Archiwum aktualności
« Październik 2020 »
Koncert promujący SONGS & SONNETS od ANAKLASIS przeniesiony do interentu
2020-10-19
Koncert promujący krążek SONGS & SONNETS od ANAKLASIS odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 października. Ze względu na panującą i zmienną sytuację, ale przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. Dzięki zapewnionej transmisji online z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie każdy widz będzie mógł cieszyć się muzyką w bezpiecznym, domowym zaciszu. Zaprasza Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Teatr Wielki – Opera Narodowa.
„Kilar. W bliskim planie” już w sprzedaży!
2020-10-19
Wojciech Kilar to postać nietuzinkowa. Można słuchać o nim wiele i wciąż ma się niedosyt. Tak samo jak jego muzyki, która zachwyciła cały świat. Już od dziś nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego ukaże się wyjątkowa publikacja. „Kilar. W bliskim planie” stanowiąca opowieść o muzyce filmowej i geniuszu kompozytora, snuta przez największe tuzy świata polskiej i zagranicznej kinematografii.
Juliusz Łuciuk – requiescat in pace
2020-10-19
Z wielkim żalem dzielimy się smutną wiadomością: nie żyje Juliusz Łuciuk.
Był wyjątkową postacią na mapie krakowskiej i polskiej sceny muzycznej. Uczeń Stanisława Wiechowicza, Nadii Boulanger i Oliviera Messiaena. Artysta o ogromnej wrażliwości na słowo. Kompozytor barw.
Targi Książki to my! Jesienna promocja na wydawnictwa PWM
2020-10-19
Polskie Wydawnictwo Muzyczne dołącza do akcji Targi Książki to my! Od 19 do 25 października na klientów naszej księgarni czekają atrakcyjne rabaty na książki i płyty wydane nakładem PWM.
„Wtorki na fali” – cykl kameralnych koncertów w foyer Opery Bałtyckiej
2020-10-16
„Wtorki na fali” to cykl trzech spotkań z polską myślą muzyczną dwudziestolecia międzywojennego. W roku 100. obchodów Zaślubin Polski z Bałtykiem artyści Opery Bałtyckiej zaprezentują dzieła kameralne Karola Szymanowskiego, Ludomira Różyckiego i Grażyny Bacewicz. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem cyklu.
Znamy zwycięzców Warsaw Wind Ensemble Competition Contest 2020!
2020-10-15
30 września zakończył się nabór zgłoszeń do Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego na Koncertową Orkiestrę Dętą Warsaw Wind Ensemble Composition Contest 2020. Spośród niemal 50 zgłoszeń jury wybrało siedmioro laureatów i wyróżniło pięć kompozycji.
Muzyczny trener. Dziecięca Kameralistyka online i w domu.
2020-10-14
W ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci” Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie zrealizowało we współpracy z PWM nowatorski projekt „Dziecięca kameralistyka online i w domu” obejmujący ok 1100 minut nagrań polskiej muzyki kameralnej. Od 14 października materiały dostępne są także w nowej aplikacji mobilnej PWM: con.sol.li, oraz na naszym kanale Youtube.
Prawykonanie „Kołysanki” Sławomira Kupczaka online w ramach festiwalu Ad Libitum
2020-10-14
15. Międzynarodowy Festiwal Ad Libitum trafia do sieci. Dzięki zapewnionym transmisjom ze wszystkich koncertów każdy widz będzie mógł cieszyć się muzyką w bezpiecznym, domowym zaciszu. Ostatniego dnia festiwalu, 17 października, po raz pierwszy zabrzmi Kołysanka na improwizujący głos, flet, perkusję i elektronikę Sławomira Kupczaka – kompozytora związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
TUTTI.pl w nowej formule. Zaczynamy 19 października.
2020-10-13
Uwzględniając potrzeby i oczekiwania środowiska muzycznego oraz w reakcji na bieżące wydarzenia związane z sytuacją pandemiczną, Polskie Wydawnictwo Muzyczne zmienia formułę jednego ze swoich najbardziej popularnych projektów – TUTTI.pl.
Komunikat w sprawie pracy Księgarni Firmowej w dniu 13.10.2020
2020-10-13
Szanowni klienci
W dniu 13.10.2020, z powodów technicznych, księgarnia firmowa PWM w Krakowie, al. Krasińskiego 11 a, będzie czynna tylko w godzinach 10-12.
