PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Kwiecień 2015 »


Koncert inauguracyjny Probaltica 2015 z muzyką Zygmunta Noskowskiego
Koncert inauguracyjny Probaltica 2015 z muzyką Zygmunta Noskowskiego
2015-04-29

1 maja zainaugurowana zostanie 22 edycja Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica. Na koncercie inauguracyjnym artyści ukraińscy wykonają m.in. poemat symfoniczny „Step” Zygmunta Noskowskiego.

Nagroda Fryderyk dla Pawła Łukaszewskiego
Nagroda Fryderyk dla Pawła Łukaszewskiego
2015-04-29

23 kwietnia odbyło się rozdanie Nagród Muzycznych Fryderyki, przyznawanych przez polską Akademię Fonograficzną dla najlepszych płyt wydanych w 2015. W tym roku jedna ze statuetek powędrowała do Pawła Łukaszewskiego za płytę Musica Sacra 5.

Nowy numer „Scali”
Nowy numer „Scali”
2015-04-28

Najnowszy numer edukacyjnego magazynu muzycznego Scala poświęciliśmy zagadnieniom chóralistyki. Pismo skierowane jest do wszystkich, którzy kształcą swoją wrażliwość muzyczną przez pracę w zespołach chóralnych – szkolnych, amatorskich i profesjonalnych. 

Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki (fotorelacja)
Konferencja Metodyczna Nauczycieli Muzyki (fotorelacja)
2015-04-27

Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki już za nami. Prelekcja prof. Katarzyny Sokołowskiej o metodach pracy z chórem dziecięcym spotkała się z dużym uznaniem, a oferta PWM – z zainteresowaniem nauczycieli.

Nowy numer „Muzyki w Mieście”
Nowy numer „Muzyki w Mieście”
2015-04-27

W najnowszym numerze czasopisma „Muzyka w Mieście” (5/34) znaleźć można m.in. wywiad z Elżbietą Sikorą oraz fragment książki „Diagilew” Richarda Buckle’a.

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater z polską premierą III Symfonii Łukaszewskiego
XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater z polską premierą III Symfonii Łukaszewskiego
2015-04-27

W dniach 30 kwietnia – 8 maja w Częstochowie odbędzie się XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Ważnymi wydarzeniami 25. edycji festiwalu będą koncert z okazji 80. urodzin Arvo Pärta z udziałem kompozytora oraz polska premiera III Symfonii Pawła Łukaszewskiego.

Klub Młodego Krytyka – spotkanie z redaktorem naczelnym PWM
Klub Młodego Krytyka – spotkanie z redaktorem naczelnym PWM
2015-04-23

W niedzielę 26 kwietnia w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbędzie się spotkanie Klubu Młodego Krytyka. Gościem spotkania będzie redaktor naczelny PWM dr Daniel Cichy.

Fryderyki 2015 rozdane!
Fryderyki 2015 rozdane!
2015-04-23

Fryderyki w kategorii muzyka poważna rozdane! Wśród nagrodzonych są płyty z muzyką Pawła Łukaszewskiego, Grażyny Bacewicz i Wojciecha Kilara.

Płyta z muzyką Pawła Mykietyna doceniona za granicą
Płyta z muzyką Pawła Mykietyna doceniona za granicą
2015-04-22

Wydana nakładem Hyperionu płyta Royal String Quartet z muzyką Pawła Mykietyna i Pawła Szymańskiego święci triumfy w Stanach Zjednoczonych.

Koncert Kevina Kennera w Dusznikach-Zdroju
Koncert Kevina Kennera w Dusznikach-Zdroju
2015-04-22

2 maja w Dusznikach-Zdroju odbędzie się uroczysta premiera wydania „Koncertu fortepianowego e-moll” Fryderyka Chopina w opracowaniu na fortepian i kwintet smyczkowy. Autorem transkrypcji jest sam Kevin Kenner.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Nowy kwartet Eugeniusza Knapika dla Kwartetu Śląskiego

25 maja, podczas koncertu na jubileusz 40-lecia działalności Kwartetu Śląskiego, zostanie wykonany napisany specjalnie na tę okazję i dedykowany zespołowi II Kwartet smyczkowy Eugeniusza Knapika.

