PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2012 »


Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
2012-02-27
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 lutego 2012 roku zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński - wybitny muzykolog i krytyk muzyczny.
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
2012-02-27
29 lutego 2012 (środa) o godz. 12.10 w TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny z 1993 roku „Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego” w reżyserii Stefana Szlachtycza, przedstawiający sylwetkę wybitnego kompozytora, twórcy słynnego „Requiem”.
Zmarła prof. Irena Turska
Zmarła prof. Irena Turska
2012-02-23
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 lutego zmarła prof. Irena Turska, autorka wielu opracowań dotyczących zagadnień baletu i tańca.
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
2012-02-22
W tym roku obchodzimy 130. rocznicę urodzin oraz 75. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego (ur. 3 października 1882 w Tymoszówce, zm. 29 marca 1937 w Lozannie). Polskie Wydawnictwo Muzyczne uczci je między innymi nowym wydaniem krytycznym I Symfonii f-moll op. 15 oraz II Symfonii B-dur op. 19.
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
2012-02-22
Anna Mikołajczyk-Niewiedział oraz Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą José Marii Florêncio wykona dziś w Filharmonii Pomorskiej m.in. wokalizę z filmu „Dziewiąte wrota” oraz „Orawę” Wojciecha Kilara.
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
2012-02-22
Od marca do czerwca w Warszawie odbędzie się V Tyrmandiada, festiwal zogniskowany wokół życia i twórczości Leopolda Tyrmanda. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest pierwszy wydawca książki Tyrmanda „U brzegów jazzu” – Polskie Wydawnictwo Muzyczne, które reprezentował będzie Krystian Brodacki, autor "Historii jazzu w Polsce".
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
2012-02-21
Wczoraj w siedzibie PWM w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Encyklopedii Muzycznej PWM z udziałem zaproszonych dziennikarzy. Na ich pytania odpowiadali prezes PWM Adam Radzikowski, redaktor naczelny PWM Andrzej Kosowski oraz kierownik redakcji Irena Stachel.
"Pieśń o nocy" Karola Szymanowskiego w Londynie
2012-02-21
III Symfonia Karola Szymanowskiego „Pieśń o nocy” zabrzmi 22 lutego 2012 w londyńskiej Royal Festival Hall w wykonaniu London Philharmonic Orchestra and Choir pod batutą Vladimira Jurowskiego.
Oczorciała operetka, czyli
Oczorciała operetka, czyli "Loteria na mężów" na falach radiowej Dwójki
2012-02-20
Loteria na mężów, operetka, która „miała mieć dwóch ojców, a została sierotą”, napisana przez Karola Szymanowskiego pod pseudonimem „Whitney”, zabrzmi już jutro na falach radiowej Dwójki.
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
2012-02-20
22 lutego w Operze Wrocławskiej na melomanów czeka nie lada atrakcja - wystawiona zostanie opera Eugeniusza Knapika "La libertà chiama la libertà".

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.