.pl. Były to wykonania koncertowe, przedstawienia sceniczne, rejestracje płytowe i radiowe oraz streamingi i wykonania udostępniane przez internet.

Dariusz Przybylski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Dariusz Przybylski – kompozytor, organista, nauczyciel. Od lat realizuje siebie w tych trzech obszarach. Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością towarzyszy kompozytorowi w jego drodze twórczej. Katalog PWM konsekwentnie powiększa się o kolejne utwory Dariusza Przybylskiego.

Odszedł Bogusław Schaeffer

1 lipca 2019 roku odszedł Bogusław Schaeffer – „awangardysta awangardy”, ikona eksperymentów muzycznych i teatralnych. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiego życia muzycznego. 

Warsztaty arteterapeutyczne dla niezwykłych uczestników

Za nami wyjątkowe warsztaty dla niezwykłych podopiecznych. Blisko 100 dzieci wzięło udział w zorganizowanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne warsztatach arteterapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Łącznie zrealizowano 20 godzin zajęć.

Prawykonanie „Missa” na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę Mikołaja Góreckiego

W najbliższą niedzielę, 30 czerwca w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej zabrzmi nowy, niewykonywany jeszcze utwór Mikołaja Góreckiego – Missa na baryton solo, chór mieszany i orkiestrę. Dzisiaj zdradzamy pierwsze o nim informacje.

Za nami recital Tomasza Koniecznego i premiera „Twarzy Wotana”

18 czerwca w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbył się recital Tomasza Koniecznego połączony z oficjalną premierą wywiadu-rzeki „Twarze Wotana”, jaki przeprowadził ze śpiewakiem Jacek Marczyński.

„Perpetuum stabile” Pawła Mykietyna – prawykonanie 16 czerwca w Hanowerze

Paweł Mykietyn przyzwyczaił ostatnio swoich melomanów do prawykonań utworów orkiestrowych. Tylko w bieżącym roku poznaliśmy dwa nowe koncerty kompozytora: skrzypcowy i wiolonczelowy. W najbliższą niedzielę, 16 czerwca w Hanowerze zostanie wykonany nowy, tym razem kameralny utwór Pawła Mykietyna: Perpetuum stabile na kwartet fortepianowy. Utwór wykona Flex Ensemble w składzie: Kana Sugimura (vn), Anna Szulc-Kapała (vla), Martha Bijlsma (vc), Johannes Nies (pf).

Agata Zubel mecenasem młodych kompozytorów

Agata Zubel – ceniona w kraju i na świecie kompozytorka, wszechstronna śpiewaczka, wreszcie – pedagog z pasją oddający się swojej pracy – podejmuje wraz z mężem Michałem Mocem, kompozytorem, akordeonistą i pedagogiem, kolejne zadanie, stając się opiekunem i mecenasem wkraczających na ścieżkę muzyczną twórców. Artystyczne małżeństwo ogłosiło właśnie program wspierający młodych kompozytorów: rezydencje artystyczne na Islandii.

Marcin Stańczyk zwycięzcą 8. Festiwalu Grand Prix Komeda

Bardzo dobre wieści napływają z zakończonego w sobotę w Ostrowcu Wielkopolskim 8. Festiwalu Filmowego Grand Prix Komeda. Główną nagrodę tego festiwalu otrzymał Marcin Stańczyk za muzykę do filmu Borysa Lankosza Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna. Gratulacje!

„Madama Butterfly” Pucciniego już 15 czerwca na warszawskim Placu Defilad

„Madama Butterfly”, arcydzieło włoskiego mistrza opery Giacomo Pucciniego, które od ponad stu lat króluje w repertuarach teatrów na całym świecie, wystawiona zostanie 15 czerwca 2019 r (godz. 21.00), na Placu Defilad.