PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Luty 2012 »


Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
Zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński
2012-02-27
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 lutego 2012 roku zmarł Tadeusz Andrzej Zieliński - wybitny muzykolog i krytyk muzyczny.
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego
2012-02-27
29 lutego 2012 (środa) o godz. 12.10 w TVP Kultura zostanie wyemitowany film dokumentalny z 1993 roku „Outsider, czyli portret Romana Maciejewskiego, kompozytora osobnego” w reżyserii Stefana Szlachtycza, przedstawiający sylwetkę wybitnego kompozytora, twórcy słynnego „Requiem”.
Zmarła prof. Irena Turska
Zmarła prof. Irena Turska
2012-02-23
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 lutego zmarła prof. Irena Turska, autorka wielu opracowań dotyczących zagadnień baletu i tańca.
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
Rocznicowe wydania dzieł Karola Szymanowskiego
2012-02-22
W tym roku obchodzimy 130. rocznicę urodzin oraz 75. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego (ur. 3 października 1882 w Tymoszówce, zm. 29 marca 1937 w Lozannie). Polskie Wydawnictwo Muzyczne uczci je między innymi nowym wydaniem krytycznym I Symfonii f-moll op. 15 oraz II Symfonii B-dur op. 19.
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
Muzyka Wojciecha Kilara w Filharmonii Pomorskiej
2012-02-22
Anna Mikołajczyk-Niewiedział oraz Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis pod batutą José Marii Florêncio wykona dziś w Filharmonii Pomorskiej m.in. wokalizę z filmu „Dziewiąte wrota” oraz „Orawę” Wojciecha Kilara.
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
Tyrmandiada 2012, czyli V Warszawski Festiwal im. Leopolda Tyrmanda
2012-02-22
Od marca do czerwca w Warszawie odbędzie się V Tyrmandiada, festiwal zogniskowany wokół życia i twórczości Leopolda Tyrmanda. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest pierwszy wydawca książki Tyrmanda „U brzegów jazzu” – Polskie Wydawnictwo Muzyczne, które reprezentował będzie Krystian Brodacki, autor "Historii jazzu w Polsce".
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
Encyklopedia Muzyczna PWM - konferencja prasowa (fotorelacja)
2012-02-21
Wczoraj w siedzibie PWM w Krakowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Encyklopedii Muzycznej PWM z udziałem zaproszonych dziennikarzy. Na ich pytania odpowiadali prezes PWM Adam Radzikowski, redaktor naczelny PWM Andrzej Kosowski oraz kierownik redakcji Irena Stachel.
"Pieśń o nocy" Karola Szymanowskiego w Londynie
2012-02-21
III Symfonia Karola Szymanowskiego „Pieśń o nocy” zabrzmi 22 lutego 2012 w londyńskiej Royal Festival Hall w wykonaniu London Philharmonic Orchestra and Choir pod batutą Vladimira Jurowskiego.
Oczorciała operetka, czyli
Oczorciała operetka, czyli "Loteria na mężów" na falach radiowej Dwójki
2012-02-20
Loteria na mężów, operetka, która „miała mieć dwóch ojców, a została sierotą”, napisana przez Karola Szymanowskiego pod pseudonimem „Whitney”, zabrzmi już jutro na falach radiowej Dwójki.
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
Opera Eugeniusza Knapika we Wrocławiu
2012-02-20
22 lutego w Operze Wrocławskiej na melomanów czeka nie lada atrakcja - wystawiona zostanie opera Eugeniusza Knapika "La libertà chiama la libertà".

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Najczęściej czytane:

„Ignacy Jan i jego plan”, czyli o Paderewskim dla najmłodszych – nowa publikacja od małego PWM od dziś w sprzedaży!

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W związku z tą wesołą uroczystością Polskie Wydawnictwo Muzyczne wydaje kolejną książeczkę opowiadającą o wielkim polskim kompozytorze. Mali melomani mieli okazję przeczytać już o Stanisławie Moniuszce, teraz czas na Ignacego Jana Paderewskiego. Książkę napisała Katarzyna Huzar-Czub (świetna poetka i tłumaczka), a ilustracje stworzyła Zosia Dzierżawska. 

