PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2015


Oferta pracy
Oferta pracy
2015-12-31

Wydawnictwo zatrudni Specjalistę ds. Promocji. Miejsce pracy: Kraków.

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
2015-12-29

We wtorek 29 grudnia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się spektakl operowy "Rigoletto". W postać Gildy wcieli się światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak. Po spektaklu artystka będzie podpisywać zbiór rozmów, które przeprowadził z nią Aleksander Laskowski. Publikacja będzie do kupienia na stoisku we Foyer Głównym Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne
2015-12-22
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy złożyć Naszym Klientom i Przyjaciołom serdeczne życzenia sukcesów, radości i uśmiechów.
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
2015-12-22

W dniach 9-15 grudnia 2015 roku w stolicy Peru odbył się III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Sergio Escalera z Boliwii.

Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
2015-12-18

18 grudnia w Rektoracie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja prasowa związana z premierą płyty z kolędami „Gloria, gloria in excelsis Deo”, nagranej przez Chór Psalmodia pod dyrekcją profesora Włodzimierza Siedlika.

PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
2015-12-18

Miło nam poinformować, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne podpisało nową umowę na reprezentowanie w Polsce katalogu oficyny Josef Weinberger LTD oraz Glocken Verlag i Octava Music. Do tej pory byliśmy wyłącznym reprezentantem wspomnianych wydawnictw w zakresie wykonań koncertowych. Od kilku tygodni PWM posiada także prawa do obsługi przedstawień scenicznych tych wydawców zarówno w zakresie wypożyczeń, jak i w zakresie udzielania licencji na nie (czyli w zakresie tzw. Wielkich Praw).

Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
2015-12-16

Alberto Ginastera (1916–1983) jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. W 2016 roku mija setna rocznica urodzin kompozytora. Z tej okazji cały muzyczny świat włącza się w celebrację, organizując koncerty, festiwale, spotkania, konferencje i wykłady poświęcone jego muzyce.

Zamówienia w okresie świątecznym
Zamówienia w okresie świątecznym
2015-12-16

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci! Informujemy, że w okresie świątecznym zamówienia złożone do 23 grudnia do godziny 10:00 zostaną wysłane przed Świętami, natomiast zamówione po godz. 10:00 będą wysyłane 28 i 29 grudnia.

24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
2015-12-16

Szanowni Państwo, informujemy, że decyzją Zarządu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA 24 grudnia jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu wydawnictwo oraz księgarnia firmowa będą nieczynne.

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
2015-12-16

Daniele Gasparini z Włoch zwyciężył w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA – komplet polskich partytur współczesnych – otrzymał Polak Andrzej Karałow.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Kredki w dłoń! Karol Kurpiński

Cześć! Dla najmłodszych (także duchem) mistrzów kredek i pędzli zamieszczamy dzisiaj kolejny portret do pokolorowania. Na artystyczne opracowanie czeka podobizna Karola Kurpińskiego.

#TUTTIwdomu – ostatni dzwonek na złożenie wniosku

Przypominamy, że do końca maja przyjmujemy wnioski do projektu #TUTTIwdomu – specjalnej edycji TUTTI.pl przygotowanej na czas ograniczonego dostępu do wydarzeń muzycznych na żywo. Projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 70% należnej opłaty za zawieszenie w Internecie nagranych przez Państwa utworów kompozytorów polskich z katalogu PWM.

„Po Cichu. O muzyce i literaturze”. Daniel Cichy w najnowszym cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego

Czy o muzyce da się mówić na aż 444 sposoby? Jak pisać, by zainteresować nią dzieci – najbardziej wymagających odbiorców? Czy prawo autorskie jest dla każdego? Co oznacza tajemnicze słowo „rytmetyka”? I, last but not least, czy premiera płyty może być bardziej ekscytująca od prawykonania? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania o kulisy muzyki można poznać podczas najnowszego cyklu rozmów online Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. „Po Cichu. O muzyce i literaturze” to pasmo wyjątkowych rozmów o czytaniu i słuchaniu, o muzyce i literaturze. Z czołowymi postaciami polskiej kultury rozmawia dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy.

Rusza Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020

Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Stowarzyszenie Warsaw Wind Music zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. To pierwsza edycja międzynarodowego konkursu dla kompozytorów, którego przedmiotem jest napisanie premierowej kompozycji przeznaczonej na koncertową orkiestrę dętą. 
 

Księgarnia firmowa PWM wznawia działalność stacjonarną

Po 9 tygodniach zamknięcia wznawia działalność księgarnia firmowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachowując normy i stosując się do zaleceń sanitarnych oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, PWM zaprasza do odwiedzania księgarni przy al. Krasińskiego 11a w Krakowie, gdzie od 18 maja będzie można zakupić znane i cenione publikacje oraz zapoznać się z interesującymi nowościami. Dla pierwszych 50 klientów mamy niespodziankę, rabat 50% na publikacje PWM! 
 

Kredki w dłoń! Jan Stefani

Cześć! Pokolorowaliście już portret Stanisława Moniuszki? Dzisiaj mamy dla Was nowy obrazek, na którym jest inny kompozytor: Jan Stefani. Wydrukujcie grafikę i bawcie się w malarzy! Może zachęcicie rodziców by do Was dołączyli? Kolorowanie jest świetną zabawą!

Trwa druga edycja Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej

Podczas pierwszej edycji Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej 254 muzyków z Polski,Tajlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hong Kongu wspólnie wykonało Taniec Eleny Michała Lorenca w opracowaniu na orkiestrę dętą. Odpowiadając na międzynarodowe zainteresowanie i wychodząc naprzeciw prośbom muzyków, a także wspierając ideę wspólnego muzykowania Polskie Wydawnictwo Muzyczne wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Orkiestry Dęte zaprasza po raz drugi do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej. 
 

Poprawnie w muzyce. Premiera książki „Muzyka w prawie autorskim” Grzegorza Manii już 21 maja

Relacja prawa autorskiego i muzyki bywa określana mianem „małżeństwa z rozsądku”, ponieważ związek ten nigdy nie był ani dobrze dobrany, ani tak szczęśliwy, jakby się tego chciało. W książce Muzyka w prawie autorskim dr hab. Grzegorz Mania – prawnik i pianista – w przystępny sposób objaśnia zawiłe paragrafy z kodeksów. Dzięki klarownym podsumowaniom i rozbudowanym wątkom praktycznym książka zyskuje charakter uniwersalny – sięgać po nią mogą nie tylko prawnicy, ale także kompozytorzy, wykonawcy i wszyscy ci, którzy zajmują się rozpowszechnianiem muzyki. Pogłębiona analiza dotyczy nie tylko samych przepisów. W pierwszym rozdziale autor z eseistyczną sprawnością opisuje fenomen muzyki i jej relację z prawem.

Zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz

Z głębokim żalem informujemy, że 7 maja w wieku 92 lat zmarła Anna Sackiewicz-Steckiewicz, przez wiele lat związana z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
 

Kredki w dłoń! Stanisław Moniuszko

Cześć! Przygotowaliśmy dla Was – najmłodszych melomanów i muzyków – zabawę, polegającą na kolorowaniu portretów polskich kompozytorów. Wydrukujcie załączony poniżej obrazek (możecie poprosić o to rodziców), kredki w dłoń i… do dzieła: pokolorujcie najpiękniej jak umiecie! Do rysunku dołączamy portret w oryginalnych kolorach: może być dla Was inspiracją. Oczywiście Wy możecie użyć całkiem innych kolorów – malujcie jak Wam w duszy gra!