PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2012 »


Początek roku szkolnego, czyli PWM poleca
Początek roku szkolnego, czyli PWM poleca
2012-08-31
Dzieci i ich rodzice przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zgromadziliśmy w naszej księgarni nie tylko wiele przydatnych podręczników oraz pomocy dydaktycznych, lecz także przybory szkolne, które umilą młodym melomanom pierwsze chwile w szkole.
Światowe prawykonanie III Symfonii
Światowe prawykonanie III Symfonii "Symphony of Angels" Pawła Łukaszewskiego w Rydze
2012-08-31
28 sierpnia w Kościele św. Piotra w Rydze Łotewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz Państwowy Chór Latvija dokonały niezwykle ciepło przyjętego przez publiczność prawykonania III Symfonii Pawła Łukaszewskiego.
Wystawa o Henryku Mikołaju Góreckim w Rydułtowach
Wystawa o Henryku Mikołaju Góreckim w Rydułtowach
2012-08-28
Od 3 września do końca miesiąca w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy można będzie obejrzeć wystawę „Henryk Mikołaj Górecki – artysta- człowiek szczęśliwy” przygotowaną przez PWM.
Via crucis Łukaszewskiego na Wratislavia Cantans
Via crucis Łukaszewskiego na Wratislavia Cantans
2012-08-28
5 września o godz. 19:00 w katedrze polskokatolickiej św. Marii Magdaleny we Wrocławiu zabrzmi „Via crucis” Pawła Łukaszewskiego. To jeden z elementów programu rozpoczynającego się 1 września 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.
III Symfonia
III Symfonia "Symphony of Angels" Pawła Łukaszewskiego - światowe prawykonanie w Rydze
2012-08-28
Dziś, 28 sierpnia, podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Łotewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz Państwowy Chór Latvija dokonają prawykonania najnowszej symfonii Pawła Łukaszewskiego.
Czuły Barbarzyńca z gitarą
Czuły Barbarzyńca z gitarą
2012-08-28
W krakowskim Czułym Barbarzyńcy będzie miała miejsce prawdziwa uczta dla miłośników muzyki gitarowej - już jutro wystąpi tam Cracow Guitar Quartet, zaś dziś i jutro odbędzie się kiermasz książek i nut na gitarę.
Szymanowski w Starym Krakowie
Szymanowski w Starym Krakowie
2012-08-27
W najbliższy piątek na zakończenie festiwalu Muzyka w Starym Krakowie zabrzmią utwory Karola Szymanowskiego „Demeter” op.37 bis oraz „Litania do Marii Panny” op.59.
Utwory Wojciecha Kilara na festiwalu Chopin i jego Europa
Utwory Wojciecha Kilara na festiwalu Chopin i jego Europa
2012-08-23
26 sierpnia 2012 o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego wykona Orawę oraz Poloneza z Pana Tadeusza Wojciecha Kilara.
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w Łowiczu
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w Łowiczu
2012-08-22
Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, w Kościele oo. Pijarów pw. Matki Bożej Łaskawej w Łowiczu zabrzmią filmowe kompozycje Wojciecha Kilara do takich produkcji jak „Zemsta”, „Trędowata”, „Pianista” i „Pan Tadeusz”.
"Agata Zubel na płytach" w "Dwutygodniku"
2012-08-21
"Agata Zubel to jeden z najciekawszych głosów muzyki współczesnej. Śpiewa, komponuje, śpiewa to, co komponuje. I wszystko jest od siebie inne, różne, ale wciąż po prostu wspaniałe" - pisze Tomasz Cyz na łamach "Dwutygodnika".

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju

Już jutro, 7 sierpnia rozpoczyna się jubileuszowy, 75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Na rozpoczęcie Festiwalu wystąpi Yulianna Avdeeva, a koncert finałowy wykona Kevin Kenner. Organizatorzy zapewniają, że „wszystkie konieczne wymagania oraz ograniczenia będą respektowane, co powinno zagwarantować pełne bezpieczeństwo publiczności, artystów i organizatorów”.

Festiwal Muzyki Polskiej 2020

We czwartek, 6 sierpnia rozpoczyna się 16. Festiwal Muzyki Polskiej: krakowski, letni festiwal, na którym atmosfera jest zawsze gorąca. Tegoroczna edycja trwać będzie cztery dni. Repertuar jest tak zróżnicowany, że każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

„Jazz w Piwnicy pod Baranami” na 25 lat Summer Jazz Festiwal Kraków

Z okazji 25 urodzin Summer Jazz Festiwal, Polskie Wydawnictwo Muzyczne postanowiło włączyć się w hucznie obchodzone uroczystości i wspólnie z Witoldem Wnukiem wydać książkę: „Jazz w Piwnicy pod Baranami”. Publikacja dostępna będzie w sprzedaży od 7 sierpnia.

„Jadwiga, królowa polska” Karola Kurpińskiego na Festiwalu Muzyki Polskiej

Jednym z najbardziej znaczących wydarzeń tegorocznych wakacji będzie wykonanie opery Karola Kurpińskiego Jadwiga, królowa polska. Już 9 sierpnia, na zwieńczenie Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie zostanie wykonana ta mało znana i niesłusznie zapomniana opera Karola Kurpińskiego. To wielka gratka dla melomanów, zwłaszcza, że opera zostanie wykonana w wersji źródłowej.

Henryk Mikołaj Górecki sierpniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. W sierpniu wspominamy Henryka Mikołaja Góreckiego.
 

composer.pl: znamy zwycięzców kolejnej edycji programu rezydencji artystycznych na Islandii dla młodych polskich kompozytorów

Agata Zubel i Michał Moc, mecenasi programu stypendialnego composer.pl, którego Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem, ogłosili wyniki drugiej odsłony prestiżowego stypendium dla młodych polskich kompozytorów. Tym razem dwa tygodnie na Islandii spędzą Paulina Derska i Aleksandra Kaca. Serdecznie gratulujemy!
 

„Friction” na trąbkę, puzon i tubę – prawykonanie nowego utworu Agaty Zubel w sieci

W ostatnich miesiącach kultura z powodzeniem przeniosła się do cyfrowej rzeczywistości. Muzyka w sieci to nie tylko retransmisje – to także prawykonania. Zapraszamy na premierę najnowszego utworu Agaty Zubel. Friction na trąbkę, puzon i tubę w wykonaniu muzyków Ensemble Linea będzie można usłyszeć po raz pierwszy 21 lipca za pośrednictwem internetu.
 

Kredki w dłoń! Juliusz Zarębski

Cześć! Julius lub Jules – to wersje imienia, którymi posługiwał się nasz dzisiejszy bohater, zaś nazwisko kompozytora notowano zarówno jako Zarebski, Zarembski oraz Zarembsky. Artysta, o którym mówimy to Juliusz Zarębski. Wydrukujcie załączony plik i sami zostańcie artystami. Artystami-malarzami!

„Do dzieła… Akcja!”. Ogłaszamy wyniki konkursów indywidualnych

Nawet spędzając czas w domu, można rozwijać swoją kreatywność. Udowodniło to kilkudziesięciu uczniów i nauczycieli, którzy wzięli udział w konkursach indywidualnych przeprowadzonych przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne w ramach kampanii „Jesteś twórcą – masz prawo”. 

Karol Szymanowski lipcowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA przypominamy twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa. W lipcu wspominamy Karola Szymanowskiego.