Scoring4Polish Directors pod patronatem PWM za nami!

W repertuarze wczorajszego koncertu znalazły się utwory polskich kompozytorów, a wśród nich m.in. utwory Wojciecha Kilara, które znajdują się w katalogu Polskiego Wydawenictwa Muzycznego.

„Obrazy muzyki. Muzyka w obrazach” – majówka w NOSPR


Portrety polskich kompozytorów w obiektywie Bartka Barczyka można zobaczyć w kolejnej z 11 lokalizacji. Tym razem czas na NOSPR, gdzie fotografie eksponowane będą do końca maja. 

PWM partnerem 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Trzy, dwa, jeden… AKCJA! 12. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rusza pełną parą. Przed nami niesamowite emocje, wzruszenia i występy światowej klasy gwiazd muzyki – nie tylko filmowej. Nie zabraknie również działań Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które w tym roku zostało partnerem tego święta muzyki. 

Andrzej Ojczenasz zwycięzcą 5. Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

5. Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego odbył się w ramach 9.NDI Sopot Classic.
 

Utwór Sławomira Kupczaka jedną z polskich propozycji na 66. Trybunę Kompozytorów

Polskie Radio podało propozycje utworów na 66. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (International Rostrum of Composers). Jedną z nich jest utwór kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, Sławomira Kupczaka.

10. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki zakończony

Znamy laureatów 10. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Wygrała Maria Motolygina z Rosji. Nagrodę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego za najpiękniejsze wykonanie pieśni polskiej XX/XXI wieku otrzymała Alina Adamski.

Stanisław Moniuszko majowym kompozytorem miesiąca

5 maja cała Polska świętować będzie 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Polskie Wydawnictwo Muzyczne świętuje już od początku miesiąca: Stanisław Moniuszko jest majowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA.

 

Przygotowania do rocznicy dwusetnych urodzin Stanisława Moniuszki trwają w Wydawnictwie od miesięcy. Oprócz szeregu akcji i atrakcji, od oczywistych, jak wydania nutowe (nowe oraz wznowienia) i książkowe, czy publikacje cyfrowe, po cykl niezwykle atrakcyjnych tutoriali i opowieści poświęconych twórczości kompozytora, zrealizowanych we współpracy z najlepszymi polskimi śpiewakami, standardowo realizujemy działania związane z projektem KOMPOZYTOR MIESIĄCA. Księgarnia PWM oferuje do końca maja 50% rabat na dostępne publikacje Stanisława Moniuszki, a akcję zaczynamy – jak zwykle – od przedstawienia alfabetu kompozytora.

Śpiewamy w domu (i nie tylko) na urodziny Stanisława Moniuszki

Z okazji przypadających w tym roku 200. urodzin Stanisława Moniuszki przygotowaliśmy specjalny dedykowany cykl ponad 30 materiałów wideo poświęconych twórczości i osobie tego wybitnego polskiego kompozytora. Seria obejmuje zarówno nagrania pieśni Moniuszki, jak i tutoriale zawierające uwagi wykonawcze do poszczególnych utworów, a także wypowiedzi wykonawców o samym kompozytorze. 

Premiera pierwszego filmu na kanale YouTube PWM odbędzie się 5 maja – w dzień dwusetnych urodzin Moniuszki. 

Stanisław Moniuszko dla każdego

Ponad 20 nowych wydań nutowych, książkowych i płytowych, blisko 90 wznowień, materiały wykonawcze dla orkiestr i teatrów operowych, ponad 100 dostępnych na całym świecie publikacji cyfrowych, 7 000 stron zdigitalizowanego materiału w wolnym dostępie, ponad 1000 unikatowych materiałów ikonograficznych oraz blisko 30 wydarzeń dla dorosłych, dzieci i młodzieży – oto program obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki przygotowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne.