PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Grudzień 2015


Oferta pracy
Oferta pracy
2015-12-31

Wydawnictwo zatrudni Specjalistę ds. Promocji. Miejsce pracy: Kraków.

Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
Spotkanie z Aleksandrą Kurzak
2015-12-29

We wtorek 29 grudnia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się spektakl operowy "Rigoletto". W postać Gildy wcieli się światowej sławy sopranistka Aleksandra Kurzak. Po spektaklu artystka będzie podpisywać zbiór rozmów, które przeprowadził z nią Aleksander Laskowski. Publikacja będzie do kupienia na stoisku we Foyer Głównym Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne
2015-12-22
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy złożyć Naszym Klientom i Przyjaciołom serdeczne życzenia sukcesów, radości i uśmiechów.
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Limie
2015-12-22

W dniach 9-15 grudnia 2015 roku w stolicy Peru odbył się III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Sergio Escalera z Boliwii.

Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
Płyta z kolędami w aranżacjach Marka Pawełka i Henryka Jana Botora
2015-12-18

18 grudnia w Rektoracie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się konferencja prasowa związana z premierą płyty z kolędami „Gloria, gloria in excelsis Deo”, nagranej przez Chór Psalmodia pod dyrekcją profesora Włodzimierza Siedlika.

PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
PWM przedstawicielem wydawnictw Josef Weinberger, Glocken Verlag oraz Octava Music
2015-12-18

Miło nam poinformować, że Polskie Wydawnictwo Muzyczne podpisało nową umowę na reprezentowanie w Polsce katalogu oficyny Josef Weinberger LTD oraz Glocken Verlag i Octava Music. Do tej pory byliśmy wyłącznym reprezentantem wspomnianych wydawnictw w zakresie wykonań koncertowych. Od kilku tygodni PWM posiada także prawa do obsługi przedstawień scenicznych tych wydawców zarówno w zakresie wypożyczeń, jak i w zakresie udzielania licencji na nie (czyli w zakresie tzw. Wielkich Praw).

Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
Retrospektywa twórczości Alberto Ginastery
2015-12-16

Alberto Ginastera (1916–1983) jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów XX wieku. W 2016 roku mija setna rocznica urodzin kompozytora. Z tej okazji cały muzyczny świat włącza się w celebrację, organizując koncerty, festiwale, spotkania, konferencje i wykłady poświęcone jego muzyce.

Zamówienia w okresie świątecznym
Zamówienia w okresie świątecznym
2015-12-16

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci! Informujemy, że w okresie świątecznym zamówienia złożone do 23 grudnia do godziny 10:00 zostaną wysłane przed Świętami, natomiast zamówione po godz. 10:00 będą wysyłane 28 i 29 grudnia.

24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
24 grudnia - dzień wolny od pracy w PWM
2015-12-16

Szanowni Państwo, informujemy, że decyzją Zarządu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA 24 grudnia jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu wydawnictwo oraz księgarnia firmowa będą nieczynne.

Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Karola Szymanowskiego rozstrzygnięty
2015-12-16

Daniele Gasparini z Włoch zwyciężył w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego SA – komplet polskich partytur współczesnych – otrzymał Polak Andrzej Karałow.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.