Archiwum aktualności
« Sierpień 2018 »
Jesienny nabór w drugiej edycji TUTTI.pl
2018-08-31
Ogłaszamy dodatkowy, jesienny nabór w drugiej edycji projektu TUTTI.pl. Do udziału zapraszamy szczególnie tych z Państwa, którym specyfika ich działalności uniemożliwiła start w naborze wiosennym.
Pula środków dostępnych w jesiennym rozdaniu wynosi 150 tysięcy złotych. Jest zatem o co walczyć!
Wrześniowe prawykonania „Bildbeschreibung” Agaty Zubel
2018-08-30
Wybrzmiewają wciąż echa „Fajerwerków” Agaty Zubel, a my spieszymy z informacja, że przed nami kolejne emocje związane z osobą kompozytorki. Już za niespełna tydzień, 6 września poznamy „Bildbeschreibung” – nowy utwór zdobywczyni European Composers Award 2018.
Oferta pracy: specjalista ds. digitalizacji i procesów cyfrowych
2018-08-29
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. digitalizacji i procesów cyfrowych. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: pełny etat, umowa zlecenie.
European Composers Award dla Agaty Zubel!
2018-08-29
W sierpniu byliśmy świadkami potrójnego prawykonania „Fireworks” Agaty Zubel: w Warszawie, Berlinie oraz Londynie.
Pod warstwą dźwięków tego utworu kryje się głębokie przesłanie, które towarzyszyło kompozytorce podczas tworzenia dzieła. „Fajerwerki” są afirmacją życia w wolności, radości i tolerancji:
IMiT tworzy nowe archiwa polskiej muzyki i tańca
2018-08-21
Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do współtworzenia trzech kolekcji – Narodowego Archiwum Tańca, Archiwum Muzyki Polskiej i Kolekcji Nagrań Muzyki Polskiej. Zbiory te obejmą wszelkie nagrania audio i wideo, publikacje książkowe, a także ikonografie, pamiątki oraz wszelkie inne archiwalia związane z muzyką polską i tańcem polskim.
Biegniemy w Poland Business Run 2018!
2018-08-20
Jak co roku drużyna PWM weźmie udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce – Poland Business Run. W ubiegłym roku dzięki tej inicjatywie udało się zebrać 1,6 miliona (!) złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.
Już dziś prawykonanie „Fireworks” Agaty Zubel
2018-08-13
Już dziś wieczorem publiczność festiwalu Chopin i jego Europa usłyszy prawykonanie nowej kompozycji Agaty Zubel.
IV Edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych
2018-08-09
Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja praktyk wykonawczych i regionalnych tradycji, a przede wszystkim spotkanie i swoiste święto muzyki tradycyjnej. Na jednej scenie wystąpią muzycy z całej Polski, prezentując dziedzictwo regionów i nowatorskie interpretacje muzyki korzeni. Tegoroczna, czwarta edycja Turnieju odbędzie się w dniach 6 – 9 września 2018.
Za tydzień prawykonanie „Fireworks” Agaty Zubel
2018-08-06
13 sierpnia, w ramach festiwalu Chopin i jego Europa zostanie prawykonany utwór Agaty Zubel, „Fireworks”. We wpisie zamieszczonym na miesiąc przed datą premiery (dostępny tutaj) podzieliliśmy się komentarzem kompozytorki na temat nowego utworu.
Oferta pracy: specjalista ds. kadr i płac
2018-08-03
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. kadr i płac. Miejsce pracy: Kraków.
Najczęściej czytane:
Kompozytorko, kompozytorze! Masz okazję pracować nad swoimi partyturami z dala od codziennego zgiełku, inspirować się naturą, oddawać rozważaniom o sztuce i życiu. Agata Zubel i Michał Moc po raz kolejny zapraszają młodych kompozytorów do czerpania inspiracji z piękna Islandii podczas edycji programu rezydencji artystycznych, która potrwa dwa tygodnie między 4 a 20 października br. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem przedsięwzięcia.
Alicja Twardowska, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne mają przyjemność zaprosić na koncert z okazji 95. urodzin Romualda Twardowskiego, który odbędzie się 17 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie (ul. Morskie Oko 2).
W drugiej połowie czerwca czekają nas niezwykle interesujące prawykonania dwóch, najnowszych dzieł z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Najpierw, w Gdańsku, zabrzmi Ambient na dwa flety, organy i orkiestrę symfoniczną Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, pod koniec miesiąca zaś, w Poznaniu, Głos Potwora, nowa opera Alka Nowaka.
Pianistka, kameralistka, kompozytorka i synestetyczka, doktor habilitowana w dziedzinie sztuk muzycznych. Autorka licznych i bestsellerowych publikacji fortepianowych wydanych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. W czerwcu Marta Mołodyńska-Wheeler, jako kompozytorka miesiąca, opowiada nam o tym, jak powstają jej utwory i jakie zwyczaje towarzyszą jej w pracy twórczej.
W sobotę 7 czerwca br. odbyły się przesłuchania finałowe 12. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. Zdobywcą I nagrody został brytyjski tenor Samuel Stopford. Polskie Wydawnictwo Muzyczne było Partnerem wydarzenia.
W maju 1857 r. w „Ruchu Muzycznym” ukazała się zapowiedź wystawienia Halki na deskach warszawskiego Teatru Wielkiego. Na te wieści Stanisław Moniuszko czekał aż dekadę – teraz jednak wpadł w „żywy niepokój”… W kolejnej odsłonie cyklu „Historia pewnego utworu” przyjrzymy się przygotowaniom do długo wyczekiwanej przez kompozytora premiery.
Dzieło nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim Piesomen Antropon zabrzmi po raz pierwszy 6 czerwca w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Tego wieczoru usłyszymy ponadto utwory kompozytorów polskich i francuskich, których twórczość stanowi świadectwo czasu i hołd złożony wielkim osobowościom świata sztuki i duchowości m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Joanny Wnuk-Nazarowej. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem Konkursu.
W ostatnim tygodniu maja uczniowie krakowskich przedszkoli i szkół odwiedzili księgarnię muzyczną PWM z okazji trwającego Tygodnia Dziecka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym.
2 czerwca br. rozpocznie się 12. edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki. W muzyczne szranki stanie 77 młodych śpiewaków z 28 krajów; zwycięzców poznamy 7 czerwca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest Partnerem wydarzenia.
Kompozytor, dyrygent, wydawca, teoretyk muzyki, pedagog muzyczny, rektor uczelni – życiorys Józefa Elsnera jest niezwykle bogaty. Mimo to przeważnie kojarzony jest jedynie jako nauczyciel Fryderyka Chopina. Krzysztof Bilica z zaciekawieniem przygląda się mistrzowi przełomu XVIII i XIX wieku, którego portret rysuje w najnowszej Małej Monografii.