Za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy na zakupy od środy 14.10.2020 od godziny 10 rano oraz przez internet na pwm.com.pl/pl/sklep/
Najczęściej czytane:
Polskie Wydawnictwo Muzyczne z dumą i radością prezentuje osiągnięcia mijających miesięcy. Rok 2024 to w Oficynie nie tylko nowe utwory, publikacje nutowe, książki i albumy muzyczne, ale także zasoby cyfrowe, wydarzenia koncertowe i edukacyjne oraz międzynarodowe projekty upowszechniające muzykę polską. Miniony rok to również czas intensywnych współprac w ramach licznych wydarzeń w świecie muzyki. Wydawnictwo rozwija się dynamicznie, będąc w centrum najważniejszych wydarzeń świata kultury i podejmując współpracę z partnerami najwyższej klasy.
Wspólne kolędowanie to jedna z piękniejszych tradycji towarzysząca świętom Bożego Narodzenia. Znane wszystkim melodie stają się pretekstem do wielu spotkań muzycznych dzieci i dorosłych, wypełniając muzyką zimowe dni.
Intonacja i artykulacja w prostych fanfarach, prowadzenie frazy w kantylenach, śpiewność linii melodycznej. To tylko niektóre elementy gry, które ćwiczy każdy trębacz. Najlepiej, gdy ćwiczenia łączą się z satysfakcją z grania interesujących utworów.
O rekomendacje publikacji przeznaczonych na trąbkę z katalogu naszego Wydawnictwa poprosiliśmy Sławomira Cichora – muzyka orkiestrowego, który współpracował m.in. z Polish Festival Orchestra, Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej i Sinfonią Varsovią. W latach 2003–2010 pracował na stanowisku I trębacza w orkiestrze Filharmonii Narodowej w Warszawie. Obecnie gra jako I trębacz w Filharmonii Łódzkiej, współpracuje również z orkiestrą Królewskiej Opery Belgijskiej w Brukseli.
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie spraw związanych z obronnością, zarządzaniem kryzysowym, ochroną ludności i obroną cywilną oraz informacjami niejawnymi. Preferowane miejsce wykonywania zlecenia: Kraków.
Od symfonii, przez kameralistykę, po spektakl muzyczny – grudzień będzie miesiącem różnorodnych premier, za sprawą których polska muzyka współczesna wzbogaci się o cztery nowe kompozycje. Koncerty z najnowszymi dziełami Marcela Chyrzyńskiego, Joanny Wnuk-Nazarowej, Zygmunta Krauze i Katarzyny Głowickiej odbędą się w Katowicach, Bydgoszczy i Warszawie.
Dźwięk to zjawisko fascynujące. Kiedy wybrzmi, natychmiast ulatuje. Przez tysiące lat podejmowano próby jego uchwycenia, jednak dopiero wynaleziony przez Edisona w XIX wieku fonograf przyniósł upragniony sukces. Co wydarzyło się dalej? Jak wyglądały narodziny fonografii w Polsce? Co nagrywano i jaką aparaturą? Na te pytania (i wiele innych) odpowiada Katarzyna Janczewska-Sołomko w książce Zatrzymane dźwięki. Fonografia polska do 1918 roku. Publikacja już w sprzedaży.
22 listopada spotkaliśmy się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Gościnne progi szkoły przyjęły ponad 220 uczestników!
Polskie Wydawnictwo Muzyczne, wytwórnia płytowa ANAKLASIS i Filharmonia Śląska zapraszają na koncert poświęcony twórczości Witolda Szalonka, który odbędzie się 3 grudnia o godz. 19:00 w Filharmonii Śląskiej. Okazja jest szczególna, bowiem tego wieczoru odbędzie się premiera najnowszych publikacji nutowych oraz dwóch albumów płytowych z pieśniami i kompozycjami instrumentalnymi śląskiego mistrza.
Celne i bezkompromisowe komentarze w błyskotliwym stylu, czyli Roman Palester o muzyce, sztuce oraz literaturze. Ostatni tom trylogii „Pisma” trafił na półki księgarń. Zbiór myśli kompozytora i wieloletniego redaktora audycji kulturalnych Radia Wolna Europa to doskonała propozycja dla miłośników sztuki, będąc przyjemną, a równocześnie skłaniającą do refleksji lekturą.
Czy współczesny jazz i XV-wieczna polifonia mogą wypracować wspólny język muzyczny? LAETA MUNDUS to najnowszy album wytwórni ANAKLASIS, który splata ze sobą dwa – z pozoru niemożliwe do pogodzenia – światy, tworząc swoistą harmonię sfer. Premiera płyty połączona z koncertem z cyklu „ANAKLASIS na fali” już 12 grudnia.