PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Archiwum aktualności

« Sierpień 2012 »


Początek roku szkolnego, czyli PWM poleca
Początek roku szkolnego, czyli PWM poleca
2012-08-31
Dzieci i ich rodzice przygotowują się do rozpoczęcia roku szkolnego. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom zgromadziliśmy w naszej księgarni nie tylko wiele przydatnych podręczników oraz pomocy dydaktycznych, lecz także przybory szkolne, które umilą młodym melomanom pierwsze chwile w szkole.
Światowe prawykonanie III Symfonii
Światowe prawykonanie III Symfonii "Symphony of Angels" Pawła Łukaszewskiego w Rydze
2012-08-31
28 sierpnia w Kościele św. Piotra w Rydze Łotewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz Państwowy Chór Latvija dokonały niezwykle ciepło przyjętego przez publiczność prawykonania III Symfonii Pawła Łukaszewskiego.
Wystawa o Henryku Mikołaju Góreckim w Rydułtowach
Wystawa o Henryku Mikołaju Góreckim w Rydułtowach
2012-08-28
Od 3 września do końca miesiąca w Bibliotece Publicznej Miasta Rydułtowy można będzie obejrzeć wystawę „Henryk Mikołaj Górecki – artysta- człowiek szczęśliwy” przygotowaną przez PWM.
Via crucis Łukaszewskiego na Wratislavia Cantans
Via crucis Łukaszewskiego na Wratislavia Cantans
2012-08-28
5 września o godz. 19:00 w katedrze polskokatolickiej św. Marii Magdaleny we Wrocławiu zabrzmi „Via crucis” Pawła Łukaszewskiego. To jeden z elementów programu rozpoczynającego się 1 września 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans.
III Symfonia
III Symfonia "Symphony of Angels" Pawła Łukaszewskiego - światowe prawykonanie w Rydze
2012-08-28
Dziś, 28 sierpnia, podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Łotewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz Państwowy Chór Latvija dokonają prawykonania najnowszej symfonii Pawła Łukaszewskiego.
Czuły Barbarzyńca z gitarą
Czuły Barbarzyńca z gitarą
2012-08-28
W krakowskim Czułym Barbarzyńcy będzie miała miejsce prawdziwa uczta dla miłośników muzyki gitarowej - już jutro wystąpi tam Cracow Guitar Quartet, zaś dziś i jutro odbędzie się kiermasz książek i nut na gitarę.
Szymanowski w Starym Krakowie
Szymanowski w Starym Krakowie
2012-08-27
W najbliższy piątek na zakończenie festiwalu Muzyka w Starym Krakowie zabrzmią utwory Karola Szymanowskiego „Demeter” op.37 bis oraz „Litania do Marii Panny” op.59.
Utwory Wojciecha Kilara na festiwalu Chopin i jego Europa
Utwory Wojciecha Kilara na festiwalu Chopin i jego Europa
2012-08-23
26 sierpnia 2012 o godz. 19:00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego wykona Orawę oraz Poloneza z Pana Tadeusza Wojciecha Kilara.
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w Łowiczu
Muzyka filmowa Wojciecha Kilara w Łowiczu
2012-08-22
Już w najbliższą sobotę, 25 sierpnia, w Kościele oo. Pijarów pw. Matki Bożej Łaskawej w Łowiczu zabrzmią filmowe kompozycje Wojciecha Kilara do takich produkcji jak „Zemsta”, „Trędowata”, „Pianista” i „Pan Tadeusz”.
"Agata Zubel na płytach" w "Dwutygodniku"
2012-08-21
"Agata Zubel to jeden z najciekawszych głosów muzyki współczesnej. Śpiewa, komponuje, śpiewa to, co komponuje. I wszystko jest od siebie inne, różne, ale wciąż po prostu wspaniałe" - pisze Tomasz Cyz na łamach "Dwutygodnika".

  • Strona:
  • 1
  • 2

Najczęściej czytane:

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
 

Zmarł Edward Pałłasz

Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Edward Pałłasz, wspaniały kompozytor, pedagog, twórca muzyki teatralnej i filmowej, wieloletni współpracownik i autor związany z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. 
 

Komunikat

Podajemy godziny pracy księgarni firmowej PWM w okresie świątecznym i noworocznym.
 

Koncert w ramach „Portretów kompozytorów” poświęcony twórczości Marcela Chyrzyńskiego

Podczas organizowanego przez Związek Kompozytorów Polskich koncertu w ramach 29. edycji festiwalu „Portrety kompozytorów” twórczość Marcela Chyrzyńskiego przybliżył Hashtag Ensemble.
 

Anaklasis trafia do dystrybucji Universal Music Polska!

Universal Music Polska oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne z radością ogłaszają rozpoczęcie dystrybucji katalogu ANAKLASIS!

„Halka” w Wiedniu

Tomasz Konieczny, Piotr Beczała, Łukasz Borowicz i Mariusz Treliński – to polscy artyści stający za sukcesem Halki Stanisława Moniuszki na deskach Theater an der Wien. Premiera spektaklu odbyła się 15 grudnia i wzbudziła ogromne emocje publiczności (owacje na stojąco!) oraz bardzo pochlebne głosy krytyki. 
 

XVI Konkurs Kompozytorski im. Tadeusza Ochlewskiego rozstrzygnięty

29 listopada odbyły się w Krakowie obrady jury XVI Konkursu Kompozytorskiego im. Tadeusza Ochlewskiego. Jury obradowało w składzie: prof. Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Paweł Mykietyn (przewodniczący) oraz dr Daniel Cichy. Przedmiotem tegorocznego Konkursu było skomponowanie utworu twórczo nawiązującego do barokowej tradycji muzycznej na skrzypce z towarzyszeniem od jednego do czterech dowolnych instrumentów.

FINA pokaże rejestrację opery Alka Nowaka „ahat-ilī – siostra bogów”

19 grudnia o godz. 19:00 Filmoteka Narodowa – Instytut Adiowizualny zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – projekcję rejestracji opery ahat-ilī – siostra bogów. Autorką libretta jest nagrodzona w tym roku Literacką Nagrodą Nobla Olga Tokarczuk. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.
 

Telewizyjna premiera rejestracji opery „ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka na antenie TVP Kultura

10 grudnia, w dniu wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk, na antenie TVP Kultura odbędzie się emisja zarejestrowanego przez PWM pokazu opery ahat-ilī – siostra bogów Alka Nowaka do libretta noblistki.