Henryk Wieniawski kwietniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W roku jubileuszu 75-lecia działalności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego prezentujemy sylwetki twórców, których dorobek stanowi trzon działalności naszej oficyny. W kwietniu przybliżamy osobę i twórczość Henryka Wieniawskiego.
 

„#zostańwdomu i twórz” utwór muzyczny razem z kompozytorami

Filharmonia Śląska i Polskie Wydawnictwo Muzyczne łączą siły razem z kompozytorami oraz… melomanami, aby wspólnie stworzyć unikatowe muzyczne dzieło. Wystartował projekt „#zostańwdomu i twórz”, w którym pierwszy raz w historii to miłośnicy muzyki będą mogli zadecydować o ostatecznym kształcie kompozycji. 

Odszedł ostatni z Wielkich. W wieku 86 lat zmarł Krzysztof Penderecki

Wybitny kompozytor, genialny twórca, wielka postać, ikona, autorytet. To nie są puste słowa, kurtuazja i w obliczu śmierci artysty zwyczajowo powtarzane zwroty. Odszedł ostatni z Wielkich.

Polska Wirtualna Orkiestra Dęta zagra „Taniec Eleny” z serii Biblioteki Orkiestr Dętych PWM

Orkiestry dęte to w Polsce grupa dynamicznie się rozwijająca. Obecnie w naszym kraju działa ponad 2000 zespołów, które nie tylko uczestniczą w życiu lokalnych społeczności, ale też biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach. Naprzeciw potrzebom tej niezwykle aktywnej grupie muzyków wychodzi Polskie Wydawnictwo Muzyczne z najnowszą serią nutową Biblioteka Orkiestr Dętych udowadniając, że czas spędzony w domu można wykorzystać na wspólne muzykowanie. Zapraszamy do współtworzenia Polskiej Wirtualnej Orkiestry Dętej.
 

Wirtualne kształcenie słuchu z mYear i PWM!

Już w nadchodzącą sobotę, 28 marca, o godz. 11 na stronie Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mała przygoda z mYear i Polskim Wydawnictwem Muzycznym: oryginalne kształcenie słuchu bez wychodzenia z domu! Dla wszystkich i bez rejestracji.

TUTTI.pl w obliczu restrykcji związanych z epidemią

Szanowni Państwo,

ze względu na epidemię koronawirusa COVID-19 odwoływane są wydarzenia kulturalne w kraju, w tym również koncerty, które otrzymały dofinansowanie w ramach projektu TUTTI.pl. Mamy nadzieję, że większość z nich uda się przełożyć na lepsze – oby nieodległe – czasy.
 

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności” – premiera rejestracji koncertów na kanale YouTube PWM

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza do filharmonii bez wychodzenia z domu. W ramach akcji #zostańwdomu na kanale YouTube PWM wszyscy tęskniący do muzycznych wrażeń będą mogli bezpłatnie obejrzeć premierowo udostępnione rejestracje koncertów zrealizowanych w ramach projektu „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”. Każdy koncert rozpoczyna napisana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Fanfara dla Niepodległej Krzysztofa Pendereckiego.
 

#zostańwdomu i spędź czas z Polskim Wydawnictwem Muzycznym

Odpoczynek przy dźwiękach z nowej płyty? Relaks z ciekawą książką? A może wspólne czytanie lub oglądanie bajek z dziećmi? Chwile spędzone w domu mogą być świetną okazją do nadrobienia kulturalnych zaległości i rozwój zainteresowań. Na najbliższy czas Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało szereg aktywności dla małych i dużych, bez wychodzenia z domu.

Już od dziś „Twarze Wotana” także w wersji cyfrowej!

Wspaniały głos, talent aktorski i wielkie wyczucie ducha oper Richarda Wagnera. Śpiewak operowy o międzynarodowej sławie, Tomasz Konieczny, otwarcie rozmawia ze znawcą operowej materii, Jackiem Marczyńskim.